Как мога да продам биткойн анонимно

Модератор: Moderators

Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот shocklover » 19 Апр 2021, 13:40

Здравийте! През далечната 2009-2010 година бях останал без работа и никакви доходи и търсех начин да изкарам пари през интернет. Така попаднах на биткойн майнинга. За около половин година копах биткойни ,но за мое разочарование по онова време нямаше къде да ги продам и зарязах всичко. Преди около месец ми се развали лаптопа и реших да се опитам да подкарам старият си компютър( на който добивах биткойни) и както си разглеждах старите файлове попаднах на биткойн портфейла си от онова време. Оказва се че имам малко над 33000 биткойна. И така в момента търся начин да продам поне част от "съкровището си", но предпочитам да е анонимно защото ме е страх ,че ако се разбере какво притежавам, може да имам проблеми с разни мутри или държавни институции . Можете ли да дадете съвет?
shocklover
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Апр 2021, 13:12

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот upuHka » 19 Апр 2021, 14:51

1. Вземи си хардуерен портфейл от https://bitcoinbg.eu/shop/ и прехвърли всичко в него. Защити добре думичките. Вероятно е добре да имаш няколко портфейла, а този от който ще продаваш, да има много малко биткоини в него.
2. Може да обменяш в големите борси без проблем по колкото ти трябват, но на части през определен интервал. Вероятно е добре да започнеш с малко - половин или максимум по един биткоин на тези цени.
- повече за борсите и банковите транфери - виж viewtopic.php?f=3&t=7040
- български чейндж, на който може да звъннеш и по телефона и да питаш - https://www.bonex.bg/
3. Анонимно няма как да стане, парите винаги могат да се проследят до теб. Отделно, ще имаш проблем, когато започнеш да демонстрираш охолен живот, без да си имал доходи.
4. Декларираш, плащаш си данъка и си свиркаш.

Честито и със здраве да си ги харчиш!
нищо не е вечно..
Аватар
upuHka
Spammer
 
Мнения: 182
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:28

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот aclass » 19 Апр 2021, 15:32

Аз купувам анонимно... или поне полу-анонимно... ама само след доказателства за сериозност.
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот 2GOOD » 19 Апр 2021, 15:35

Поздравления за страхотната находка :dance:

Нещата, които са предложени от колегата са много точни и на място. В случай, че всичките средства са в един адрес е силно препоръчително първо да се "разхвърлят" на отделни адреси към един или няколко хардуерни портфейла. Трезор поддържа множество портфейли с различна 25-та дума (пасфраза), мисля че и при Леджър е възможно подобно нещо. Така или иначе е, добре да са в различни акаунти.
Движението на подобна сума ще раздвижи пазара, дори и да не са изпратени към борса.

Относно борса, препоръчвам Kraken или BItstamp, на малки траншове - по 1-2 биткойна транзакция към борсата и продажбата им умерено. Самите средства към банковата сметка също е добре да не надвишават 10к евро на транзакция/ден. Не препоръчвам лични срещи и други опити за анонимно продаване. Началото на 2022-а се попълва данъчна декларация и се плаща данъка.

Това е един истински HODLer :clap:
Още веднъж поздравления и със здраве да си ги харчиш!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот MadDog » 19 Апр 2021, 15:47

Поздравления за животопроменящата находка.
Ако си копал 2009-2010 тогава портфейлите бяха без пароли , така , че първо ги защити с такава.
След това всичко което написа 2GOOD е правилно.
PS 5к евро макс транзакция борса-банка за да си под радара.
Ако искаш да си почти съвсем анонимен, търсиш купувач/и и продаваш overcounter.
Но трябва да докажеш преди това, че койните в портфейла които искаш да продадеш са под твой контрол, чрез подписано съобщение от него
Последна промяна MadDog на 19 Апр 2021, 15:58, променена общо 1 път
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот shocklover » 19 Апр 2021, 15:57

Благодаря за отговора!
Поръчал съм си 3 хардуерни портфейла Ledger и смятах да разделя биткойните на няколко части. В момента все още синхронизирам портфейла (стигнал съм до юни 2018). Доста бавно става особенно последните години, а и компютъра е стар и дано да издържи.
Четох някъде че българските банки не приемат трансфери от световните крипто-борси. А при българските посредници изплащали до 9750 лева.
За данъците ми е ясно че ще трябва да се плащат. Желанието ми да остана анонимен възможно по-дълго е продиктувано от реалноста в която живеем в България. Мутри , хакери, престъпници облечени във власт като полицаи, прокурори и политици. Последният месец почти не съм спал, не смея да разкажа даже не близките си. Мисля какво и как да направя...
shocklover
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Апр 2021, 13:12

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот upuHka » 19 Апр 2021, 16:23

ето ти една идея:

The general idea of the EB-5 visa is that it requires you to invest at least $1.8 million into a US company.
нищо не е вечно..
Аватар
upuHka
Spammer
 
Мнения: 182
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:28

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот urger » 19 Апр 2021, 16:36

Да не забравиш за всичките BCH, BSV и производни форкове :D.
urger
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Фев 2019, 15:24

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот perla » 19 Апр 2021, 16:40

Ако е истина ис 33000 - поздравления.

Трябва да мислиш на друго ниво вече. Такива 5К - 10К остави.

Моят съвет.
Разпределяш портфейла си да не се вижда, че имаш толкова коин. Зависи как си копал. Примерно ако имаш адреси с 20-200 коин е супер.
Можеш горните съвети за някакъв начален старт (до 20-40К лева). Да имаш за разходи и пътуване.

Правиш си сметка в немска/австрийска/швейцарска банка на място. Онлайн банк фрик е възможно, но трудно.
Обясняваш, че планираш сделка и че ще вложиш 1-10 милиона евра.
Регистриаш се в кракен или битпанда с верификация.
Свързваш се с OTC деск на горепосочените борси за сделка примерно 100 биткоина.(~5 милиона). Става онлайн и говориш директно с традер. Проверяват те и те откъде са коинс (ако не си ги местил от 2010 ще ти е лесно). Изпълняват трансфера с новата ти банкова сметка.
Дотук - банката, борсата независимо че имат данните ти (не си анонимен) грам не ги интересуваш с твоите 10М. Т.е. си псевдоанонимен.
Оттам си харчиш според кефа ти - прехвърляш колкото ти трябва в БГ банки и т.н.
Другата година декларираш НАП (всъчщност това е най-критичното в схемата, щот кифлите в НАП не са цветя за мирисане и оттам е възможен лийк).
Знам, че питаш за анонимност, но с описания начин се радваш на парите си. Не трепериш за някакви трохи - имаш милиард, ще мислиш за хиляди.
Същия начин с твое преместване в англия, германия, швеция е възможен (последната стъпка декларираш там).
След като си милионер в евро/долари почваш да мислиш по спокойно - виза америка колежката е казала - където обменяш още 100тина милиона.
Гледаш си кефа.

Последно - типваш всички съвети в тази тема с по 10-20тина биткоина.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Как мога да продам биткойн анонимно

Мнениеот 6iva4a » 19 Апр 2021, 16:52

Поздравление и от мен.
Мисля. че подхода ти е сгрешен. Нямаш интерес от анонимност, анонимността в твоя случай работи срещу теб и те прави уязвим на всяко ниво от служби, мутри и т.н.
6iva4a
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Фев 2014, 16:52

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin