Идея за "побългарен" Hardware Wallet

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

Идея за "побългарен" Hardware Wallet

Мнениеот stamen » 08 Апр 2017, 20:13

С навлизането на все повече хора в крипто-света се вижда, че най-удачното решение за уолет е хардуерния вариант.

Аз ползвам Ledger Nano S, но не мисля, че е особено подходящ за нормалния тип хора. Не съм ползвал, но и Трезор ми идва малко в повече.. Най си харесвам Jaxx и днес ми хрумна идеята, че тъй като няма нужда от инсталация на Уиндоус (unzip-ваш го само и run), да си го дезархивирам на флашка и да си имам уолет :)

Оказа се обаче, че явно ползва уиндоус-а, защото като си стартирах exe-то ot флашката, ми показа портфейла с транзакциите, които имам от инсталирания ми Jaxx на hard drive-a...

Та се замислих как да се справим с този лек недостатък... Ето какви дистрибуции има за Джакс:

https://jaxx.io/support.html

Та докато чакаме Hardware опцията, някой не може ли да се сети как да инсталираме на флашка операционна система (чувал съм, че има такива Линукс дистрибуции), да сложим на нея линукс версията на Jaxx и да си я ползваме като хардуерен портфейл за биткойн, етер, етс, даш и прочие...
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: Идея за "побългарен" Hardware Wallet

Мнениеот stamen » 08 Апр 2017, 20:25

Нещо от тези няма ли да стане:

http://picateshackz.com/2016/01/small-p ... stems.html
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: Идея за "побългарен" Hardware Wallet

Мнениеот s0ngangel » 08 Апр 2017, 21:40

Porteus (Size: 300MB) може и да стане понеже "Changes to the system (customization, downloaded files, browser history and favorites, etc) can be saved persistently to your USB or hard drive..."
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Идея за "побългарен" Hardware Wallet

Мнениеот Flasher » 11 Авг 2017, 17:17

Темата е малко стара но нищо. Принципно може да се инсталира Linux на флашка или външен диск пак става. Проблема е че ще трябва да рестартирваш машината и да боотваш флашката а не харда. И когато я бутнеш на друга машина може да създаде проблем ( друга конфигурация все пак ). Намерихте ли някакво решение ?
Flasher
 
Мнения: 94
Регистриран на: 01 Апр 2016, 19:25

Re: Идея за "побългарен" Hardware Wallet

Мнениеот stamen » 16 Авг 2017, 16:27

не, чакаме jaxx.io да пуснат soft за hardware wallet..
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: Идея за "побългарен" Hardware Wallet

Мнениеот jkminkov » 16 Авг 2017, 18:26

raspberry pi?
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Идея за "побългарен" Hardware Wallet

Мнениеот svetli76 » 11 Фев 2020, 17:24

:beer:
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52


Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Sando_83, Spenchoni, viniamin