въпрос за полу-ортак захранване

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

въпрос за полу-ортак захранване

Мнениеот Spoon.Net » 16 Ное 2013, 21:42

ситуацията е следната : имаме дъно с 4 експрес слота. имаме и 4 карти. имаме 600ватово захранване което е на прага на смъртта и то при положение че картите са ъндърволтнати и с намалени честоти иначе компютъра гасне. някой пускал ли е дъно с 2 захранвания ОБАЧЕ 2 от видеата да се хранят от където и дъното а друго захранване /в случая 400ватов фортрон/ да захранва само 6 пиновите на другите 2 карти. благодаря.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: въпрос за полу-ортак захранване

Мнениеот tedik » 16 Ное 2013, 22:05

пускал съм няма проблем
tedik
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Юни 2013, 14:35
Местоположение: София

Re: въпрос за полу-ортак захранване

Мнениеот cnerd » 17 Ное 2013, 18:47

2 видео карти на едно захранване и още две на друо, нали? да, няма проблеми за това, само да не включваш 2 различни захранвания на една карта. (пример: карта а се храни по 8 пинов от захранване 1 и по 6 пинов от захранване 2)
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: въпрос за полу-ортак захранване

Мнениеот Spoon.Net » 17 Ное 2013, 18:51

неее чак такова извращение не. от захранване 1 се хранят "компютъра" + 2 карти, а от захранване 2 само 2 карти.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: въпрос за полу-ортак захранване

Мнениеот ZAX » 17 Ное 2013, 19:36

Е как да не те хване яд, когато захранването стига само за 2 карти и половина, пък имаш 2 такива и искаш да пуснеш 5 карти с тях, как да вземеш трето :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: въпрос за полу-ортак захранване

Мнениеот angelche1973 » 17 Ное 2013, 19:41

Ако второто захранване не стартира заедно с основното, няма ли опасност да не се разпознае видеокартата, свързана към второто захранване?
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: въпрос за полу-ортак захранване

Мнениеот Zmejsky » 17 Ное 2013, 19:47

angelche1973 написа:Ако второто захранване не стартира заедно с основното, няма ли опасност да не се разпознае видеокартата, свързана към второто захранване?

Първо се включва второто захранване ...
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: въпрос за полу-ортак захранване

Мнениеот cnerd » 17 Ное 2013, 19:48

Ми, не, всъщност стартираш и двете захранвания и след това пускаш машината, то докато няма подаден старт сигнал към компонентите, те ток не ядат. Като им се подаде power up вече трябва да има храна
p.s. да, тва което змайски е казал
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: въпрос за полу-ортак захранване

Мнениеот Spoon.Net » 17 Ное 2013, 19:55

аз сложих едно реле което да окъсява второто когато му се пусне 12 волта от първото и няма грижа, че веднъж без да искам изгасих първо второто докато картата работеше и тя умря
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: въпрос за полу-ортак захранване

Мнениеот ZAX » 17 Ное 2013, 20:01

А как стоят нещата с usb портовете?

Понеже имам 2 платки на един хъб, 2 флашки на друг хъб и рутера всичко наедно захранване и вързани към нетбука. И когато им спра захранването, но забравя да изключа хъба с флашките, платките спират(явно не им стига ток), но рутера който не е вързан с друго освен лан кабел към нетбука, явно през захранването, което пък през хъба с флашките, който единствено е свързан с нетбука си дърпа ток от него и продължава да работи... Отделно 2 флашки не работят през хъб директно, но работят когато само едната е на хъба а другата е на подложката която също е на хъба... Тук вече става някаква магия че ток идващ от едно място един път не стига, втори път идващ пак от там стига. Но когато излиза че иначе и за рутера стига, магията вече е още по-голяма :mrgreen:

Та се чудя, понеже нетбука си е стационарен и не може да изкара повече от 5 минути без да забие поради недостиг на ток при напълно заредена батерия преди това, не съм се гаврил да видя колко ще отнеме да се изключи. А неизвестно поради каква причина въобще не тръгва само на захранване и без батерия... Та какво ще стане ако някой път когато не съм в нас, вземе че спре тока, дали няма да даде фира нетбука?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin