p2p търговия към крипто борса

Модератор: Moderators

p2p търговия към крипто борса

Мнениеот cmyk » 29 Окт 2021, 13:43

Здравейте,

В някои от големите крипто борси (напр. Binance, Kucoin) се предлага опция за депозиране или теглене на суми през посредник, който те наричат тъговец (p2p merchant). Тоест аз изпращам фиатна валутна през SEPA или Revolut до личната сметка на въпросния търговец, а той след като получи превода израща към моя акаунт в Binance равностойноста в USDT например. Binance в случая е арбитър и осигурява защита ако някоя от двете страни се опитва да мами.
Интересува ме ако стана такъв търговец, дали според БГ законодателството трябва да имам лиценз за обмен на валута, както са например чейндж бюрата? Или тази крипто дейност все още не е урегулирана?
cmyk
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Апр 2014, 22:19

Re: p2p търговия към крипто борса

Мнениеот 2GOOD » 29 Окт 2021, 17:19

cmyk написа:Здравейте,

В някои от големите крипто борси (напр. Binance, Kucoin) се предлага опция за депозиране или теглене на суми през посредник, който те наричат тъговец (p2p merchant). Тоест аз изпращам фиатна валутна през SEPA или Revolut до личната сметка на въпросния търговец, а той след като получи превода израща към моя акаунт в Binance равностойноста в USDT например. Binance в случая е арбитър и осигурява защита ако някоя от двете страни се опитва да мами.
Интересува ме ако стана такъв търговец, дали според БГ законодателството трябва да имам лиценз за обмен на валута, както са например чейндж бюрата? Или тази крипто дейност все още не е урегулирана?


От зората на борсите има такава в Германия, която все още оперира - Bitcoin.de Доста от старите кучета тук сме я ползвали преди години за обмен на биткойн. По онова време, правих проучване и понеже се държат средствата на клиента трябваше банков лиценз, обвързан с нужния капитал. Все пак може би трябва да се проверят нещата, защото тогава не задълбах доста в тематиката.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars


Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin