Къде е най-добре да си продам биткойна

Модератор: Moderators

Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот MarziMeDaIzmizliaIme » 27 Яну 2014, 01:30

Здравейте,
искам един малък съвет.
Може ли да ми кажете къде е най-добре да продам биткойна който имам, някъде около 0,8 е.
Имам регистрации в bitcoin.de, kraken.com, coinbase.com, btc-e.com, обаче знам че има един бг сайт bitcoini.com.
Бих избрал българския сайт, защото ако е от чужди сайтове когато пристигнат парите в банковата сметка банката ще удържи такса за получаване пари от чужбина + процент от сумата, а ако е чрез българския сайт, то превода ще е вътрешен и таксата ще е минимална и то за сметка на тези които изпращат парите, а не за моя.
Обаче в нашия сайт на пръв поглед не ми вдъхва доверие, защото като тръгна да правя заявка и пише да изпратя бойните на техния адрес, а те като ги получат ще изпратят парите. Именно тази част малко ме съмнява, защото аз няма да пращам койни за 9лв а за около 900лв и не ща да бъда прецакан и да ми изгорят биткойните. Чуждите сайтове изглеждат по-сигурни защото първо правя депозита, отивам на маркета и ги продавам, после просто тегля парите си.
Та ако има някой който е ползвал нашия бг сайт bitcoini.com нека каже мнението си за тях и след колко време плащат, защото транзакцията ще се потвърди бързо, но кога те ще я видят и изпратят парите е друг въпрос. Дайте вашите съвети къде вие продавате. Сигурно ще ми кажете bitcoin.de ама съм чувал че има прецакани и от там.
Мисля обаче да изчакам няколко дни, мисля че цената трябва да се вдигне още малко. Обаче не знам какво ще стане след 31-ви защото нали китайците затваряли някои от техните борси или нещо от рода беше и може и да падне цената в началото та февруари, не знам, не съм чак така информиран.
MarziMeDaIzmizliaIme
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Сеп 2013, 21:26

Re: Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот Странник » 27 Яну 2014, 02:07

В bitcoin.de гарантирам че всичко е коректно като търговия - продавал съм доста монетки там.
Само внимавай ама много с бутончето Confirmation -едно жълтичко такова- не го натискай преди да си видял банков превод в сметката си.
Ако избързаш - подарил си своя биткойн на някого и се самопрецакваш.
Натиснеш ли го освобождаваш своя биткойн в полза на купувача.
Превода се бави 2-3 дни обикновено.
В тази борса в момента на сделката биткойна не е твой в един момент,нито пък купувача може да го вземе докато пък ти не потвърдиш отсреща.
Хитро е замислено и крайно коректно.
Не хитрувай защото купувача си прави копие от банков превод който представя като доказателство.
И ако се пишеш хитрец може да има съдебна заповед по твой адрес в рамките на ЕС
Борсата удържа малък процент за услугата си от сумата на сделката.

За другите борси нямам опит и не коментирам.
Българската борса има традиционно по нисък курс - така че си решавай сам - нисък курс бързо свършена работа или по висок курс в чужда борса и чакане.
В БГ борсата не съм търгувал но отзивите от колегите са добри за тях.
В ПИБ /Fibank няма такса за входящи SEPA преводи по банкова сметка.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот liminat » 27 Яну 2014, 06:07

Аз имам ...надесет биткоина в предишна бьлгарска борса, които май няма да видя повече, така, че оставям бг борсите на другите, препорьчвам немската.
liminat
 
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Яну 2014, 12:38

Re: Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот man0l » 27 Яну 2014, 09:49

Здравей, най - добре при мен ;) Плащам по банков път, след като изпратиш биткоините, на другият ден пристигат парите, можем да ползваме escrow услуга ( т.е. гарант от форума ). Както пише в подписа ми, можем да се договорим за цената.

Поздрави.

П.П. Пращам сканирано платежно нареждане за доказателство, преди да са пристигнали парите.
https://trak.ink dropshipping automation
Аватар
man0l
 
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Дек 2013, 10:36

Re: Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот Flex » 27 Яну 2014, 09:57

Продал съм към 4 койна в бг борсата, няма проблеми, коректни са момчетата (и нормално, все пак си имат добра комисионна)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот dobo79 » 27 Яну 2014, 16:46

Аз също мога да предложа да ти закупя тази "почти" монетка.Плащането може да стане чрез банков превод към ПИБ,като цената може да я договорим така,че да е изгодна и за двете страни.Плащането става почти мигновенно,понеже работя с виртуален клон на банката.
Друг вариант е да пуснеш обява тук във форума,като почти винаги ще се намери кандидат както за купуване,така и за продаване.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот caaxy » 27 Яну 2014, 17:18

Март месец ползвах https://bitcoini.com/ много точни и коректни :violin: :whistle:
Аватар
caaxy
 
Мнения: 105
Регистриран на: 07 Ное 2013, 15:47

Re: Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот 2GOOD » 27 Яну 2014, 18:31

Винаги можеш да пуснеш обява във форума :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот filchef » 28 Яну 2014, 15:51

caaxy написа:Март месец ползвах https://bitcoini.com/ много точни и коректни :violin: :whistle:

И аз съм доволен от тях преди няколко дена си купих от тях биткоини - трябваха ми спешно и бяха много точни и бързи за около 2 часа се уреди сделката и бяха в портфейла ми плащането го извърших по банков път онлайн през борика между моята и тяхната банка без проблеми.
Кракен нямат такси за банков превод до колкото съм запознат но нямам личен опит.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Къде е най-добре да си продам биткойна

Мнениеот davidorento » 28 Яну 2014, 16:25

https://bitcoini.com/ ,и битстамп са стабилни,биткойни.де е чисто и просто есгроу
имаше и един пич Бай Ганъо тук и тои продава-купува ,намери му темата
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin