Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот bradli » 19 Май 2021, 17:23

evil_kn написа:Здравейте хора, радвам се че намерих доста интересна и полезна информация във форума. Искам да попитам нещо - продадох "догита" преди около месец и след неуспешен опит да си изтегля парите от Кракен ===>> ОББ (ОББ reject-наха транзакцията защото според техните Общи условия банката не позволява входящи/изходящи транзакции към платформи за търговия с крипто), съм на път да си отворя сметка в ДСК която да ползвам за тази цел (и не само за тази цел ами и за евентуална бъдеща търговия с крипто). Та въпросът ми е, дали левова сметка ще ми свърши работа или трябва да е доларова? Казвам доларова защото не знам с кой акъл когато продадох криптото вместо да избера EUR, аз реших валутата в Кракен акаунта ми да е долари (USD). Та моля за някакъв съвет дали само левова сметка е достатъчно (превалутирането мисля че трябва да стане автоматично USD --> BGN) или пък е хубаво да имам доларова сметка??

Благодаря предварително!

Ако са ти в Кракен, ги обърни в евро.
Еврото можеш директно по левова сметка.
Банката ги обменя автоматично в лева
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Ivan1991 » 21 Май 2021, 08:26

Здравейте , искам да споделя , че имам 2 успешни превода от ДСК към бинанс , чрез SEPA . Първата сума беше 200 евро , а втората 1000 / таксата ми беше 1 лев / . Сега смятам да направя превод от 10 000 евро , та има ли някаква разлика в такси , произход на средства и прочие.. ? . Също така минах през всички страници , но за съжаление не срещнах как се тегли от бинанс. Та въпросът ми е след като сме закупили crypto и искаме да теглим фиатни ( да ми влязат в сметка в ДСК евраци-те) , как става . Така като съм закупил крипто , но когато отида на теглене , фиатният ми баланс е 0. Благодаря предварително ! :D
Ivan1991
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Май 2021, 14:42

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот dwgb » 21 Май 2021, 15:18

Здравейте, моля за помощ и съвет.
Наредих плащане от битстамп в евро чрез сепа към пощенска банка. IBAN, който съм дал обаче е стар и невалиден ( от преди сливането на пиреос и пощенска). Всъщност съм дал IBAN от старата ми сметка в Пиреос, като разликата със новия ми IBAN е само в пъривите цифри(BIC кода).
При разговор с банката на място, без да споменавам че парите са от крипто борса, ми казаха, че автоматично си ги насочват към новата сметка.
При последващ разговор със съпорт на банката, казаха че е минал гратисния период на авт. пренасочване и парите няма да дойдат по сметката.
При разговор със съпорта на битстамп ми казаха, че при тях е минало успешно изпращането на 19.05.21( и на мен ми пише finished в хронологията).
Моите разсъждения са, че след като IBAN е невалиден, би трябвало парите да се върнат до битстамп, ако не ги насочи банката към новия IBAN.
Притесненията са ми, дали е възможно банката да е получила превода и да го е блокирала, но не би ли следвало да бъда известен ?
При всички случеи ще пиша пак на съпорта на битстамп, както и на банката.
Какво бихте ме посъветвали?

Благодаря за отделеното време!
dwgb
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Май 2021, 14:40

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Ivan1991 » 21 Май 2021, 15:34

При невалиден IBAN , е редно да върнат парите от където са изпратени , тоест битстампа. Това е мое мнение , нямам такъв опит
Ivan1991
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Май 2021, 14:42

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот dwgb » 21 Май 2021, 15:39

И аз така мисля, или поне се надявам.
Тревожи ме че при битстамп е finished, тоест са ги пратили, някак.
Единствено си го обяснявам това да е алгоритама на битстамп(finished при изпращане, а дали има къде да отидат и ще отидат ли), т.е. сега парите са във въздуха (нито на едното място), и като мине срока 2-4 рабтни дни, да крашне и да се върнат парите в битстамп
dwgb
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Май 2021, 14:40

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот evil_kn » 21 Май 2021, 16:14

dwgb написа:И аз така мисля, или поне се надявам.
Тревожи ме че при битстамп е finished, тоест са ги пратили, някак.
Единствено си го обяснявам това да е алгоритама на битстамп(finished при изпращане, а дали има къде да отидат и ще отидат ли), т.е. сега парите са във въздуха (нито на едното място), и като мине срока 2-4 рабтни дни, да крашне и да се върнат парите в битстамп



Така е защото същото се случи с моята транзакция в Кракен - наредих withdrawal към ОББ и след няколко часа статуса на самата транакция в Кракен беше "успешна", макаче че в ОББ ми отказаха транзакцията. Статуса на транзакцията в самата платформа означава че парите са били изпратени успешно към техния funding provider (банката или институцията която работи със съответната платформа), но това не означава че парите ще пристигнат успешно в твоята сметка. Та в този случай би трябвало парите да се върнат в твоя акаунта на платформата. При мен се наложи да вдигна запитване към Кракен съпорта защото бая забави това връщане на парите - но в крайна сметка беше успешно (макар че ми бяха взели някакви пари за такси по тези прехвърляния насам натам, но не бяха големи).
evil_kn
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Май 2021, 14:03

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот perla » 21 Май 2021, 16:19

IBAN номера имат чексума. Не може да въведеш какъв да е.
В твоя казус
- банката получава превода във всички случаи, защото ибан е техен. Вече според вътрешните им алгоритми - 1: идентифицират клиента с ибан и ти се обаждат кредитират парите; 2: връщат превода;
Обади се пак в банката ако трябва иди на гише. Трябва да има превод на този ибан. След като уточниш с тях - пиши на съпорт на борсата.
Вероятно няма да се изгубят, просто ще се разправяш.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот dwgb » 21 Май 2021, 16:36

Благодаря ви за бързите и качествени отговори.
Не съм сигурен че IBAN е на банката, той е от предишната банка. Сегашната банка е взела номера, като е заменила първите цифири(BIC кода).
И след като е изтекъл гратисния период, тоест банката не поддържа въпросния IBAN, не би ли следвало той да е несъществуващ, или поне не позволяващ транзакции.
dwgb
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Май 2021, 14:40

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Kokis » 22 Май 2021, 11:10

Здравейте,
бих искал да попитам как може да се осъществи теглене на някъде 50к от Бинанс към някоя от нашите банки?На части ли ако питат от къде са,може ли да кажа ,че са от крипто?Как е по-добре от борса директно към банка или от борса първо през нещо като Revolut или iCard?Мерси
Kokis
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Май 2021, 11:06

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот dwgb » 26 Май 2021, 16:53

Здравейте,
парите които наредих на неактуален IBAN токущо пристигнаха обратно в Bitstamp :whistle: . На 19.05 сутринта са изпратени от борсата, към тяхната банка предполагам. Работни дни от тогава са 20, 21, 25 като парите са при мен в края на 5-тия ден.
Като направя транзакция ще споделя дали е минала към пощенска
поздрави.
dwgb
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Май 2021, 14:40

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, scorpy, UserX1XO, viniamin