Помощ при избор на SSD

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

Re: Помощ при избор на SSD

Мнениеот Flex » 25 Сеп 2014, 09:44

Дам, за 10лв не си заслужава, стига да няма други фактори в избора. Евото гледам почнало да се предава на 200 тера, което пак е умопомрачителните 240 години чисти данни (256гб драйв, 128 е наполовина), а другите просто не ми се изчислява, стават нереални годините просто :)
Гаранцията се обуславя от друго, трябва да държат производство и наличности за механични и електрически проблеми например, което е скъпо. Идеята ми е, че ерейз циклите и гаранцията при ссд-тата са последния фактор при избор, просто за гъзария, всички ще те надживеят. А вече почват да излизат пци-е ссд-та (ама истински, не тея с емулираните сата контролери), които правят по 1.5г четене/запис за скунда, така или иначе след 3-4 години ще го смениш, щото ще ти е като флопи в сравнение с новите технологии, няма какво да му се мисли :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Помощ при избор на SSD

Мнениеот 2GOOD » 30 Сеп 2014, 22:49

Хората от емаг ми направиха услуга в избора, днес имаше промоция Intel 520 120GB за 105лв. и се възползвах.
Ще пиша като дойде.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Помощ при избор на SSD

Мнениеот zigzag » 01 Окт 2014, 00:38

2GOOD написа:Хората от емаг ми направиха услуга в избора, днес имаше промоция Intel 520 120GB за 105лв. и се възпозлвах.
Ще пиша като дойде.


http://www.emag.bg/intel-solid-state-dr ... ERJTTBBBM/

Прочете ли тоя коментар отдолу? :lol:

"Дойде видимо надраскат и със следи от монтаж/употреба от долната страна. Снимал съм го в момента на отваряне. Това е недопустимо за такава голяма верига и за покупка на НОВА техника.
За:: Хард дискът е на много добра цена, и с перфектни характеристики
Против:: Дойде видимо надраскат и със следи от монтаж/употреба от долната страна. Снимал съм го в момента на отваряне. Това е недопустимо за такава голяма верига и за покупка на НОВА техника. "
http://www.emag.bg/intel-solid-state-dr ... ERJTTBBBM/
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Помощ при избор на SSD

Мнениеот behwolf » 12 Окт 2014, 13:14

Наскоро си сглобих конфигурация и избрах за ссд, именно на интел 120 гб, както се казва разликата от другите ссд-та е само в бенчовете
behwolf
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2014, 11:32

Re: Помощ при избор на SSD

Мнениеот shango » 13 Окт 2014, 18:29

Интел all the way!
Пъти по-надеждни от Самсунг!
shango
 
Мнения: 25
Регистриран на: 01 Окт 2014, 11:50

Предишна

Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin