Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Модератор: Moderators

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот 2GOOD » 15 Юли 2014, 19:11

farmdve написа:
blader написа:Бих добавил и обобщил:
Всеки който ползва Bitcoin-ни има криптирана информация за абсолютно всички транзакций сключили се някога, и когато Вие решите да изпратите ( примерно 1 BTC на ваш близък) всички свързани в мрежата на bitcoin миньори проверяват дали това е възможно и дали имате наистина 1 BTC който да изпратите. За която проверка получават малка награда(изключително малък процент от 1 BTC), така на вас ви се потвърждава и се извършва транзакцията, и портфейла на вашия близък се синхронизира с последният наличен блок в който може портфейла отчита че е получил 1 BTC. Когато вашият приятел реши да ги изпрати отново процедурата се повтаря отново :)

Ами, грешиш. Този процент е ако платиш такса, не платиш ли каквото пратиш, ако има сполучлив копач, ще включи транзакцията в блок без такса.


Информация за таксата при транзакция на Биткойн може да намерите в тази тема:
Такса транзакция Биткойн
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот BeSeN » 02 Авг 2014, 20:17

Мерси за темата. Много добро обяснение!
BeSeN
 
Мнения: 28
Регистриран на: 17 Мар 2014, 22:25

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот BuRn1nG » 13 Авг 2014, 00:10

Много добра статия!!! :)
BuRn1nG
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Авг 2014, 22:40

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот galiosh » 19 Авг 2014, 11:02

Много добра статия :) мисля тези дни малко да обновявам блога си и тази статия ме грабна ще я включа в някоя тема и ще сложа линк към форума да не се обиди автора все пак е вложил време и усилия да я преведе.
galiosh
 
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Авг 2014, 20:40

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот puffyto » 25 Юли 2017, 20:07

Уникална статия 10ка за автора от мен. :clap: :clap: :clap:
Аватар
puffyto
 
Мнения: 146
Регистриран на: 31 Мар 2017, 13:51

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот lio58 » 17 Авг 2017, 23:31

Има копачи, които не знаят какво копаят. Те гарантират сделките, но ако нещо се обърка не знаеш къде да ги намериш. Така като за нещо отговарят всички, никой не може да ти даде полезен отговор. При мен един ден двете сделки от портфейла ми в blockchain които имаше в портфейла ми изчезнаха и няма кой да каже как да се възстановят.
lio58
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2017, 01:45

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот 2GOOD » 17 Авг 2017, 23:33

lio58 написа:Има копачи, които не знаят какво копаят. Те гарантират сделките, но ако нещо се обърка не знаеш къде да ги намериш. Така като за нещо отговарят всички, никой не може да ти даде полезен отговор. При мен един ден двете сделки от портфейла ми в blockchain които имаше в портфейла ми изчезнаха и няма кой да каже как да се възстановят.


Най-вероятно става въпрос за транзакция с ниска такса, портфейла блокчейн инфо и въобще мрежата може да премахне/забрави транзакции с нисък приоритет, ако те не са потвърдени (включени в блокчейна) за определен период от време.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот Ресторант Нива » 07 Яну 2018, 11:07

Не мога да повярвам ,че има хора който са посветили огромна част от времето си да разясняват на разни други хорица как да изкарат некви пари. :shock: . Това сигурно има свойто обяснение , но да не задълбаваме. :lol:
Според мен не става въпрос за никви ябълки , книги и прочее магазинерски инвентар. :lol:
Аз мисля че крипто валутата е платежно средство с което някой ти плаща за това че ползва машината ти за конкретна цел. Каква точно , много малко хора знаят. Струва ми се нещо като от Area 51. Добре дошло за плебейте, който ако разберат как да навържат менците мое и да изкарат нещо. В повечето случай машините на плебейте само се ползват ,докато плебея се усети, че "нема сметка". Това е като на село - "Що не чуваш свинье"
- Отговора е "Щото нема сметка" , ама докато разбере че нема сметка е "чувал" една две години :lol:
Аз съм от плебейте и ще се впусна в това фарминг приключение. :lol: Пожелайте ми успех.
Ресторант Нива
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Яну 2018, 22:21

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот 2GOOD » 07 Яну 2018, 18:09

Ресторант Нива написа:Не мога да повярвам ,че има хора който са посветили огромна част от времето си да разясняват на разни други хорица как да изкарат некви пари. :shock: . Това сигурно има свойто обяснение , но да не задълбаваме. :lol:
Според мен не става въпрос за никви ябълки , книги и прочее магазинерски инвентар. :lol:
Аз мисля че крипто валутата е платежно средство с което някой ти плаща за това че ползва машината ти за конкретна цел. Каква точно , много малко хора знаят. Струва ми се нещо като от Area 51. Добре дошло за плебейте, който ако разберат как да навържат менците мое и да изкарат нещо. В повечето случай машините на плебейте само се ползват ,докато плебея се усети, че "нема сметка". Това е като на село - "Що не чуваш свинье"
- Отговора е "Щото нема сметка" , ама докато разбере че нема сметка е "чувал" една две години :lol:
Аз съм от плебейте и ще се впусна в това фарминг приключение. :lol: Пожелайте ми успех.


Много си далече от истината ;)
Прочети малко какво точно смята машината и ще разбереш, че реално никой не ти плаща за нищо, просто едни хора искат да притежават биткойни (тяхна си работа), а други хора получават награда затова, че ги произвеждат ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот Herzog » 08 Яну 2018, 00:04

Много си далече от истината ;)
Прочети малко какво точно смята машината и ще разбереш, че реално никой не ти плаща за нищо, просто едни хора искат да притежават биткойни (тяхна си работа), а други хора получават награда затова, че ги произвеждат ;)


:clap:
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin