как да си възстановя Multibit портфейл неизползван от 2014г

Модератор: Moderators

как да си възстановя Multibit портфейл неизползван от 2014г

Мнениеот blucomp » 31 Май 2021, 00:58

Здравейте,
поради покачването на биткойна се сетих за далечната 2013-2014 година когато копаех биткойни. Отказах се, поради ниският добив. Прегледах си акаунта от пула в който копаех и видях, че съм правил автоматичен трансфер от 0.1 бтк към портфейла ми. Все още по случайност ми седи мултибит приложението на компа ми, ни като го пускам да синхронизира от различни файлове из мултибит бекъп директориите, чакам с часове и накрая си остават 0 биткойна.
Та въпросът ми е, ако може някой да ми помогне с инфо, как точно се възстановява портфейла. Видях, че имам и защита с парола, но не знам дали ако въвеждам грешна парола ще ме информира или просто ще си чакам пак часове и накрая ще ми излезнат 0 бтк.
Видях също, че Мултибит са приключили работа, но не разбирам в какво точно се изразява това.
Благодарности на всеки опитал се поне да ми сподели някакви спомени.
blucomp
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Май 2021, 23:37

Re: как да си възстановя Multibit портфейл неизползван от 20

Мнениеот filchef » 31 Май 2021, 08:55

blucomp написа:Здравейте,
поради покачването на биткойна се сетих за далечната 2013-2014 година когато копаех биткойни. Отказах се, поради ниският добив. Прегледах си акаунта от пула в който копаех и видях, че съм правил автоматичен трансфер от 0.1 бтк към портфейла ми. Все още по случайност ми седи мултибит приложението на компа ми, ни като го пускам да синхронизира от различни файлове из мултибит бекъп директориите, чакам с часове и накрая си остават 0 биткойна.
Та въпросът ми е, ако може някой да ми помогне с инфо, как точно се възстановява портфейла. Видях, че имам и защита с парола, но не знам дали ако въвеждам грешна парола ще ме информира или просто ще си чакам пак часове и накрая ще ми излезнат 0 бтк.
Видях също, че Мултибит са приключили работа, но не разбирам в какво точно се изразява това.
Благодарности на всеки опитал се поне да ми сподели някакви спомени.

На времето бях работил с тоя портфейл и знам че има функция за експорт на частните ключове на адресите - може да си ги експортнеш и след това да ги импортнеш в BitcoinQT портфейла или да ги суапнеш в Electrum портфейла (на новите версии на Електрум няма импорт а той се извършва чрез транзакция - суап - направиха го така защото хората си пазят само сийда на портфейла , а при чист импорт новия адрес не влиза в сийда)
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: как да си възстановя Multibit портфейл неизползван от 20

Мнениеот blucomp » 31 Май 2021, 09:04

А, дали мултибит портфейла като ми показва 0 BTC означава, че не съм си възстановил правилният портфейл (очаквах да изпише 0.1 поне) или е така, понеже не работят вече?
blucomp
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Май 2021, 23:37

Re: как да си възстановя Multibit портфейл неизползван от 20

Мнениеот filchef » 31 Май 2021, 09:16

blucomp написа:А, дали мултибит портфейла като ми показва 0 BTC означава, че не съм си възстановил правилният портфейл (очаквах да изпише 0.1 поне) или е така, понеже не работят вече?

Това не мога да ти кажа - най добре е да експорнеш частните ключове на всички портфейли които имаш на компа и да ги импортнеш наведнъж в друг портфейл.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: как да си възстановя Multibit портфейл неизползван от 20

Мнениеот perla » 31 Май 2021, 12:17

Провери въобще нещо излязло от поол-а имаш ли? Адреса в някой БТЦ блокчаин експлорър.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: как да си възстановя Multibit портфейл неизползван от 20

Мнениеот 2GOOD » 31 Май 2021, 12:26

Да просто провери адресите дали имат нещо налично тук например:
https://blockchair.com/

търсиш публичния биткойн адрес ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: как да си възстановя Multibit портфейл неизползван от 20

Мнениеот blucomp » 13 Юни 2021, 00:37

Ето това е транзакцията и публичния адрес. Оказа се, че не били 0.1, а 0.01. Но, здраве да е. Пак са пари. Повече от 4те долара който са били навремето :)

1NvFar8XyAFfZhAAnBKyEmA9DtiamWGwuf

Този BitcoinQT ми изглежда по-ретро от MultiBit :)
Каква точно е последователността с която трябва да си възстановя биткойните в някой портфейл? Пак казвам, че ми седи папката на MultiBit портфейла, с разни бекъп файлове (multibit-xxxxxx.info, multibit-xxxxxx.wallet, multibit-xxxxxx.key).

За съжаление, може и от някой нов празен портфейл да са.
blucomp
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Май 2021, 23:37

Re: как да си възстановя Multibit портфейл неизползван от 20

Мнениеот blucomp » 13 Юни 2021, 00:52

Май открих проблема.
Файловете който отварям ми дават публичен адрес 16TP7wzemKMFibHDJytDXuS3WiFdhDL7EX, а не този към който са изпратени койните. Явно са от друг портфейл, макар, че датата е много близка до датата на транзакцията.

Загледах, че в "blockchair" пише - "unspent''. Това означава, че не съм си ги получил в портфейла или че не съм ги изхарчил ?
blucomp
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Май 2021, 23:37

Re: как да си възстановя Multibit портфейл неизползван от 20

Мнениеот blucomp » 13 Юни 2021, 08:39

filchef написа:
blucomp написа:Здравейте,
поради покачването на биткойна се сетих за далечната 2013-2014 година когато копаех биткойни. Отказах се, поради ниският добив. Прегледах си акаунта от пула в който копаех и видях, че съм правил автоматичен трансфер от 0.1 бтк към портфейла ми. Все още по случайност ми седи мултибит приложението на компа ми, ни като го пускам да синхронизира от различни файлове из мултибит бекъп директориите, чакам с часове и накрая си остават 0 биткойна.
Та въпросът ми е, ако може някой да ми помогне с инфо, как точно се възстановява портфейла. Видях, че имам и защита с парола, но не знам дали ако въвеждам грешна парола ще ме информира или просто ще си чакам пак часове и накрая ще ми излезнат 0 бтк.
Видях също, че Мултибит са приключили работа, но не разбирам в какво точно се изразява това.
Благодарности на всеки опитал се поне да ми сподели някакви спомени.

На времето бях работил с тоя портфейл и знам че има функция за експорт на частните ключове на адресите - може да си ги експортнеш и след това да ги импортнеш в BitcoinQT портфейла или да ги суапнеш в Electrum портфейла (на новите версии на Електрум няма импорт а той се извършва чрез транзакция - суап - направиха го така защото хората си пазят само сийда на портфейла , а при чист импорт новия адрес не влиза в сийда)


Отворих Електрум с публичния ключ в който са койните, ама разбира се ми пише, че портфейла е само за четене. Как точно трябва да се ауторизирам там, че да стане и за ползване?
blucomp
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Май 2021, 23:37

Re: как да си възстановя Multibit портфейл неизползван от 20

Мнениеот filchef » 13 Юни 2021, 09:59

Трябва да експортнеш частния ключ на адреса във мултибит - ще ти ска парола евентуално и частния ключ да суапнеш в Електрум.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin