А сега накъде?

Модератор: Moderators

А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 22 Окт 2018, 14:01

Като начало е добре да прочетете тази статия : https://medium.com/swlh/why-marketers-make-great-cryptocurrency-investors-60e39fa937c6
Обещава да го обясни простичко, но нещо не му се получава.

Разгледал е начина на развитие на иновативни продукти на пазара. Това важи за всички продукти, но продължителността и амплитудата са неясни затова и тайно ги е пропуснал.

Изображение

Така изглежда пълният модел на възприемане на една иновация.
За пример как това е изглеждало при смартфоните:

Изображение

Защо ги показвам тези графики, защото човек трябва да се учи от опита с други подобни иновации за да намери какво да очаква от криптото.
На фона на това и оглеждайки се около себе си мисля , че се намираме около границата от 2.5%, даже може би сме под нея.
На база на това и четейки нагласите на анализатори и инвеститори в този процес мисля , че сме навлезли във фаза 2 от показаният по-долу мой анализ за развитието на ВТС.
Сега е момента да спомена , че това е само , ако се запази лидерството на ВТС на пазара, което е съмнително от моя гледна точка. И вероятността амплитудата да е
по-малка от очакваното, е много голяма. Но към днешна дата ВТС е 54% от капитализацията на този пазар и аз не раполагам с бъдещи данни.

Ето как биха продължили нещата в годините при ВТС следвайки горния модел. Приложил съм логаритмична скала, за да се оцени правилно ефекта върху цената при нарастващо %-но потребление.
Или цената в логаритмична скала , трябва да има една и съща графика с % на потребление в линейна скала.

Изображение

1 Satoshi = около 1$ като краен резултат

Амплитудата и интервала на развитие може да са различни, но това е моето очакване.
Ако развиете темата ще се радвам на всякакви мнения.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: А сега накъде?

Мнениеот promojo » 22 Окт 2018, 21:58

Винаги вдъхваш живец в стадото.Браво!
Аватар
promojo
 
Мнения: 119
Регистриран на: 12 Юли 2014, 11:47

Re: А сега накъде?

Мнениеот upuHka » 22 Окт 2018, 22:54

ами.. дано :)
нищо не е вечно..
Аватар
upuHka
Spammer
 
Мнения: 182
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:28

Re: А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 12 Дек 2018, 08:37

На прага сме на нещо, което ще видите само веднъж или два пъти в живота си, НО САМО НА ПРАГА.
Края на януари за ЛТС всичко трябва да приключи. При ВТС може и по-дълго.
За ЛТС очаквам да остане над 18$, но и пикови нива до 10$ са възможни!!!
За ВТС очаквам да остане над 2500$, но и пикови нива до 1500$ са възможни!!!
За други валути, които не поддържат Светкавична мрежа и Атомни размени съм скептичен за момента.
Всичко зависи от екипите какво ще предложат, но не съм прочел за нещо, което да ми спре погледа.
Може би момента е назрял за съвсем нови монети като Radix, но се пазете от scam.

Без значение какво сте чели за изчезването на койните, то тези в първите 100 няма да изчезнат, но може и да не се вдигнат с много.
Това което аз чета е че светът се подготвя за приемането на криптото изцяло. Подготвят се нови фондове , подготвят се нови данъчни закони, подготвят се нови по-надеждни борси, с пет думи "ПОДГОТВЯ СЕ ИЗЧЕЗВАНЕТО НА ФИАТ!!!", поне като международни плащания за сега. Това няма да се случи за 1-3 години, но доверието към фиат валутите ще е значително намаляло след 3 години.
Достатъчно е една голяма фирма да въведа даже и собствен койн, а не ВТС за плащане и лавината ще е тръгнала по склона.
Всичко това неминуемо ще разклати $ , че и други валути, които имат дял в международната търговия, а за банките да не говоря.
Високо дългови валути като $ и Евро дали ще оцелеят и как не знам , но винаги е за сметка на данъкоплатците в крайна сметка.
Цикъла на спад е на финала си и скоро ще броим оцелелите.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: А сега накъде?

Мнениеот jamiemirror » 12 Дек 2018, 19:46

Скептичен съм към някои елементи от теориите ти. Например:

Достатъчно е една голяма фирма да въведа даже и собствен койн, а не ВТС за плащане и лавината ще е тръгнала по склона.


https://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_Coin

Достатъчно голяма ли е? Лавина няма.

Като цяло е добре народът да почне да различава койн от блокчейн, останалото ще се намести :)
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: А сега накъде?

Мнениеот 2GOOD » 12 Дек 2018, 20:43

jamiemirror написа:Скептичен съм към някои елементи от теориите ти. Например:

Достатъчно е една голяма фирма да въведа даже и собствен койн, а не ВТС за плащане и лавината ще е тръгнала по склона.


https://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_Coin

Достатъчно голяма ли е? Лавина няма.

Като цяло е добре народът да почне да различава койн от блокчейн, останалото ще се намести :)


Това не е криптовалута, а просто някъв техен вид централизиран токън/жетон сравнението не е подходящо!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 12 Дек 2018, 21:10

Този койн не съм го срещал по борсите , а и е с много ограничен асортимент от продукти от Амазон.
Но , ако кажат , че всички продукти в Амазон могат да се купуват и го има по борсите ....
Опек и Русия да обявят , че петрола се плаща само в злато или ВТС ....
Али Експрес да пусне алтернативно плащане ....
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: А сега накъде?

Мнениеот jamiemirror » 12 Дек 2018, 23:34

Централизиран или не, по борсите или не - това е дигиталната стинка на Амазон и с нея може да се плаща по платформата им (която е лидер, между другото). Достатъчно голяма фирма. Влияние на стинката? Никакво.
Излиза, че не това е критерий. Тогава какво е?

Хайде пак - разлика между койн и чейн?
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 17 Фев 2019, 13:55

Постоянно се говори за приемане ( изолзване ) на крипто валутите и да това е важен фактор обенно при всяка крипто валута,
която не се казва Биткойн. Въпросът е как да определим коя валута как се използва и от това да извадим някакви изводи
дали е надценена или подценена.
Този въпрос е труден за отговор и дневния оборот по обмените, който е видим в маркеткап не отговаря на въпроса.
Аз лично приемам за по-достоверно дневното количеството $ преминали през веригата. Проблема е , че тази информация трудно се
намира , а за някои койни ( анонимни ) е направо недостъпна.
Намерих сайт, който дава сравнителни данни за доста от популярните койни.
https://bitinfocharts.com/

Най-важния параметър, който дава сайта е "Sent last 24h" и то изразено в % към общата капитализация на койна.
Това го направих в табличен вид и го отнесах към данните за ВТС.
Това може да даде единствено и само предполагаема посока спрямо ВТС на алткойните, но не и посока на ВТС. Посока на
ВТС може би е за нагоре над 10% ( 10% от всички изкопани ВТС се харчат на ден) и за надолу при под 1%.

Видно е , че в очакванията ми за ЕТН и Даш не греша, но изненадата е DOGE.
Явно някой се разплаща активно с този койн и това обяснява защо все още този койн е така стабилен.

Ето таблиците за последните 2 дни и как изглежда изчислената цена:
Прикачени файлове
CoinAdoption.jpg
CoinAdoption.jpg (154.86 KiB) Прегледано 10556 пъти
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: А сега накъде?

Мнениеот jamiemirror » 17 Фев 2019, 16:06

Последното изречение е вярно.
Колкото до останалото - ако един койн се ползва само за муле между борсите - това може да го поддържа жив, но не го развива - точно DOGE е примерът.
Не е толкова просто принципно да се определи кой койн как се използва - няма отделен индикатор, трябва оценка на целия бизнес-модел и нивото на което е постигнат map-a.
Два очевидни примера - Даш и Рипъл, много различни по всички параметри - еднакви по това, че имат изграден достъп на клиентите за разплащанията с тях и активно разработващи още и още в тая посока. Затова и смятам точно тях двата за фаворити, в етапа сме когато ще започнат оценки и по фундамент - времето на сентимента е към края си.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin