Продаване на голямо количество биткойни от сделка.

Модератор: Moderators

Продаване на голямо количество биткойни от сделка.

Мнениеот ivandimitrov2 » 23 Апр 2021, 12:53

Здравейте, имам клиенти, които искат да платят сделка с биткойни. Говорим за сума от около 100 биткойна. Как стоят нещата, кой брокер в България може да ми ги изплати по банков път във фирмена сметка, какви биха били таксите и т.н. Всякаква информация би ми била полезна. Мога ли да използвам Binance Corporate Account за да ги продам?
ivandimitrov2
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2021, 12:52

Re: Продаване на голямо количество биткойни от сделка.

Мнениеот perla » 23 Апр 2021, 15:41

Най добре направи директно запитване към брокерите в БГ и към OTC Desk (Over the counter) на борсите Kraken, Bitpanda, Binance.
Нещо за което трябва да внимаваш - твърди се че някои биткоин се наблюдават от говернмент агенции и се проверяват от самите борси (един вид мръсни коин, доказано крадени и т.н.). Бъди сигурен с клиентите ти, за да не се превърнеш в перач на коин и да имаш проблеми.
Още нещо - направи запитване към НАП как се осчетоводява такава сделка (най общо биткоин е стока) и какво дължиш след това при конверсията бтц->Фиат.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Продаване на голямо количество биткойни от сделка.

Мнениеот 2GOOD » 23 Апр 2021, 21:08

Отличен коментар на колегата, особено частта с "цветните" биткойни. Със сигурност е добре преди това да се направи консултация с Кракен например като се назове конкретен адрес от където биха дошли част от средствата. Съвсем скоро се "размърдаха" биткойните откраднати от БитФинекс преди няколко години, те със сигурност се следят, както от службите така и от всички големи борси.

Основното правило е, ако нещо е прекалено хубаво за да е истина, значи има нещо нередно ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars



Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, konqueror, marcoin, qbadabaduuu, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin