Някой който е декларирал крипто приходи за миналата година?

Модератор: Moderators

Някой който е декларирал крипто приходи за миналата година?

Мнениеот ОбикновенЧовек » 21 Ное 2018, 18:29

Интересно ми е някой който е декларирал приходи от продажба на крипто за 2017, дали от НАП после са го търсили за разяснения или допълнителни проверки?
ОбикновенЧовек
 
Мнения: 24
Регистриран на: 21 Ное 2018, 12:45

Re: Някой който е декларирал крипто приходи за миналата годи

Мнениеот 2GOOD » 21 Ное 2018, 19:31

ОбикновенЧовек написа:Интересно ми е някой който е декларирал приходи от продажба на крипто за 2017, дали от НАП после са го търсили за разяснения или допълнителни проверки?


Да, даже доста доколкото знам. Във форума има две много обширни теми относно НАП, данъчна декларация и приходите от сделки с криптовалути, в частност биткойн.

Може да намерите цялата информация в темата от 2014-а: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облагат
Или направо: Криптовалутите в данъчните декларации - ръководство как да се попълни декларацията и особеностите при декларирането на сделки с биткойн
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Някой който е декларирал крипто приходи за миналата годи

Мнениеот bmwe37 » 22 Ное 2018, 19:13

2GOOD написа:
ОбикновенЧовек написа:Интересно ми е някой който е декларирал приходи от продажба на крипто за 2017, дали от НАП после са го търсили за разяснения или допълнителни проверки?


Да, даже доста доколкото знам. Във форума има две много обширни теми относно НАП, данъчна декларация и приходите от сделки с криптовалути, в частност биткойн.

Може да намерите цялата информация в темата от 2014-а: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облагат
Или направо: Криптовалутите в данъчните декларации - ръководство как да се попълни декларацията и особеностите при декларирането на сделки с биткойн


Преди време четох темите 2-рата цялата 1-вата само постовете след 2017-та и никой не видях да се е оплакал, че са го турсили явно визираш периоди от 2014-2015-2016?
За 2017-та съм декларирал продажби през БГ борси от ръководството във 2-рата тема, никой не ме търсил до момента!
bmwe37
 
Мнения: 28
Регистриран на: 21 Юли 2018, 16:20

Re: Някой който е декларирал крипто приходи за миналата годи

Мнениеот Mvpkvmvrati » 22 Яну 2019, 12:28

Тази година кой мисли да декларира доходи и има ли начин да те хванат колко си изкарал ? Благодаря
пощенски кутии за входове
Последна промяна Mvpkvmvrati на 04 Фев 2019, 15:12, променена общо 1 път
Mvpkvmvrati
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2019, 12:14

Re: Някой който е декларирал крипто приходи за миналата годи

Мнениеот 2GOOD » 22 Яну 2019, 13:30

Mvpkvmvrati написа:Тази година кой мисли да декларира доходи и има ли начин да те хванат колко си изкарал ? Благодаря


Всичко което е минало през българските крипто борси е в системата на НАП.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Някой който е декларирал крипто приходи за миналата годи

Мнениеот milbor2 » 24 Яну 2019, 21:17

Прилагате ли някакъв доказателствен документ за приходите от криптовалути/ като бележка от борсата за сумата която е изплатена/, или просто споменавате в декларацията че имате приходи от криптовалути и сумата.
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: Някой който е декларирал крипто приходи за миналата годи

Мнениеот GenaDP » 27 Яну 2019, 15:27

milbor2 написа:Прилагате ли някакъв доказателствен документ за приходите от криптовалути/ като бележка от борсата за сумата която е изплатена/, или просто споменавате в декларацията че имате приходи от криптовалути и сумата.


В декларацията пишеш сумите. Ако те потърсят за разяснения - показваш документи.
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58


Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, scorpy, tedik, UserX1XO, viniamin

cron