Безпроблемен портфейл

Модератор: Moderators

Безпроблемен портфейл

Мнениеот cookie » 20 Авг 2019, 07:54

Здравейте. Имам нужда от безпроблемен портфейл, където никой не следи колко траназакции/пари ти влизат в портфейла, не ти държат сметка,кое,как,защо, не ти блокират парите или каквото и да било. Нямам проблем с това да се верифицирам. Работя като фрилансър и ще си получавам заплащането от различни хора в биткойни. До Момента съм ползвал coinbase, но там са минали не повече от 4,5 хиляди долара и то когато беше бума. Въпроса ми е ако продължа да си го ползвам и получавам месечно колко 3,4 хиляди долара на различни суми, от различни хора може ли да ми изискват нещо по различно от верификацията, която съм направил ? Извинете, ако въпросите са ми глупави, но искам всичко да ми е сигурно. Казват, че банките не са сигурни, а биткойна е сигурен, обаче кой може да ти гарантира какво ще правят coinbase с парите ти. Знам, че не става на въпрос за голяма сума, но все пак искам да знам кой е най-добрият начин всичко да е наред и безпроблемно.

Благодаря ви за отделеното време.
cookie
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2019, 07:44

Re: Безпроблемен портфейл

Мнениеот 13K » 20 Авг 2019, 14:59

Събираш си монетите в собствен портфейл - софтуерен или хардуерен.
След това пращаш и обменяш в Кракен колкото ти трябва. Ще трябва да се верифицираш.
Ако си в БГ - прехвърляш евро от Кракен в Тексимбанк например...
Догодина подаваш декларация в НАП
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: Безпроблемен портфейл

Мнениеот cookie » 20 Авг 2019, 15:49

Бихте ли ми препоръчал софтуерен портфейл.
cookie
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2019, 07:44

Re: Безпроблемен портфейл

Мнениеот 2GOOD » 21 Авг 2019, 13:50

cookie написа:Бихте ли ми препоръчал софтуерен портфейл.


Електрум е добър вариант:
https://electrum.org/#download

Разбира се, както винаги казвам - преди да го инсталирате на компютъра си изтеглете едно Касперски, активирайте trial версия за 30дни и направете пълно сканиране, паралелно с него може и един malwarebytes. След като се убедите, че няма вируси и злонамерен софтуер на машинaта, инсталирате електрум, пазите си думичките и така :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Безпроблемен портфейл

Мнениеот NAKATA » 22 Авг 2019, 02:44

cookie трябва ти хардуерен портфейл (трезор или леджер) и получаваш сигурност срещу хакване и койните ти са навсякъде по света в теб. Цялата работа е под 200лв
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Безпроблемен портфейл

Мнениеот Herzog » 22 Авг 2019, 16:22

NAKATA написа:cookie трябва ти хардуерен портфейл (трезор или леджер) и получаваш сигурност срещу хакване и койните ти са навсякъде по света в теб. Цялата работа е под 200лв


True!
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Безпроблемен портфейл

Мнениеот 2GOOD » 22 Авг 2019, 17:01

Herzog написа:
NAKATA написа:cookie трябва ти хардуерен портфейл (трезор или леджер) и получаваш сигурност срещу хакване и койните ти са навсякъде по света в теб. Цялата работа е под 200лв


True!


Аз да пусна и тук мълвата преди да е официално, от другата седмица ще продаваме Леджъри, за трезорите все още нямаме дата.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars


Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin