Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот jeln » 23 Фев 2021, 11:30

LuckyBG благодаря много за коментара! Следвам стъпка по стъпка! ;)
П.С Пуснах си превода преди обяд, пише 1-2 работни дни. Дали реално ще отнеме толкова. На име на получател записах BINANCE както пишеше в бланката, дали не сгреших? Иначе Reference Code записах на основание.
jeln
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Фев 2018, 14:08

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Ant-man » 23 Фев 2021, 21:19

Хм .... добре де ... гледам че тъпия Icard има дневен лимит от 10 000 лв...
И май че не зависи от това какъв ти е акаунта, да може да се оправи с даване на някой лев месечна такса ...
Какво правим тогава с по-голям трансфер? Ако се разбие на няколко пъти НАП могат да те сложат в графа за данък 15 а не 10% :( ...

А Револют Бинанс казвате че работи двупосочно, макар че изрично са писали че поддържат само 3 криптоборси (Coinbase, Gemini и Etoro коят не важи за нас)
Ant-man
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Ное 2017, 21:51

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот LuckyBG » 23 Фев 2021, 21:55

jeln написа:LuckyBG благодаря много за коментара! Следвам стъпка по стъпка! ;)
П.С Пуснах си превода преди обяд, пише 1-2 работни дни. Дали реално ще отнеме толкова. На име на получател записах BINANCE както пишеше в бланката, дали не сгреших? Иначе Reference Code записах на основание.


jeln, стандартно всички банкови преводи се обработват в рамките на 1-2 работни дни (това е стандартно известие).
Времето за обработка на превода зависи от това,по кое време на деня ги наредиш (в банките преводите се обработва 3 пъти на ден), но това се отнася само ако направиш платежно нареждане през банка (независимо онлайн банкиране или на гише), но по-горе ние говорим за финтех компанията Revolut, там нещата стоят по различен начин. Ако си ги пратил от Revolut, в рамките на час (днес е лудница, иначе става за минути) трябва да са отразени в борсата.
Не си писал повече, надявам се, всичко да е наред.
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот r3xus » 24 Фев 2021, 15:29

Здравейте на всички!

С първия ми пост във форума се надявам да ви бъда полезен като споделя моя (доста скромен, занимавам се с crypto от началото на годината) опит с динамиката по оста български банки–crypto exchanges.
До момента съм направил следните преводи към Binance:

    €250.41 на 2021-01-28–превод с карта на ПИБ, УСПЕШЕН
    €294.60 на 2021-02-15–превод с карта на ПИБ, УСПЕШЕН
    €201.31 на 2021-02-22–превод с карта на ПИБ, УСПЕШЕН
    €400 на 2021-02-23–превод с карта на ПИБ, НЕУСПЕШЕН

До тук добре, би било редно да споделя, че още на втория или третия ден от създаването на акаунта ми в Binance, бях лимитиран от FIAT депозиране, защото при опит да купя Tether-и транзакцията от ПИБ даде грешка, предполагам не въведох правилно 3D паролите. Сега като гледам историята на опитите за купуване на crypto (отделен таб от депозитите в сайта на Binance) са отчетени 4-ри неосъществени нареждания за закупуване, но отново казвам, това го отчитам като моя грешка.

В по-горния списък, неуспешният депозит е, най-вероятно, заради супер-мега-гига ниските ми дневни лимити в ПИБ, които така и никога не вдигнах, но не съм сигурен.

Друго, което предполагам би ви било интересно е, че закупих на два пъти crypto от MoonPay с карта на Unicredit и там нямах никакви проблеми, за жалост не мога да намеря датите и точните суми, но са в диапазоните от списъка по-горе.

И на последно място, днес, след като се зачетох в темата тук пуснах един whitdrawal request в Binance, имах крупната сума от €4.23, request-а мина и ми дава status Successful, разбира се парите все още не са в сметката ми в Unicredit, но ще потвърдя като пристигнат.

След като се позачетох и видях, че съм глупав и ме дялкат яко с такси си направих Revolut, тия дни ще се опитам да захраня Binance с него (само да посъбера малко мощност :)), отново ще споделя как е минала и тази операция.

Малко се попритесних и дигнах леко кръвно днес, като видях мненията за ужасното състояние на тегленето на печалби, не че съм много напред, но ако някога това стане се надявам да мога да изкарам FIAT от някои exchange.

Както и да е, това е от мен за сега, успех на всички. :) :violin:

EDIT: Получих парите от Binance в сметката ми в Unicredit, но отново подчертавам, че сумата беше много малка, не знам какво би се случило с по-голяма такава.
Аватар
r3xus
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Фев 2021, 15:09

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот jeln » 24 Фев 2021, 21:02

iCard-binance мина за около 4 часа.
Revolut-Binance след 5 часа ми върнаха парите
Мъжа ми пусна 2 превода Revolut/ Premium user/-Binance
и 2та превода минаха за минути. Всичко направихме еднакво. Явно има значение Standar/ Premium user.
Та купихме си Bitcoin за някой друг лев. ;)
jeln
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Фев 2018, 14:08

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 24 Фев 2021, 22:04

jeln написа:iCard-binance мина за около 4 часа.
Revolut-Binance след 5 часа ми върнаха парите
Мъжа ми пусна 2 превода Revolut/ Premium user/-Binance
и 2та превода минаха за минути. Всичко направихме еднакво. Явно има значение Standar/ Premium user.
Та купихме си Bitcoin за някой друг лев. ;)


:dance:

Благодарим и за отзива!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот LuckyBG » 24 Фев 2021, 23:38

jeln написа:.....
Revolut-Binance след 5 часа ми върнаха парите
Мъжа ми пусна 2 превода Revolut/ Premium user/-Binance
и 2та превода минаха за минути. Всичко направихме еднакво. Явно има значение Standar/ Premium user.
......


Jelt, ако правилно съм разбрал, от акаунт Standar в Revolut на твое име сте наредили превод към борсов акаунт, който обаче не е на твое име, а е на името на мъжа ти (след като по-късно неговия превод е бил успешен). Ако е така, съвсем нормално е този превод да бъде отказан от банката на Binance и да ти върнат парите!!!!
Още при генериране на платежното нареждане за превода, отдолу изрично е посочено, че банковия превод трябва да бъде от и към едно и също лице, т.е. имената на наредителя и на получателя трябва да съвпадат, да са едно и също лице!!!

*няма как мъжът ти, дори и с Premium акаунт да е успял да изпрати пари на акаунт, който не е на негово име в борсата.
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот jeln » 25 Фев 2021, 07:51

Не. Аз имам акаунт в Revolut на мое име. Мъжа ми си има него, но е Premium. Всеки си има също него акаунт в Binance. Мисля, че именно, защото неговия e Premium, успя да пусне и реализира преводите си към Binance.
jeln
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Фев 2018, 14:08

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sheremon » 27 Фев 2021, 01:21

Хора,може ли да кажете нещо и за Биткойн банкоматите за теглене на по-малки суми,примерно 300-400 лева, добра идея ли е?А за малко по-големи примерно 1к?Мерси!
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 27 Фев 2021, 01:48

Sheremon написа:Хора,може ли да кажете нещо и за Биткойн банкоматите за теглене на по-малки суми,примерно 300-400 лева, добра идея ли е?А за малко по-големи примерно 1к?Мерси!


За малки суми мисля, че са добра идея и въпреки високата комисионна не се усеща толкова. Все пак зависи от битомата, защото съм чувал за такива с по 7% такса, което си е просто пладнешки обир, но в крайна сметка пазарна икономика, ако не ти харесва не го ползваш.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin