Как мога да продам биткойн анонимно

Модератор: Moderators

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот gecata » 19 Апр 2021, 19:59

Като гледам вкараха ви филма ;)
gecata
 
Мнения: 50
Регистриран на: 13 Сеп 2017, 12:02

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот gorgar » 19 Апр 2021, 20:45

Знам кой си :)
Последна промяна gorgar на 19 Апр 2021, 22:07, променена общо 1 път
gorgar
Доцент
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Яну 2014, 15:44

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот jkminkov » 19 Апр 2021, 20:50

urger написа:
gecata написа:Е, наистина, поне филма в главите ви тръгна.
Това поне пораздвижи човека.
А иначе ако беше се поразровил поне малко повече щеше да промени
бройките. Няма такъв уалет в блокчейна.


Аз съм от невярващите... НО няма такъв АДРЕС с тази бройка коини, това не значи че няма такъв портфейл.

В такава хипотетична ситуация аз първо ще ликвидирам монети от форкове като BCH, BSV, BTG за начално финансиране, релокация и т.н. То средствата само от тях са няколко десетки милиона :XD


сега няма, но след седмица като си синхронизира портфейла ще има, ако им слуша тъпите съвети, и тогава довиждане анонимност, аз съм бачо ви кит!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот perla » 19 Апр 2021, 21:01

Какво значение има синхронизацията на портфейла с анонимността?
Иначе за манажемент на коини е друга тема и стратегия. Electrum is a key. Offline signing също. Въобще не бих пипнал core клиента ако бях в подобен случай.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот farmdve » 19 Апр 2021, 21:05

perla написа:Какво значение има синхронизацията на портфейла с анонимността?
Иначе за манажемент на коини е друга тема и стратегия. Electrum is a key. Offline signing също. Въобще не бих пипнал core клиента ако бях в подобен случай.

Че той core клиента е reference client, аз само него ползвам.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот qwertyA5 » 19 Апр 2021, 21:15

Обективно погледнато, потребителите на форума много ще са ти благодарни ако дадеш знак преди да размърдаш койните, защото веднага ще се отрази надолу в цената. Сформирай задруга с някои от форума, които да ти помогнат с експертиза срещу някоя монета. Ако си човек, ще дариш и нещичко за форума. Ще си позволя да ти дам съвет - в такива мащаби парите губят смисъл, направи добро на себе си, хората около теб, популяризирай биткойн. Не съсипвай всичко с харчалък.Бъди жив и здрав! :btc:
qwertyA5
 
Мнения: 77
Регистриран на: 06 Мар 2019, 16:51

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот niki » 19 Апр 2021, 21:19

:lol: Ама ти още ли вярваш че това е реална историйка...
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот Sevo » 19 Апр 2021, 21:21

Еха...отдавна бе бях чел по viral тема.
А още по-одавна не бях коментирал по тема. Браво!!!
Първо, ако не е fake, не виждам проблема да си продаваш по 5-10 ВТС/год. и да си живееш жиовота в България, без който и да е било да го е грижа от къде са ти парите, или да влизаш в полезрението на служби, мутрии, или държавни институции. Това го казвам от личен опит. България не е бедна държава, както на много от нас ни се набива в главите от много канали. $500к-$1М/год са си един доста сносен живот в България и не виждам никаква причина да се ориентираш към друга държава, а такава сума лесно се крие дори и в банкови транзакции.
Второ, ако наистина искаш да занулиш "предполагаемият" портфейл, всеки перач взима поне 10-20% комисионна. В твоят случай бих казал че и с 50% коминисионна, би било трудно да се отървеш но при положение че говорим за 3милиарда лева, тук вече се появява проблем. Просто няма толкова напечтани български банкноти, и отиваме на на-големите такива и започваме да смятаме. 50% от 1.65 милиарда долара (33000ВТСх50000$/ВТС) са $825М. Да приемем $1Милиард, като хипотетично приемем че коминионната на перача е 40%
Знаеш ли колко тежат 1милиард долара в банкноти от по 100$?
Тежат точно 10 тона!!! Без тара-та
https://www.calculateme.com/fun/money-to-weight/1000000000/
В банкноти от по 20$, за по-лесно пренасяне, теглото е 50 Тона, което е един ТИР пълен с банкноти от по 20$. Найс а?! Успех с транспортирането му. Било то и на самоход :) :) :)
Трето, ако те влече лукса и богатството, без да се разделяш с значителна част от "богатството" (не случайно е в кавички), ще ти отнеме м/у 2 и 10 живота за да го постигнеш. Като през цялото време ще си в сивият световен сектор. Но поне ще си живееш като нарко-бос. При този вариант, кръвта и дрогата са неизбежни.
И Четвърто, което ти препоръчвам е... разделяш "БОГАТСТВОТО" в 300 леджера по 100ВТС-а. и 300 Трезора по 10ВТС-а. Слагаш Леджерите в стотина банкови сейфа в поне 20 различни банки в поне 5 държави и на поне 3 континента. А с TREZOR-ите, плащаш "на ръка" за апартаменти (има доста добри оферти в Дубай), коли (TESLA, вече се купува с ВТС а и доста автокъщи приемат ВТС), регистрираш ги на бездомни (Апартаментите и колите), охранителни фирми (всяка частна охранителна фирма ще те пази като писано яйце за 1ВТС/год. без никакви документи) и мулета, които да ти ги обръщат в кеш, за джобни. Даваш на мулето 1 TREZOR, то ти дава 250к евро, през прозореца на таксито :) Nice-er Hah :). 2 пъти годишно да го правиш, никакви грижи няма да имаш. 1-2 пъти годишно посещаваш някоя от въпросните банки за да си прехвърлиш съдаржанието на някой от леджерите към TREZO-рите и пак на ново. и така 300 години (нали имаш 300 леджера) :) :) :)
Първите няколко години си купуваш положение, после държабни служители, после я някое Тото, я "Национална Лотария"... ;)и те така.
Но най-важното е да не забравяш, че ВТС не е анонимно. Най- анононимен е добрият стар КЕШ :) :) :)
Ех живот, живот :) :) :)
Има и други варианти, като например, отиди при Боко, и му кажи, че искаш да му дадеш едни милиони (малко, че той не смята много добре), и той ще ти отвори вратине я на "Българска Банктата за Развитие", я на "Уникредит Булбанк", а от там...Only Sky is the limit :)
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот niki » 19 Апр 2021, 21:35

По самия стил на писане си личи че си прави пълен т...к
А и кой няма да знае че е копал такова количество и няма да си "припомни" много бързо за тях още при първия по сериозен ATH, да не говорим за следващите или пък за 2017г :lol:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот perla » 19 Апр 2021, 21:39

Сево и той отиде във филма. После ще се съдите за авторските права.
Представих си 6 кила леджери в раницата и по трезорите. След това с ламинирано листче хартия с адреси къде ги е оставил.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin