Начинаещ Ентусиаст

Модератор: Moderators

Начинаещ Ентусиаст

Мнениеот Rumbata » 14 Яну 2014, 16:43

Здравейте съфорумци ,

след толкова нашумялото копаене на Биткойни и аз реших да опитам за какво иде реч , след като попрочетох по форума горе долу разбрах някой неща , но за съжаление не всичко.
На първо време съм решил да направя просто проба ,а ако потръгне да инвестирам и някой лев във цялата система.
Компа ми е с процесор : Intel(R) Core (TM) i5-2450M CPU @ 2.50 GHz Ram:8GB DDR Video: AMD Radeon HD 6650M
та въпроса ми е на тези стойности ще мога ли да го пусна първоначално да видя как става а по натам мисля да взема няколко флашки или нещо подобно , също така нужно ли ми е нещо друго освен тези флашки ?ако потръгне съм съгласен да инвестирам доста повече .. . да кажем 1000 Евро и това до колко ще допринесе за бързината на копаене .. ? ако може ми предложете и добро устройство за тази цена

Предварително благодаря за отговорите
`
Rumbata
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Яну 2014, 16:29

Re: Начинаещ Ентусиаст

Мнениеот crab » 14 Яну 2014, 16:51

Добре дошъл :)

Ето ти един цял раздел за видеокартата да и понагрееш реотаните: viewforum.php?f=18
нещо за процесора да го помъчиш и него: viewtopic.php?f=20&t=180

като цяло първо те съветвам да допрочетеш нещата и да опитваш наред докато се спреш на което ти харесва, не мисли още за устройства първо виж как са нещата. ;)
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Начинаещ Ентусиаст

Мнениеот Flex » 14 Яну 2014, 16:54

Забрави за копане на биткойни освен ако не целиш загуба с цел да видиш какво е. Ако искаш да си на + си вземаш видеокарта (7950, 7970, 280х, 290) и я оставяш да се попече 24/7.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Начинаещ Ентусиаст

Мнениеот Rumbata » 14 Яну 2014, 17:30

да разбирам ли ,че при биткойните вече нивата на трудност са мн високи , да опитам ли с Лаиткойн ? до колкото разбрах за него няма специализиран хардуер ? има ли смисъл да влагам пари в видео карти за копаене на Лаиткойни ?мисля да напеча процесора и картата и да тествам лайтовете
Rumbata
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Яну 2014, 16:29

Re: Начинаещ Ентусиаст

Мнениеот Flex » 14 Яну 2014, 18:06

Долу-горе така, с изключение на процесора. Дори да изкараш 30-тина кх/с от него, това са си 7-8лв на МЕСЕЦ, т.е. не можеш и тока да си покриеш. Видеокарта или нищо, това е в момента. Хубавото на видеото е, ако си го земеш за гейминг и докато си на работа и докато спиш (ако не ти пречи шума) да си копа. Аз отоплявам и стаята на видеокарти, но това е бонус.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32


Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Sando_83, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin