Въпрос за рам

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

Re: Въпрос за рам

Мнениеот tedik » 01 Май 2014, 22:21

най вероятно едната е ДДР1-400, другата ддр2 -800- не са съвместими
tedik
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Юни 2013, 14:35
Местоположение: София

Re: Въпрос за рам

Мнениеот filchef » 01 Май 2014, 22:43

marincho написа:
filchef написа:И двата вида памет са DDR 2 - дъното ми е Dell 0GM819 - и щом е с DDR 2 значи я поддържа


Memory

4 x 240-pin DDR2 DIMM slots Supports DDR2 667/800 Dual Channel non-ECC, un-buffered memory
(Max 8GB on 64-bit Operating Systems)


Нещо не ми се връзва с 400-те мегахерца, но тия може и да се бъркат - http://www.findlaptopdriver.com/dell-0gm819-mainboard-specifications/


Не се бъркат защото шината ги поддържа до толкова но в случая са сложили 400 мегахерцова памет при асемблирането на компютъра - така поне ми показва cpu-z - програмката.Повече ме интересува дали ундоса който е 32 битов ще ги поддържа тия 4 ГБ.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Въпрос за рам

Мнениеот filchef » 01 Май 2014, 22:57

tedik написа:най вероятно едната е ДДР1-400, другата ддр2 -800- не са съвместими

Не и двете са ддр 2 така ги показва cpu-z - програмката.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Въпрос за рам

Мнениеот Spoon.Net » 02 Май 2014, 00:20

32битовата система ще пусне само 3гига рам, колкото и да си сложил. това е една от причините да се ползва масово 64бит.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Въпрос за рам

Мнениеот farmdve » 02 Май 2014, 00:23

С пуснат PAE(Physical Address Extension) ще може да ползва 4 и повече гиги рам, но не знам дали процесора или рамта трябва да го поддържа това.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Въпрос за рам

Мнениеот BaDaZzz » 02 Май 2014, 00:31

farmdve написа:С пуснат PAE(Physical Address Extension) ще може да ползва 4 и повече гиги рам, но не знам дали процесора или рамта трябва да го поддържа това.

Не зависи от тях. Проблема е софтуерен и точно един PatchPAE оправя "виждането" на повече от 3ГБ РАМ. Хардуерно това си е разрешено именно от 64 битовата шина.
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53

Re: Въпрос за рам

Мнениеот filchef » 02 Май 2014, 02:41

BaDaZzz написа:
farmdve написа:С пуснат PAE(Physical Address Extension) ще може да ползва 4 и повече гиги рам, но не знам дали процесора или рамта трябва да го поддържа това.

Не зависи от тях. Проблема е софтуерен и точно един PatchPAE оправя "виждането" на повече от 3ГБ РАМ. Хардуерно това си е разрешено именно от 64 битовата шина.

Намерих един такъв пач правен от едини французи но вирустотал го дава 15 от 54 го смятат за бакдор и троянец - успокоението е че са от по неизвестните - пача се казва 4GB-RAMPatch_Multilingual_12.7.2010 ако има нещо по чисто и някой го е ползвал дайте идеи - от един форум разбрах че руснаците са правили нещо подобно но не знам какво е и линка не работеше - беше изтрит явно от модератора.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Въпрос за рам

Мнениеот farmdve » 02 Май 2014, 04:04

filchef написа:
BaDaZzz написа:
farmdve написа:С пуснат PAE(Physical Address Extension) ще може да ползва 4 и повече гиги рам, но не знам дали процесора или рамта трябва да го поддържа това.

Не зависи от тях. Проблема е софтуерен и точно един PatchPAE оправя "виждането" на повече от 3ГБ РАМ. Хардуерно това си е разрешено именно от 64 битовата шина.

Намерих един такъв пач правен от едини французи но вирустотал го дава 15 от 54 го смятат за бакдор и троянец - успокоението е че са от по неизвестните - пача се казва 4GB-RAMPatch_Multilingual_12.7.2010 ако има нещо по чисто и някой го е ползвал дайте идеи - от един форум разбрах че руснаците са правили нещо подобно но не знам какво е и линка не работеше - беше изтрит явно от модератора.

Пробвай с това http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... 96(v=vs.85).aspx
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Въпрос за рам

Мнениеот filchef » 02 Май 2014, 15:24

farmdve написа:Пробвай с това http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... 96(v=vs.85).aspx


Нещо линка ме праща до страница която не съществува.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Въпрос за рам

Мнениеот Drakyla » 02 Май 2014, 16:52

Линка си работи .. просто форума го променил малко.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... 85%29.aspx
Пробвай с този
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin