Кои от "онлайн банките" (revolut и т.н.) са ок с борсите?

Модератор: Moderators

Кои от "онлайн банките" (revolut и т.н.) са ок с борсите?

Мнениеот ОбикновенЧовек » 21 Ное 2018, 18:26

Кой от много онлайн банкиращи апликации приемат преводи от борси?
Единствената сигурна която знам е MisterTango, но не знам колко са стабилни.
Revolut по принцип приема но от вчера има отзиви от хора чийто акаунти са били блокирани.

Другите като n26, bunq, TransferWise (новия им borderless accaunt) и т.н. не мога да намеря актуална информация.

Нека всеки който е имал успех с който и да е провайдер на персонален IBAN да ПОЛУЧИ фиат превод от крипто борса, да сподели.
ОбикновенЧовек
 
Мнения: 24
Регистриран на: 21 Ное 2018, 12:45

Re: Кои от "онлайн банките" (revolut и т.н.) са ок с борсите

Мнениеот bradli » 21 Ное 2018, 18:39

https://wirexapp.com/card/
не съм ги пробвал още.
Току що си поръчах карта.
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: Кои от "онлайн банките" (revolut и т.н.) са ок с борсите

Мнениеот ОбикновенЧовек » 21 Ное 2018, 19:54

При тях можеш направо да продадеш крипто на тяхната платформа, но те цакат с 2-3% над спреда, а иначе рекламират 0% такса за конверсия.
Малко тъпо.
Отделно картата им цака % за валутна конверсия (евро>лев) което май пак беше 2-3%

Удобни са да, но са резачка
ОбикновенЧовек
 
Мнения: 24
Регистриран на: 21 Ное 2018, 12:45

Re: Кои от "онлайн банките" (revolut и т.н.) са ок с борсите

Мнениеот batbaiqn » 21 Ное 2018, 20:31

аз съм пробвал и ПИБ и Уникредит булбанк и нямаше никакъв проблем да си изтегля парите от кракен , но не съм депозирал от тях пари към кракена
batbaiqn
 
Мнения: 23
Регистриран на: 25 Сеп 2017, 10:16

Re: Кои от "онлайн банките" (revolut и т.н.) са ок с борсите

Мнениеот bradli » 21 Ное 2018, 21:05

ОбикновенЧовек написа:При тях можеш направо да продадеш крипто на тяхната платформа, но те цакат с 2-3% над спреда, а иначе рекламират 0% такса за конверсия.
Малко тъпо.
Отделно картата им цака % за валутна конверсия (евро>лев) което май пак беше 2-3%

Удобни са да, но са резачка

За wirex ли говориш ?
Цени Mistertango:
при БТС- минимум 0.0025 бтс такса
https://www.mistertango.com//en/wp-content/uploads/pricing_pdf.pdf
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: Кои от "онлайн банките" (revolut и т.н.) са ок с борсите

Мнениеот bruter » 21 Ное 2018, 21:21

Другия месец ако намеря време ще направя една тема "Как да го начукаме на българските банки", но накратко:

1. правите си акаунт в Fidor Bank: https://www.fidor.de/personal-banking/smart-account
2. приготвяте си паспорта и сметка с адреса ви (на английски) и ги верифицирате чрез видеоконферентна връзка
3. попълвате и пращате по пощата една декларация, че сте данъчно задължени в България: https://www.fidor.de/documents/en/FATCA ... skunft.pdf
4. след няколко дена получавате IBAN и си имате акаунт в банката където са сметките на Kraken и Bitcoin.de

Превода от Кракен към сметката ми в Fidor ми струва 0.09 euro и се случва в рамките на 5 минути.
Превода от Bitcoin.de към сметката ми в Fidor ми струва 0.09 euro + 0.1% от сумата и се случва моментално.

С немския е малко тегаво, но се свиква и най-важното е че си правите преводи от собствената сметка в Fidor Bank към сметките ви в България и няма никакви следи от криптоборси, Bitcoin и т.н.
Последна промяна bruter на 27 Апр 2021, 13:23, променена общо 1 път
На прос човек мое да му набиеш само един .Ур, акъл нема как да му набиеш
bruter
Bitcoin Fanatic
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Авг 2013, 13:31

Re: Кои от "онлайн банките" (revolut и т.н.) са ок с борсите

Мнениеот ОбикновенЧовек » 21 Ное 2018, 22:01

Да Фидор са супер. ОБАЧЕ Германия участва в споразумението за обмяна на данъчна информация и по закон в края на всяка година (от 2017 влезе в сила) да даде информация на Българската държава за всички български граждани които имат сметка при тях и БАЛАНСА на сметката към края на годината.

Ти до какви суми си пробвал да превеждаш във Фидор и искат ли доказване на произход на средства и т.н.?


п.с.
в предния пост говорех за wirex да
ОбикновенЧовек
 
Мнения: 24
Регистриран на: 21 Ное 2018, 12:45

Re: Кои от "онлайн банките" (revolut и т.н.) са ок с борсите

Мнениеот bruter » 21 Ное 2018, 23:31

Ти сега искаш да заобиколиш ограниченията които българските банки правят на преводите от криптоборси или искаш да избегнеш плащането на данъци. Ако е второто значи много си се объркал. Всяка сума получена по банков път е проследима от край до край. Ориентирай се към LocalBitcoins.

А за сумите към Fidor, sky is the limit стига да имаш съответното ниво на верификация, в Кракен примерно.
На прос човек мое да му набиеш само един .Ур, акъл нема как да му набиеш
bruter
Bitcoin Fanatic
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Авг 2013, 13:31

Re: Кои от "онлайн банките" (revolut и т.н.) са ок с борсите

Мнениеот ОбикновенЧовек » 22 Ное 2018, 10:09

Не просто останах с такова впечатление от "Как да го начукаме на българските банки" в поста ти, че при теб има и такава цел.
Явно съм се объркал.

Fidor би трябвало все пак при някаква сума да искат source of income.
Ако някой знае от личен опит до какви суми няма проблеми, ще се радвам да сподели.
ОбикновенЧовек
 
Мнения: 24
Регистриран на: 21 Ное 2018, 12:45

Re: Кои от "онлайн банките" (revolut и т.н.) са ок с борсите

Мнениеот bruter » 22 Ное 2018, 10:50

Задаваш твърде лични въпроси с акаунт регистриран едва вчера. С колегите ми често се шегувахме помежду си като на такива въпроси си отговаряхме с въпроса - Кой пита? Аз бих те баннал веднага при следващия личен въпрос.

Ако обясниш какво точно искаш да постигнеш, някой може и да ти помогне.
На прос човек мое да му набиеш само един .Ур, акъл нема как да му набиеш
bruter
Bitcoin Fanatic
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Авг 2013, 13:31

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, qbadabaduuu, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin