Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот jkminkov » 07 Апр 2021, 14:12

ditella написа:Hello, I would like to know if it is possible to pay taxes directly from iCard, epay or such, as bulgarian bank do not accept direct withdrawal, for most of them, thanks


Remotely you could use their online POS terminal, but only if your card limits are high enough, SEPA/WIRE won't work as budget payments have extra lines - code of payment, document #, payment period, you could pay in cash outside every Revenue Agency, there's a bank pay desk, free of charge.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот dimytrov » 10 Апр 2021, 17:47

Успешен SEPA превод от Кракен до ДСК!
dimytrov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Юни 2020, 14:26

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sheremon » 11 Апр 2021, 14:49

Добре хора, примерно искаш да изтеглиш 50к към банка,как да стане с приложение ли?
Защо трябва пък да се страхува човек,че ще го питат за произход на средства,до колкото знам се плащат данъци за крипто търговия и не би следвало да е нещо незаконно?Последно с обикновен превод борса---банка става ли,или с някакви приложения трябва?
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот jamesdavidso » 11 Апр 2021, 16:26

Sheremon написа:Добре хора, примерно искаш да изтеглиш 50к към банка,как да стане с приложение ли?


Както установихме, порции по 3к лв ще минат доста по-лесно. За 50к най-вероятно ще ти блокират превода.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 371
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 11 Апр 2021, 21:54

Sheremon написа:Добре хора, примерно искаш да изтеглиш 50к към банка,как да стане с приложение ли?
Защо трябва пък да се страхува човек,че ще го питат за произход на средства,до колкото знам се плащат данъци за крипто търговия и не би следвало да е нещо незаконно? Последно с обикновен превод борса---банка става ли,или с някакви приложения трябва?


Директно към сметката в банката, стига тя да е в списъка от първия пост. Относно сумата, имаме отзиви и за преводи до 10к евро без проблем. До колкото съм запознат над 30 хиляди лева влиза за преглед срещу пране на пари или нещо подобно, но това е само слух крайно непотвърдена информация. Т.е. както предлага колегата, при желание да се изтегли по-голяма сума от биткойн или друго крипто, по-добре да се раздели на няколко транзакции. Това, което според мен може да стане, ако е голям превода е да го върнат към борсата, което води до чакане и кореспонденция със самата криптоборса за да се отрази това в акаунта.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4955
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sheremon » 12 Апр 2021, 11:00

Благодаря Ви за отговорът!
До колкото знам е индивидуално дали банката ще одобри трансфер или не, знам че уж ДСК приемът,но има и хора на които отказват, та въпросът ми е по-скоро при лош Сценарий какво да правя ако всички банки отказват+трябва да знам в коя банка да отворя сметка?Отностно прането на пари,ако човек има доказателства че е купил и си работи работа не знам какъв е проблема да си се превеждът и над 30к.Благодаря!
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sevo » 12 Апр 2021, 22:55

http://cryptoisfuture.com/
ToBanks.JPG
ToBanks.JPG (129.42 KiB) Прегледано 798 пъти
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 12 Апр 2021, 23:43

Sevo написа:http://cryptoisfuture.com/
ToBanks.JPG


Нали знаеш, че информацията в сайта е от тази тема (погледни под таблицата) :mrgreen:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4955
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Bonacci » 13 Апр 2021, 01:32

Ако не се лъжа в изявление от 27 януар банка ДСК заявява, че не приема трансфери от крипто борси. Пратиш ли от банката към exchange-a, ще бъде спрян трансфера, а ако изпратиш пари от борсата към банката дори може да ти премахнат сметката. Въпросът ми е , тъй като очевидно приемат трансфери от някои от exchange-oвете, как всъщност работи тази забрана и дали са я отменили, докато аз невежо питам за нея.
Извинявам се, ако въпросът е вече адресиран в някои от отговорите из 30-те страници, но бих бил много благодарен ако някои знае отговора на въпроса ми и го сподели. Благодаря предварително.
Bonacci
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2021, 01:25

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 13 Апр 2021, 23:21

Bonacci написа:Ако не се лъжа в изявление от 27 януар банка ДСК заявява, че не приема трансфери от крипто борси. Пратиш ли от банката към exchange-a, ще бъде спрян трансфера, а ако изпратиш пари от борсата към банката дори може да ти премахнат сметката. Въпросът ми е , тъй като очевидно приемат трансфери от някои от exchange-oвете, как всъщност работи тази забрана и дали са я отменили, докато аз невежо питам за нея.
Извинявам се, ако въпросът е вече адресиран в някои от отговорите из 30-те страници, но бих бил много благодарен ако някои знае отговора на въпроса ми и го сподели. Благодаря предварително.


Това е официалното становище на банката! Колеги от форума обаче, споделят, че с онлайн банкиране преводите минават, на каса със сигурност не става. Ако питате на място или по телефона най-вероятно ще получите отказ. Разбира се във всеки един момент, това може да се промени, затова е и тази тема, да споделяме успешни или неуспешни банкови проведи от и към криптоборса. Всеки подобен отзив се взима под внимание и се актуализира първият пост на темата!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4955
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Spenchoni, viniamin