За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Flex » 29 Яну 2014, 13:29

Аха, благодарско за разясненията, ще пробвам с греста, стига да измисля как да я напъхам там вътре. За нормална кутия, където картата е с вентилаторите надолу е най-гадно, като са на стенд предполагам няма къде да избяга, дори течното
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот liminat » 29 Яну 2014, 13:48

Видяла се е, че ще играе спрея и то още тия дни, най-добре е да не се чака огня гаден звук, който ти разваля настроението, при тия цени на компонентите-трайно. Добре беше да може да се постави грес, но като няма достьп не става. Разпробиването пак е кофти трьпка, защото губиш гаранция, а при тоя напьн е хубаво да я има, както и общността да си имаме някоя и друга оборотна перка.
ПС Хубавото на спрея е, че си има тьнка трьбичка, с която може би ще стане да се впрьсне без да се развива перка, което си е натиск и разбутване и на охлаждането.
liminat
 
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Яну 2014, 12:38

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Странник » 29 Яну 2014, 13:58

В твоя случай с вентилатори надолу течна смазка гарантирано ще се оттече надолу.Но дори и при хоризонтално положение на вентилатора течната смазка от центробежните сили и триенето между оста и втулката или лагерчето неизбежно се придвижва макар и бавно аксиално в двата края и се просмуква надолу заради теглото си.Греста също в известен смисъл следва това поведение но поради това че е именно грес а не течна смазка си мирува на място и при удачен подход върши и своята работа по-добре.Според мен с една игла към спринцовката за силиконовата грес без проблем би следвало според описанието на колегата ggeorgiev да се достави грес през процепа до оста както коментирах по-горе.Но не съм го правил за да споделя резултати.Ако е удачен този подход се спестява разпробиването което аз правих.Със сигурност ще пробвам този начин при следващ ''изпищял'' вентилатор или даже обмислям превантивно да им добавя грес че като се раздрънчи или почне да му падат оборотите е прекалено късно и износвания вече са налице в движещите се части.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот liminat » 30 Яну 2014, 09:51

Като спомена вентилатори надолу ми мина през ум друго, производителя е предвидил работа на картите, позиционирани по нормален начин, да не би проблемите да се появяват при работа на картата в друга позиция, тогава оста е положена на по-различно от проектното натоварване.
Последна промяна liminat на 30 Яну 2014, 22:20, променена общо 1 път
liminat
 
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Яну 2014, 12:38

Re: За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Мнениеот Flex » 30 Яну 2014, 09:57

Според мен се появяват основно в нормално положение, поне такива са ми наблюденията
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Предишна

Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin

cron