Колко надеждни са твърдите дискове

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

Колко надеждни са твърдите дискове

Мнениеот 2GOOD » 23 Яну 2015, 03:03

Компанията BackBlaze, която предоставя облачни услуги за съхранение на данни като използва "обикновени" дискове в сървърите си представи интересен статистика за това кои дискове са надеждни и кои не.

Изображение

Дисковете в техния облак са над 25000 на брой и са подложени на сериозни натоварвания, въпреки това резултатите са много показателни. Оказа се че HGST* дисковете са най-надеждни, по-притеснителното обаче е, че дисковете на Seagate fail-ват много по-често. Това специално мен ме изненада, винаги съм предпочитал WD, ако няма взимам Seagate, но след тази информация ще обръщам по-сериозно внимание на HGST Имайте в предвид, че от бакъп компанията използват само някои модели дискове от производител.

Ето и два линка за четене:
https://www.backblaze.com/blog/best-hard-drive/
https://www.backblaze.com/blog/what-har ... uld-i-buy/

* HGST - новото име на Hitachi след като подразделението за дискове стана собственост на WesternDigital
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Колко надеждни са твърдите дискове

Мнениеот ggeorgiev » 23 Яну 2015, 10:49

От скромният ми личен опит - предпочитам да си купувам Хитачи, все още имам едни 80GB SATA, който още работи, на над 12 години, като първите 5 си стържеше 24/7 като системен, след това се преназначи на длъжност "Torrent" :) , а сега е на длъжност "да има там нещо закачено на порта" , но все още си работи. Естествено съм попадал и на проблемни - един 320 още в началото грееше ужасно много на платката, и издаваше странни шумове, но го подмениха с друг, който също работи все още.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Колко надеждни са твърдите дискове

Мнениеот crab » 23 Яну 2015, 10:52

му ха ха ха, 25 000 диска, много добра статистика :) някой да им драсне да пуснат и една такава статистика за SSD-та :D
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Колко надеждни са твърдите дискове

Мнениеот Spoon.Net » 23 Яну 2015, 10:58

хитачи и на мен ми е най близко до сърцето поради посочените по горе факти. на сигейтите им заминава сръвнително бързо механиката и какви забавения правят не е истина
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13


Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin