Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 04 Юли 2021, 22:59

Sheremon написа:Здравейте, бих искал да попитам може ли да се ползва Revolut като посредник между Бинанс и банки-примерно от бинанс към Revolut и после към банка или не предлагат такава услуга?


От няколко месеца Револют не е крипто френдли! Според колеги от форума само Revolut PAYMENTS превод към борса минава
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sheremon » 04 Юли 2021, 23:23

Здравейте,
мерси за отговора,в такъв случай коя подобна финтех компания се препоръчва,iCard става ли например?
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот niki » 04 Юли 2021, 23:32

Sheremon написа:Здравейте,
мерси за отговора,в такъв случай коя подобна финтех компания се препоръчва,iCard става ли например?


Да, става - и то доста бързо
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Zer0C001 » 10 Юли 2021, 10:07

Revolut Virtual Card -> Binance, ОК no tx fee - тази седмица , и нещо са махнали банковите преводи

Някой ако може да сподели какво е това Revolut PAYMENTS и как се стига до него ?
Zer0C001
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юни 2021, 11:27

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Kokii » 26 Авг 2021, 23:24

Здравейте
Става въпрос за Бинанс и как да изтеглим пари Евро от сметката си там?До платформата Икард, само към дебитна карта може до колкото разбрах?Има ли някакви лимити там и защо като цъкна на дебитна карта ми изписва"Payment Declined
This payment method is currently unavailable as per our Terms of Use and Internal Policy"
Какво се прави в такива ситуации, не мога да контакта супорта
Kokii
 
Мнения: 13
Регистриран на: 25 Авг 2021, 22:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Kokii » 31 Авг 2021, 20:44

Здравейте,
Мисля да прехвърля крипто към фиат, тъй като имам да изплащам кредит.Сумата минава от борсата към финтех компания и от там до банка,въпросът ми е като от банката попитат от къде са тези пари какво е правилно да се отговори "от търговия с финансови активи"или да се каже от "спестявания"ако попитат какви финансови активи и кажа крипто дали ще направят някакъв проблем?Мерси много !
Kokii
 
Мнения: 13
Регистриран на: 25 Авг 2021, 22:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот filchef » 31 Авг 2021, 21:59

Kokii написа:Здравейте,
Мисля да прехвърля крипто към фиат, тъй като имам да изплащам кредит.Сумата минава от борсата към финтех компания и от там до банка,въпросът ми е като от банката попитат от къде са тези пари какво е правилно да се отговори "от търговия с финансови активи"или да се каже от "спестявания"ако попитат какви финансови активи и кажа крипто дали ще направят някакъв проблем?Мерси много !

Казваш им че търгуваш форекс и акции без да споменаваш крипто а в данъчната декларация догодина ще отразиш че парите са от крипто - нямат право да те ограничават да търгуваш крипто но на практика го правят и никоя банка в БГ не е крипто френдли затова никаква информация за крипто на банките иначе могат да последват блокиране на сметки изискване на кредити и закриване на всички клиентски сметки - после иди се разправяй по съдебен ред кой крив кой прав с години се точат делата а наказателните лихви за неспазване на "условията по договора с банката" си вървят.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Kokii » 01 Сеп 2021, 10:03

Здравейте,
доста черна прогноза, все пак на доста хора парите им минават от борси до банкови сметки директно и нямат проблем а чак пък да ми изискат кредита предсрочно ми се вижда доста мрачно...А ако кажа ,че е от форекс и акции ще искат ли някакво доказателство затова или данъчната декларация е по-важна от техните бланки?
Kokii
 
Мнения: 13
Регистриран на: 25 Авг 2021, 22:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот mitko83 » 08 Окт 2021, 10:40

Уникредит Булбанк към Кракен Сепа превод за 500 евро. За 3 дена мина таксата му беше минимална някакви евроцентове 21.092021 г.
mitko83
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Окт 2018, 19:52

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 08 Окт 2021, 14:54

mitko83 написа:Уникредит Булбанк към Кракен Сепа превод за 500 евро. За 3 дена мина таксата му беше минимална някакви евроцентове 21.092021 г.


Това е отлична новина, информацията е добавена в първия пост.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin