Леко Linux дистро

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

Леко Linux дистро

Мнениеот filchef » 25 Фев 2016, 10:38

Търся леко Linux дистро с графичен интерфейс което може да работи от флашка и най важното да има интернет и гугъл Хром браузер или да може да му се инсталира такъв както и да обслужва USB портовете - флашката ми е 8 Гб така че да не е много голямо.Никога не съм работил с Linux така че по възможност да прилича на бозата.
Трябва ми за момента когато ще се ъпдейтва фирмуера на хардуерния ми портфейл Ledger HW.1 защото съм със Уиндос 7 а в базата им знания прочетох ,че при тая версия на Уиндос има опасност да прекъсне по средата на ъпдейта на някой компютри и този проблем при тях не е решен.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Леко Linux дистро

Мнениеот Spoon.Net » 25 Фев 2016, 15:28

lubuntu аз съм очарован !
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Леко Linux дистро

Мнениеот filchef » 26 Фев 2016, 18:09

Аз пробвах Knoppix доволен съм но за съжаление дистрото е направено за запис върху ДВД и е само за четене тоест каквото правя независимо че го монтирах на флашка се оказва че флашката се е форматирала само за четене и при рестарт не се запазват настройките ако има някой по навътре с линукса да каже команда която може да направи флашката достъпна и за запис за да си запазя портфейла.

PS.
Оправих го - опекох едно ДВД с дистрото и после със собствения му тул за флашване направих флашката да може да се записва върху нея - то си го имаше като опция в тула - сега имам и Ledger Wallet и на линукс и се поуспокоих малко и чакам ъпдейта на фирмуера та да мога да го ъпдейтна междувременно ми стана интересен тоя линукс и като остане време мога да почна да го уча.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Леко Linux дистро

Мнениеот Sandro » 20 Мар 2017, 15:19

И аз съм за лубунту, или някой mint с lxde графична среда
Sandro
 
Мнения: 83
Регистриран на: 13 Мар 2017, 23:03

Re: Леко Linux дистро

Мнениеот Kasmetski » 20 Мар 2017, 15:51

Най-лесно ще ти е с Lubuntu или Xubuntu и вече ако искаш наистина да ти е леко, може направо Arch с Xfce или Lxde, но ако нямаш опит с Линукс, по-добре използвай Ubuntu или Mint за основа...
Makefinity - Unleash Your Creativity
Kasmetski
 
Мнения: 77
Регистриран на: 04 Мар 2014, 19:06

Re: Леко Linux дистро

Мнениеот Sandro » 10 Юни 2017, 18:37

Като стана дума за линукс, искам да попитам някой пробвал ли ethOS, току що го пуснах на копачката, работи си но искарва 25 mgh, на карта. Картите са флашнати 470 nitro + и под windows стигат до 28. Има ли начин да вдигна скоростта и под линук, и някои знае ли някой по добър за копане.
Sandro
 
Мнения: 83
Регистриран на: 13 Мар 2017, 23:03

Re: Леко Linux дистро

Мнениеот jorro » 11 Юни 2017, 15:21

За да ти е близко до бозата, пробвай kubuntu (ubuntu с kde графичен интерфейс) или българския форк УСУ линукс 9.3 mini :wink:
Аватар
jorro
 
Мнения: 54
Регистриран на: 18 Апр 2017, 08:44

Re: Леко Linux дистро

Мнениеот f82 » 12 Сеп 2018, 04:10

https://www.alpinelinux.org/
едно от най-леките дострота
f82
 
Мнения: 20
Регистриран на: 07 Апр 2017, 17:11


Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin