А сега накъде?

Модератор: Moderators

Re: А сега накъде?

Мнениеот filchef » 12 Ное 2019, 09:54

Изображение

Вал дето разправя че ЛТС бил по бърз в транзакциите от БТС - ето как изглежда реално положението https://howmanyconfs.com/
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 12 Ное 2019, 11:00

Сложи го в чата - добре , но в темата ??? Явно вярваш на този пасквил.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: А сега накъде?

Мнениеот filchef » 12 Ное 2019, 11:42

val1900 написа:Сложи го в чата - добре , но в темата ??? Явно вярваш на този пасквил.


прочети https://github.com/lukechilds/howmanyco ... /README.md и ще разбереш, става дума за сигурност на мрежата и колко потвърждения се изискват да се смята транзакцията за необратима, защото лошите миньори могат за по-малко от секунда да ти вземат бананите....
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 12 Ное 2019, 13:27

filchef написа:Така че, за да изчислим колко потвърждения на Litecoin са еквивалентни на 6 потвърждения на Bitcoin, които бихме направили:

Биткойн (SHA-256 @ 40 PH / s) или ($ 100 / s)
Litecoin (Scrypt @ 300 TH / s) или ($ 10 / s)
Средното време за блокиране на Bitcoin е 10 минути (600 секунди)
6 Bitcoin потвърждения средно е 60 минути (3600 секунди)
Общата цена на Bitcoin за 6 потвърждения е ($ 100 * 3 600 секунди) $ 360 000
При хешрат на Litecoin от $ 10 / s ще са необходими ($ 360 000 / $ 10) 36 000 секунди (10 часа), за да завършите еквивалентна сума на работа
Средното време за блокиране на Litecoin е 2,5 минути (150 секунди)
Очакваното количество Litecoin блокове през този период от време е (36 000 секунди / 150 секунди) 240 блока.
Следователно можем да кажем, че 240 потвърждения на Litecoin са приблизително равни на 6 потвърждения на Bitcoin в общия обем на свършената работа.


И това наричаш изчисление за необратима транзакция ?
Това си е неразбиране на това що е 51% атака.
Цитирайки го слагаш свобствения си подпис под това свободно съчинение.
Препоръчвам доста четене по темата , защото си далеч от истината.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 03 Май 2021, 15:57

Е вече достигнахме 50к и навлизаме в най-стръмното изкачване , което може да си представите. Очакваната поява на първите корпорации около 50к се случи и сега все повече ще последват техният пример. Печатането не спира , а инфлацията е желана от всички централни банки , защото кредитите които раздават не носят доходност, а създават балони във все повече области. В тази ситуация по учебник банките започнаха да зареждат трезорите със злато. Изненадата към момента е , че това не води до поскъпване на златото спрямо фиат , а спрямо биткойн катастрофата е очевидна. Мисля , че фиатната система приключва и до 5 години това ще е факт, но с нея си заминават и ценните метали като инвестиция. Разбира се металите няма да достигнат 0 , а ще се позиционират на нива където потреблението ги отведе. В момента, в който централните банки осъзнаят че са купили грешният актив и трябва да преминат на биткойн, ще започне масово разпродаване на метали и пълен хаос. Единственно ценни ще останат крипто валутите.

Защо смятам , че вече достигнахме 15% усвояемост на технологията. В развитият свят 18% от запитаните хора казват, че притежават ВТС, това число в световен мащаб е 1.3%, но ВТС никога няма да достигне до всички хора на земята , както и злато не притежават всички на тази планета. В този цикъл бичият цикъл може да не достигне 50% корекция до 2026г, а да се движи все нагоре и нагоре както съм показал на графиката направена преди години. Пределна точка на покачването ще е достигането на капитализацията на златото. В този момент ще дойде осъзнаването на централните банки и дъмп на златните резерви , но едва ли ще има желаещи да купуват метали. Ще последват манипулации на пазарите само да се оттърват от излишният товар . Тук очаквам окончателен банкрут на фиатната система. Въпросът е това до какви войни и протести ще доведе. Няма начин всички излъгани от банките да не възстанат , защото това не е БГ да гледаме как се изтриват всичките ни спестявания и пенсии. Размириците предполагам ще са неконтролируеми и притежанието на крипто ще е доста опасно за здравето на ссобственика и семейството му. Дано да не съм прав и все пак да се получи по-плавен преход , но не съм оптимист.

Постоянно споменавам края на 2025г началото на 2026г , че нещата ще са извън контрол. Ето го обяснено по-подробно какво мисля , че ни очаква.
Доста хора държат злато като алтернатива , дано да се замислят , но решението трябва да е тяхно, защото може и да не съм прав.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 03 Май 2021, 17:37

Много е вероятно срещата на капитализациите на златото и ВТС да се състои тази година (септември). Вероятно при ВТС=470 000$ и злато= 1370$. Счетоводната година в САЩ приключва на 30 септември (лоша изненада).
Това ще доведе до много лоши отчети на консервативните пенсионните фондове и прекрасни отчети на тези с ВТС в портфолиото си. От там нататък ... трудно е да се предвиди каква съпротива ще настане и бълване на лоши нови за да се свали цената на ВТС.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: А сега накъде?

Мнениеот djbobo » 03 Май 2021, 21:50

val1900 написа:Тук очаквам окончателен банкрут на фиатната система. Въпросът е това до какви войни и протести ще доведе. Няма начин всички излъгани от банките да не възстанат , защото това не е БГ да гледаме как се изтриват всичките ни спестявания и пенсии. Размириците предполагам ще са неконтролируеми и притежанието на крипто ще е доста опасно за здравето на ссобственика и семейството му. Дано да не съм прав и все пак да се получи по-плавен преход , но не съм оптимист.


Много черно. Все пак трябва нещо за ежедневни разплащания.
djbobo
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Апр 2021, 16:53

Re: А сега накъде?

Мнениеот qbadabaduuu » 03 Май 2021, 22:38

За 5г може да се случи подобна промяна само при някакъв глобален катаклизъм...
Ценните метали не само няма да се обезценят те ще поскъпнат.
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 05 Май 2021, 11:30

Доста от вас чакат някаква цена за да продадат. Няма нищо лошо в това, но ако целта е да купите в последствие на по-ниски нива, то има проблем. Вероятно до 2026г няма да има същественна корекция, която да хванете , а само ще оставате на някоя гара заредени с търпение да чакате завръщането на влака. Не съм сигурен , че таргетите, които давам са изобщо таргети , защото са основани на това как се с държал пазара в миналото. Само че това не е пазара от миналото , лавина която не сме виждали до сега. Няма лошо да кеширате известна част за да осъществите вашите мечти (кола , къща, яхта ... др), но не бих кеширал всичко. Обичайните правила и индикатори ще спрат да са ви от полза и само ще ви объркат за да напуснете влака. 100к вече не е психологическа бариера , че да очаквате някакъв значителен поврат около нея. Виж , ако достигнем 1М тази година може би ще е психологическа граница, но пак зависи от това света около нас в каква фаза на инфлация и паника се намира.

Това няма да спре докато в главата ни не останат някакви спомени за фиат системата и никой няма да има желание за фиат валута. В този момент може би е удачно да се мисли за конвертиране в това което е заменило фиата. Не знам какво ще е то (мисля , че Лайткойн, но вероятността да греша е огромна). Може би изпадам във фанатизъм , но това виждам за сега.

Смятате , че DOGE е на безумна цена и сигурно сте прави, но това е предвестник на това което ни чака . Просто другите ще го настигнат . DOGE ще запази цената си в $ , a може и да я увеличи. А е възможно да заеме цена от 1$ и да стане новата фиатна валута

По-добре е хора, които питат кога 80к , 100к, 200к да си слизат на тяхната гара и да ни освободят най-накрая от краткосрочният си мироглед. И пазара скоро ще им даде възможност . Моля използвайте я. Пречите ни да мечтаем :lol: . А дали са мечти ще говорим след години.

Лайта направи ли АТН тръгва към позиция №2 в маркеткап.

ПП. Реших този път да добавя писаното от мен в чата и тук , че иначе изчезва и друг не може да го прочете, а мисля че е важно.

Изображение

Графиката , която съм правил някога достига до 20-25М преди 2026г. Преценете вашата гара къде е в този интервал.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 05 Май 2021, 12:45

Много хора вярват , че Сатоши е един човек и е способен да измисли толкова добър валутен модел, че и да е програмист за да напише кода. Други , че е разработка на ЦРУ, КГБ ... тн. Аз не вярвам в нищо от това.
Моето разбиране за нещата:
В БГ се нарича задкулисие , а в другите светове "глобалисти" и не е един човек. Всичко е планирано и за сега без сериозни отклонения от плана. Правителствата имам склонност да залитат в някви идеологии , а някои направо се изживяват като диктатори, а това връща света години назад, а хората в тези държави са принудени да мизерстват с години за да изплатят глупостите на поколението преди тях. Е явно е , че трябва да бъдат лишени от възможността да раздават хартийки в тираж определен от тях и тази система трябва да се замени с друго. С измислянето на ВТС са намерили вариант за алтернатива и са и добавили пикантни нотки като миньори, дефлация или поне намаляне на печатницата. Това са пикантерии само за да се приеме от хората , а не че са необходими и упорито се прокламираше , че POS е утопия за да могат големи играчи да стоят далеч от играта ( в момента ЕТН умишлено му бавят новата версия , защото никой не може да се сравнява с парите , които могат да извадят корпорациите да го обсебят).

Сатоши трябваше да изчезне , защото щеше притежател на толкова ВТС да се превърне в заплаха за проекта и изчезна. Чарлито започна да се превръща в заплаха за Лайткойн проекта и му беше подсказано да го напусне това е сигурен признак , че някой е харесал проекта за някакви цели , а след като ВТС ще е златото , то какво остава освен дребният пазар. Още тогава света прие това като дезертьорство , а аз видях положителното и започнах да вярвам в този проект. Разбира се до момента това ми носи само негативи тук.

Към днешна дата тези 2 проекта имат един основен недостатък. Хората не могат да приемат , че срещу техният 1$ ще получа нещо с много нули след запетайката и тук е много възможно DOGE да получава подкрепа , защото го няма този недостатък, но това са предположвния и по-скоро спекулация като се има предвид , че 90% от него се намира само в 10 адреса или 10 собственика. За момента ми се стррува нереално (по-скоро ще се окаже болезнена спекулация) и не съм привърженик на DOGE. По-вероятно е да се използват понятия като Сатоши, Литоши , а към койните да се добавят необходимите 0 за да отговарят на нуждите на пазара.

ПП. В момента първоначалните разработчици на ЕТН трябва да им е ясно , че им предстои съдбата на Сатоши или на Чарли или трети вариант на благотворителност примерно. Когато видя нещо подобно ще означава за мен , че проекта е завършен и ще получи по-дългосрочна подкрепа. Може тогава да си купя ЕТН. За сега за мен е експеримент , които може да бъде захвърлен още утре.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin