въпрос за riser extender удължител

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

въпрос за riser extender удължител

Мнениеот Spoon.Net » 11 Ное 2013, 18:55

здравейте. имам няколко броя кабели 1х към 16х купени нови в пликчета даже. преди време обаче си бях купил един който е 1х към 1х който в момента работи, НО има запоено кабелче от едната страна на първата писта до примерно предпоследната от другата страна. някаква информация да имате каква е ролята му и задължително ли е да е там. благодаря.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: въпрос за riser extender удължител

Мнениеот Странник » 11 Ное 2013, 19:27

Колега тези райзъри са моднати нарочно при положение че искаш да подкараш повече от 3 видеокарти на едно дъно.
Ще поясня накратко - примерно имаме дънна платка която по документация ти се казва че можеш да пуснеш две видеокарти
на прекъсвания х16_1 и х16_2 слотове,после ти пишат че само още една можеш да добавиш с тях на слота х8 .И стават максимум 3.
Нататък можеш да пуснеш (ако имаш други PCI-e слотове ) х4_1 и х4_2 и х8 което пак си прави само 3 видеокарти на финал.
Това си е според спецификацията на производителя.
Обаче нащо племе миньорско :mrgreen: иска по 5 карти да си копат там без да мрънкат и да има някакви ограничения.
И тук се явява решение на проблема с ограниченията именно тези мостчета....чрез тях на определени прекъсвания ''лъжем'' системата
и хоп - имаме си 5 работещи видеокарти на едно дънце вместо само 3 видеокарти както си е според оригиналните ограничения.
Та това си е най-общо казано цялата дандания...така че тия моднати райзърчета са си ценни и се ползват за това именно.
Моя милост така се сбори с 5 карти на едно дънце :mrgreen:
Те ще ми кажат на мене какво можело или не...
Последна промяна Странник на 11 Ное 2013, 19:29, променена общо 1 път
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: въпрос за riser extender удължител

Мнениеот ggeorgiev » 11 Ное 2013, 19:28

Принципно трябва да е до предпоследния пин от другата страна.
http://p2pool.nl/blog/tag/pci-e-1x/
и
http://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

И е точно там поради обяснението по-горе.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: въпрос за riser extender удължител

Мнениеот Spoon.Net » 11 Ное 2013, 21:48

идеално :). самодоволна усмивка се тъй на лицето ми в момента, защото съм намислил кардинални размествания на карти и дъна и на финала на едно 990fx-xtrem3 ще има повече от предвидените 3 видеота. благодаря за разясненията и лека доходна и ниско-трудностна нощ желая :)

п.п. да очаквам ли проблеми при положение че 2 от картите ще са забити на дъното а другите ще са с рейзъри ?
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: въпрос за riser extender удължител

Мнениеот ekrem » 11 Ное 2013, 21:52

Spoon.Net написа:
п.п. да очаквам ли проблеми при положение че 2 от картите ще са забити на дъното а другите ще са с рейзъри ?

не но по добре всичко да е с удължител и максимално раздалечени едно от друго за да дишат по добре
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: въпрос за riser extender удължител

Мнениеот Spoon.Net » 16 Ное 2013, 21:16

в интерес на истината на въпросното дъно работят 5 карти като 3 са забити на дъното а другите с рейзъри и то не моднати. явно асрок не слагат такива ограничения или поне на по лъскавите си модели.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13


Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin