За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Flex » 28 Яну 2014, 11:15

Описвах си несгодите наскоро:

Внимавай с вентовете бтв... пластмасата, колкото и да я има си е с мисъл там. Случка от преди 3 дена: 7950 сапфирка дуал-х, класическата история - единия вентилатор се раздрънча и след като не можа да ме трогне това реши да се върти с 3 оборота в минута и температурите станаха умопомрачителни. Доообре, ей ся ще те оправя (на другата 7950-ка също кротко си трака). Вземам аз от декада 2 92мм перки, 2200 оборота, максималния цфм дето намерих, бе да духат, в крайна сметка стандартните 80мм са си слабички, въпреки по-високите обороти. Махнах пластмасата, боднах вентилаторите (от което картата стана 3слотна) пуснах, с удоволствие отчетох големия вой и вятъра около картата, пуснах майнъра с идеята да видя макс 30 градуса на товар и го спрях, като стигна 80 минута по-късно. Та таковата...


Освен това картата не можеше да постигне стойностите си, беше на 680, а едва караше 570 с тея настройки... защо не знам...
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Странник » 28 Яну 2014, 11:37

Предполагам че самия cminer връща честотата на ядрото назад според диапазона на температури и честоти зададени в config файла ти.Това съм го пробвал лично в различни опити с моите видеокарти с идеята да проверя коректно ли отработва cgminer -а това което твърди че може да прави като възможности и опции.Резултата беше точно такъв както го описваш - когато достигне temp-overheat точка връща честота на ядрото назад в диапазон зададен с gpu-engine 950-1050 примерно в комбинация с auto-gpu:true като през това време гони оптимална производителност съобразно работната температура.В точката temp-cutoff направо изключва картата от копането.Проверката беше проведена от мен със зададени температури много по ниски от 75 градуса за да не си прецакам в тези опити видеокартите - а именно temp-target 65,temp-overheat 68,temp-cutoff 72.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Flex » 28 Яну 2014, 11:49

Лошото е, че стойностите бяха слаби и преди да стигна 80-те (което вярно стана бързо но все пак..). Цгминера не съм му дал да пипа честоти, намаля си интензитета като стигне тая стойност, и аз съм го пробвал и работи. Сега като се замисля 290-ката ми е с гелид... вързан на дъното, и противно на всички, които изкарват много по-добри стойности, аз не мърдам от 820 с абсолютно всички конфигурации, които съм намерил. А си е студена... дали пък ако не вържа гелида на платката няма да дръпне...
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Странник » 28 Яну 2014, 14:56

Моя опит се свежда само до самите видеокарти и това е. Това с гелид охлаждането освен да пробваш не знам дали някой може да коментира въобще.Също доста тъмна Индия ми е оборотите на вентилаторите като параметър имат ли отношение въобще към работата на видеокартата и cgminer.Доста фактори и тънкости има които не мога да коментирам в случая.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот liminat » 28 Яну 2014, 20:49

Flex написа:Описвах си несгодите наскоро:

Внимавай с вентовете бтв... пластмасата, колкото и да я има си е с мисъл там. Случка от преди 3 дена: 7950 сапфирка дуал-х, класическата история - единия вентилатор се раздрънча и след като не можа да ме трогне това реши да се върти с 3 оборота в минута и температурите станаха умопомрачителни. Доообре, ей ся ще те оправя (на другата 7950-ка също кротко си трака). Вземам аз от декада 2 92мм перки, 2200 оборота, максималния цфм дето намерих, бе да духат, в крайна сметка стандартните 80мм са си слабички, въпреки по-високите обороти. Махнах пластмасата, боднах вентилаторите (от което картата стана 3слотна) пуснах, с удоволствие отчетох големия вой и вятъра около картата, пуснах майнъра с идеята да видя макс 30 градуса на товар и го спрях, като стигна 80 минута по-късно. Та таковата...


Освен това картата не можеше да постигне стойностите си, беше на 680, а едва караше 570 с тея настройки... защо не знам...

При това положение нещата май са ясни- само наличието на някоя и друга резервна перка спасява ситуацията. Че разните охлаждания за такива карти май са си тояга, понякога искат преработки и какви ли не главоболия, в повечето случаи излишни.
liminat
 
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Яну 2014, 12:38

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Flex » 28 Яну 2014, 21:10

Един Гелид ще го оправи със сигурност. Бтв установих, че WD-40, леко впръскано в процепа м/у перката и основата и (само като се развият 3-те малки винта дето се виждат между витлата) прави чудеса...
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот ggeorgiev » 28 Яну 2014, 21:18

Аз вчера взех новите вентилатори, ама голям мързел ме е налегнал, а и лепения си върти добре, температурите са си нормални...и за сега не ми се занимава да ги сменям, и дополирам охладителя.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Странник » 28 Яну 2014, 21:25

Flex написа:Един Гелид ще го оправи със сигурност. Бтв установих, че WD-40, леко впръскано в процепа м/у перката и основата и (само като се развият 3-те малки винта дето се виждат между витлата) прави чудеса...

WD-40 го ползвам от години само за ръждясали съставни сглобки.Определено има смазващи качества,но някои друго съставки няма ли да дойдат в повече за пластмаса,лаково покритие на намотките вътре във вентилаторчето ?Прекално агресивни ми се виждат химикалите за целта.На първо време - вярвам че върши работа...но след време? :think:
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Flex » 28 Яну 2014, 23:26

Сигурно си прав... аз го бях отписал вентилатора и затова го сложих... трябва да измисля някаква друга смазка. Хубавото е, че е под налягане и може да влезе баш дето трябва.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Странник » 29 Яну 2014, 00:25

В една подобна тема описах и аз моя подход с един вентилатор и надявам се да си прочел - там сложих силиконова грес - изцяло синтетична и термоустойчива.Продават ги в малки спринцовки но не става за впръскване като спрей.Има спрейове и с фина оръжейна смазка ... а те не са случайни.Но не разполагах с такъв под ръка.
До момента вентилатора си бачка като нов,дано и с твоя да е така.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin