За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот ggeorgiev » 07 Яну 2014, 23:46

До колкото помня, единия беше с 4, за другия не съм сигурен. Иначе поръчах това http://www.ebay.com/itm/191000273594 - 2та са си закачени, но не вярвам, че ще стигне кабела до платката..но това всъщност ми е най-малката грижа :) - ако трябва ще махна лепенките и ще ги презапоя. Това което поръчах ми се хвана точно 24.92лв дръпнати от сметката, днес ги е пуснал с трекинг номерче. Иначе има и единична перка, ама с доставката и искаше към $12-14, и прецених, че 2 е по-добре от 1 :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Spoon.Net » 08 Яну 2014, 00:24

не слагайте по яки вентилатори по картите. регулаторите им спират. тествано.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот kopacha » 08 Яну 2014, 19:34

А задължително ли е ако сложиш други вентилатори на картата, каквато и да е,те да се хранят от картата? Не може ли например да се свържат директно към захранването и да бичат на 100%, имам предвид ако вентилаторите са по мощни.
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот danbi » 08 Яну 2014, 19:49

Биха могли, даже е за препоръчване, ако са 4-проводни. По двата проводника се дава 12V, по единия се дава ШИМ сигнал към вентилатора (туй е само пулс, не се иска мощност), а по четвъртия се получават импулси при оборотите на картата за да се следят от електрониката която да променя ШИМ-а. Аз затова питах какви са вентилаторите.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Flex » 10 Яну 2014, 13:10

Мога ли да ви отпера един въпрос... перките и охлаждането на пауърколор по-добре ли е от на сапфирка дуал-х? Става въпрос за:
http://www.computeruniverse.net/product ... 80x-oc.asp
спрямо:
http://www.computeruniverse.net/product ... 9-280x.asp
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот angelche1973 » 17 Яну 2014, 14:27

Като ги гледам май са еднакви. При мен едната перка на Сапфира Дуал Х вече сдава багажа. Ще изчакам да видя дали тези перки вършат работа. Надявам се колегата да сподели в темата :D
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Fresh » 26 Яну 2014, 11:28

Аз имам същия проблем с единия вентилатор на sapphire hd 7970 dual-x . Работи само единия вентилатор стигне до 70 градуса, включи се другия, работи няма и 1 минута и след това пак се изключи, има ли начин да се оправи или да го нося на гаранцията?
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот ggeorgiev » 26 Яну 2014, 11:42

Fresh написа:Аз имам същия проблем с единия вентилатор на sapphire hd 7970 dual-x . Работи само единия вентилатор стигне до 70 градуса, включи се другия, работи няма и 1 минута и след това пак се изключи, има ли начин да се оправи или да го нося на гаранцията?


Ако не си я разглобявал, или сменял БИОС - носи я.
Има хора (като мен), за които губенето на време е загуба на пари, и предпочитам(е), да закрепим положението за 1-2 дена като мен, или 1 час (моята лепена перка си работи още), отколкото да виси картата в някой сервиз за 1-2-3 седмици.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Fresh » 26 Яну 2014, 12:07

ggeorgiev написа:
Fresh написа:Аз имам същия проблем с единия вентилатор на sapphire hd 7970 dual-x . Работи само единия вентилатор стигне до 70 градуса, включи се другия, работи няма и 1 минута и след това пак се изключи, има ли начин да се оправи или да го нося на гаранцията?


Ако не си я разглобявал, или сменял БИОС - носи я.
Има хора (като мен), за които губенето на време е загуба на пари, и предпочитам(е), да закрепим положението за 1-2 дена като мен, или 1 час (моята лепена перка си работи още), отколкото да виси картата в някой сервиз за 1-2-3 седмици.

Този проблем ми ставаше когато вентилаторите бяха на 70% , а сега като ги сложил на 80% и двата вървят, ще ги видя как ще работят в следващите няколко часа и ще видим, иначе вече подадох заявка да дойдат да ми вземат картата (от emag) обаче последния път когато беше за смяна не ми върнаха нито фактурата нито гаранционната карта, та сега ще видим какво ще стане :)
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот liminat » 28 Яну 2014, 10:59

Aко се добавят 2 перки 120 мм, захранени от дьно или захранване, а перките от картата демонтирани, налага ли се да се пипа нещо по софтуера или в биос, след като няма как картата да следи обороти?
Това решение май е по-удачно, а перка от жьлтия пак си трябва, но по-скоро за продажба на картата някой ден.
liminat
 
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Яну 2014, 12:38

ПредишнаСледваща

Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Spenchoni, UserX1XO