2+ захранвания на един риг

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

Бихте ли платили за подобен продукт

ДА
20
77%
НЕ
6
23%
 
Общо гласове : 26

2+ захранвания на един риг

Мнениеот Spoon.Net » 17 Дек 2013, 19:11

здравейте. на цена под 20лв за брой ще има ли желаещи за продукт, който ще е по практичен от това което е на снимката по долу ??!?

п.п. ще има и молекси който да вземат ток от кабела който е към дъното по принцип.

п.п.2 ще помоля хора можещи да си направят подобно нещо да не гласуват в анкетата а само да коментират за да може да е реален вота. благодаря.


Изображение
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: 2+ захранвания на един риг

Мнениеот ggeorgiev » 17 Дек 2013, 19:21

20 лева за това - никога - сам ще си го сглобя за по-малко от 5 + 10мин. до магазина и 15мин. за спойки.
Едит : след поста видях промените в 1-вия пост :) . И все пак - парите са много за 1 платка, 1 реле и 2 конектора (освен ако няма поне 20 преходника/други кабеляци в комплекта).
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: 2+ захранвания на един риг

Мнениеот Spoon.Net » 17 Дек 2013, 19:25

за хора със сръчни ръце, знаещи какво правят и най вече занимаващи им се ясно. говорим за останалата аудитория.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: 2+ захранвания на един риг

Мнениеот bodo » 17 Дек 2013, 19:44

ако това ще спести 200-300лв естествено че ще е полезно.
а сега 20лв ли ще е или 10 зависи от търсенето и предлагането, гледам рейзери за 1х-16х вече им искат по 20лв...
bodo
 
Мнения: 13
Регистриран на: 25 Ное 2013, 21:56

Re: 2+ захранвания на един риг

Мнениеот ggeorgiev » 17 Дек 2013, 20:01

bodo написа:ако това ще спести 200-300лв естествено че ще е полезно.
а сега 20лв ли ще е или 10 зависи от търсенето и предлагането, гледам рейзери за 1х-16х вече им искат по 20лв...

:) ти какво мислиш, че прави това устройство? Пести ток, или захранване.. ? Това устройство прави следното - обединява 2 захранвания - 12-те волта от основното захранване включват релето, контактите на което затварят веригата към PowerON веригата на 2-рото захранване. Единственото приложение на подобно устройство е - да вържеш 2 захранвания, без да им губиш гаранцията, ако резнеш 2-та PowerON и ги вържеш с мост. Въпреки, че има как да стане и без оголване на жици и пускане на мостове.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: 2+ захранвания на един риг

Мнениеот bodo » 17 Дек 2013, 20:19

ще ми спести N лева да си купя захранване от 1000+w, като ползвам две по примерно 500w които вече имам.
или бъркам?
bodo
 
Мнения: 13
Регистриран на: 25 Ное 2013, 21:56

Re: 2+ захранвания на един риг

Мнениеот ggeorgiev » 17 Дек 2013, 20:50

аз си казах мнението, което си е мое, и не искам да убеждавам никого дали съм прав или не. Моята логика е - просто и ефективно. 1 мост между 2 кабела, за 2 мин. със се изолирането.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: 2+ захранвания на един риг

Мнениеот ZAX » 18 Дек 2013, 03:04

@ggeorgiev си е напълно прав за него си. Но пропуска моментът в който въпреки материалите само за 5 лева, никога ням да седне да го направи за друг дори за 20 лева... Но аз веднага давам 10 лева за това и ако няма кой да ми го предложи за 10, ще дам и 20. След като ще ми спести стотици!!! Защо да не ги дам?!

Дори ако има възможност да се обединят поне 5-6 захранвания, вече ще е още по-забавно!

Например моята идея е да ползвам едно малко по-силно захранване само за 1 карта проц и т.н. всичко останало. И по 1 захранване за всяка следваща карта, разбира се възможно най-евтиното, което няма да е под задължителния минимум или по-точно максимум за съответната карта и без да се пести от качество и надежност... И понеже не съм запознат, може и да няма такова... Но със сигурност има такова за 2 карти и от там вече отиваме на едно малко по силно или слабо съответно за 1-2 карти + карантията и още поне 2 за по 2 карти, така че пак ще ми се иска поне 3 захранвания да се връзват, а не само 2. Ако това може да стане за 20 лева, веднага ги давам, без да се замислям въобще. Просто ми стига да видя разликата в цената на 3х500W и 1х1500W... Или която и да е друга подобна разлика, каквито и да са захранванията, винаги ще си струва!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: 2+ захранвания на един риг

Мнениеот Странник » 18 Дек 2013, 03:20

Как се решава проблема със синхронизацията между двете захранвания в паралелна работа особено при крайни натоварвания?
Питам заради простия факт че не захранвате 200 ватови крушки,а видеокарти за стотици левове.
Или смятате производителите на 1000 и повече ватови захранвания за идиоти че да се набутват да ги произвеждат?
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: 2+ захранвания на един риг

Мнениеот 2GOOD » 18 Дек 2013, 03:26

Първия ми риг бе направен от 2 евтини захранвания свързани по подобен начин, но със специална разработена букса в която влизаха двете 20+4 пинови букси и от там към дъното, отделно си бях изкарал копче за зеления кабел, така че да си правя резета лесно. След това по молексите падаше едно навързване с цел оптимален баланс на товара. И на мен ми беше съмнително да работи, но си работеше много добре в продължение на години. Разбира се сега не бих го повторил, но тогава бяха трудни времена :)

П.С.
===
По темата идеята ми се струва много добра, защото ако имаше готов продукт такъв, нямаше аз да губя часове да си го правя. Разбира се цената е фактор.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Следваща

Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin