А сега накъде?

Модератор: Moderators

Re: А сега накъде?

Мнениеот filchef » 05 Май 2021, 14:04

val1900 написа:Много хора вярват , че Сатоши е един човек и е способен да измисли толкова добър валутен модел, че и да е програмист за да напише кода. Други , че е разработка на ЦРУ, КГБ ... тн. Аз не вярвам в нищо от това.
Моето разбиране за нещата:
В БГ се нарича задкулисие , а в другите светове "глобалисти" и не е един човек. Всичко е планирано и за сега без сериозни отклонения от плана. Правителствата имам склонност да залитат в някви идеологии , а някои направо се изживяват като диктатори, а това връща света години назад, а хората в тези държави са принудени да мизерстват с години за да изплатят глупостите на поколението преди тях. Е явно е , че трябва да бъдат лишени от възможността да раздават хартийки в тираж определен от тях и тази система трябва да се замени с друго. С измислянето на ВТС са намерили вариант за алтернатива и са и добавили пикантни нотки като миньори, дефлация или поне намаляне на печатницата. Това са пикантерии само за да се приеме от хората , а не че са необходими и упорито се прокламираше , че POS е утопия за да могат големи играчи да стоят далеч от играта ( в момента ЕТН умишлено му бавят новата версия , защото никой не може да се сравнява с парите , които могат да извадят корпорациите да го обсебят).

Сатоши трябваше да изчезне , защото щеше притежател на толкова ВТС да се превърне в заплаха за проекта и изчезна. Чарлито започна да се превръща в заплаха за Лайткойн проекта и му беше подсказано да го напусне това е сигурен признак , че някой е харесал проекта за някакви цели , а след като ВТС ще е златото , то какво остава освен дребният пазар. Още тогава света прие това като дезертьорство , а аз видях положителното и започнах да вярвам в този проект. Разбира се до момента това ми носи само негативи тук.

Към днешна дата тези 2 проекта имат един основен недостатък. Хората не могат да приемат , че срещу техният 1$ ще получа нещо с много нули след запетайката и тук е много възможно DOGE да получава подкрепа , защото го няма този недостатък, но това са предположвния и по-скоро спекулация като се има предвид , че 90% от него се намира само в 10 адреса или 10 собственика. За момента ми се стррува нереално (по-скоро ще се окаже болезнена спекулация) и не съм привърженик на DOGE. По-вероятно е да се използват понятия като Сатоши, Литоши , а към койните да се добавят необходимите 0 за да отговарят на нуждите на пазара.

ПП. В момента първоначалните разработчици на ЕТН трябва да им е ясно , че им предстои съдбата на Сатоши или на Чарли или трети вариант на благотворителност примерно. Когато видя нещо подобно ще означава за мен , че проекта е завършен и ще получи по-дългосрочна подкрепа. Може тогава да си купя ЕТН. За сега за мен е експеримент , които може да бъде захвърлен още утре.

Нещо намирисва на теорията за конспирацията - не знаех че си привърженик :snooty:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: А сега накъде?

Мнениеот perla » 05 Май 2021, 17:36

Професоре,
доста си се филмирал. Все едно за някакъв друг свят пишеш.
Ето ти по прости обяснения:
Сатоши е мъртъв. Толкова. Всеки ден умират хора внезапно.
Чарли направи най-малко 300-500М от своя LTC премайн. Нито е толкова способен, нито толкова умен (виж му обявлението в биткоинталк в началото). Като обикновен програмист на ишлеме щеше да прави по 100-140К годишно.
Виталик - вече е милиардер официално. Нестандартен с нестандартно мислене. При него не се знае какви са му ценностите. Гледайки вида му и как говори той е с много нестандартно мислене и парите (живота за който масата мечтае) може и да не са му цел.
Другите всякакви (не всичко е крипто, изброй си тук хора от ИТ средите положили основи на това което виждаме сега) - ами умни са, богати са, капитализирали са си акъла. Сред хора са. Кво толкова?
Ти все едно не си видял през годините колко коинс, ICO потънаха в джобовете на създателите им. Недей надценява човешката същност толкова. Едва ли всички са такива идеалисти каквито си ги представяш.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 05 Май 2021, 21:15

Ако нещо се случи с Виталик всички притежатели на ЕТН кой филм ще гледат?
Ако започне да кешира ? Казваш не е такъв човек, а ако го уредят с можеща другарка?
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: А сега накъде?

Мнениеот jamesdavidso » 06 Май 2021, 00:11

Напълно съм съгласен, че POS е рисков, почти безумен. В сравнение с него POW е доброто старо QWERTY, уж най-бавно, но и най-надеждно.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: А сега накъде?

Мнениеот 2GOOD » 06 Май 2021, 00:22

val1900 написа:Ако нещо се случи с Виталик всички притежатели на ЕТН кой филм ще гледат?
Ако започне да кешира ? Казваш не е такъв човек, а ако го уредят с можеща другарка?


Прав е Вал, централизацията във властта е проблем. Виталик е невероятен капацитет, гледал/слушал съм не малко подкаста с него, но това е слабо звено. Той акзва, че фондацията работи "почти" без него, но всички знаем, че не е така. При биткойн от друга страна се вижда и другия проблем, липсата на консенсус, частните интереси на големите играчи. Предполагам така изглежда чистата демокрация, включвам и форковете на биткойн, като BTC CASH и BTC SV, но факт е, че нещата в основната криптовалута се случват бавно и мудно, ако въобще се случат!!!

П.С.
====
Все още съм си беливър, да не си помислите друго, просто споделям фактите/моите наблюдения през годините.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: А сега накъде?

Мнениеот perla » 06 Май 2021, 00:54

val1900 написа:Ако нещо се случи с Виталик всички притежатели на ЕТН кой филм ще гледат?
Ако започне да кешира ? Казваш не е такъв човек, а ако го уредят с можеща другарка?


И в двата ти въпроса нищо съществено няма да стане. Виталик знае себе си. Притежателите на етх също. Продукта ЕТХ ще си се развива нанякъде - БТЦ е пример - няма сатоши, но има бтц. Няма незаменими хора.
В кратката ми комуникация с тебе всъщност разбирам диалог и комуникация с теб не е възможна. Игнорираш въпроси. Не приемаш никакво друго мнение. Имаш някакъв сценарий в главата и само натам гледаш и пишеш - доста тесногледо.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: А сега накъде?

Мнениеот val1900 » 10 Май 2021, 07:16

По повод на конспирацията:

Отдавна се говори, че сме прекалено много на земята за нейните възможности да ни храни. Но как да се промени това? Ясно , че физическото ликвидиране не е опция.
Начина е с намаляване на количеството на следващото поколение. Къде са най-добрите резултати в това - а ми в България. Успели сме за 30 години да намалеем с 30%.
Всичко това е постигнато с инфлация , бедност, несигурност , безработица. Това е идеален експериментален модел приложим за целият свят.
Как да постигнем световна бедност - инфлация на основната валута , а и на всички останали за продължителен период. Плана е в действие и скоро ще има първите плодове от реализацията.
Как заедно с това да не засегнем много интелектулците в света, а да подберем хора за които не се очаква да допренесат много в живота си?
Тук криптото е много удобен инструмент ....
Кой се занимава с крипто - А ми според мен до голяма степен цвета от всяка нация.
Ако криптото остане незасегнато от глобалните сътресения , то и хората занимаващи се с него ще останат непокътнати и ще могат да се възпроизвеждат нормално и да запазят раждаемостта в нормални граници. Така с поколенията те ще съставляват все по-висок процент от населението.
А за останалите използващи фиат ги чака Български вариант приложен в глобални мащаби.
Обикновенния отговор на въпросът "Как един милиардер да стане милионер?" е "Като си намери читава жена.", но България е доказала , че има и друг отговор.
Богатството ще си смени собствениците и това ще се случи в следващите 5 години.

Това е конспирация вече.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Как накъде?

Мнениеот futureworld » 10 Май 2021, 11:25

Парите са нищо сами по себе си, те са проводник на власт.
Дистрибютед модел значи липса на власт, тогава цената на койните няма никакво значение :)
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: А сега накъде?

Мнениеот shulio » 10 Май 2021, 16:30

val1900 написа:По повод на конспирацият...... .


Не си прегледал проучванията по въпроса с населението и производството на храни.

Ако човечеството наистина има желание - храна ще има за всички. 1/3 от произведената храна се изхвърля.

Населението така или иначе намалява от доста време. То расте само защото средната продължителност на живота на световно ниво се вдига. Но раждаемоста е в низходящ тренд отдавна. На всяко място на което се вдига стандарта на живот - раждаемоста пада. Прогнозите са че между 2040-50 населението ще започне да намалява. Тогава не се знае как ще работи капитализма като цяло, защото не може да искаш всяка година да правиш ръст на продажбите, а населението да намалява - кой ще купува. Така, че не виждам логика в твойте изводи
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: А сега накъде?

Мнениеот plamar » 11 Май 2021, 19:18

Shulio е прав за изхранването, Земята може да понесе 50млр. хора, но Val което казва е така от гледна точка програмиране на мнението, че сме много на Земята - но причината е по прозаична - нямат достатъчно кадри които да държат под контрол толкова многобройно население, все се намира някой да не слуша и разкрива неприятните истини. Всичко е свързано със всичко и нещата са много комплексни. Всъщност има неща които са много по-големи от парите... Преди бях споменал, че криптото няма бъдеще - но няма бъдеще не защото хората няма да го приемат, а защото хората нямат бъдеще, и не говоря за някое по-далечно - а за близките 5 години. Всъщност, календара на маите свършва 2012, обаче след това има малък цикъл от 12 години - до декември 2024 във който хората трябва да определят като човечество на къде ще поеме и след това е финалния цикъл от 12 години в който ще е последствието от решението/не решението (демек виждайки моралната деградация ни чака формат) и то по прозаичен начин. Потопа от Библията не е измислен, циклично на 12000х.г. се случват глобални катаклизми, изместване на полюсите, потопи и т.н. (откриването на морски ракообразни по високите планини в Европа) И да се върнем на конспирацията. Задкулисието знае от много години за това и работи по този план, да си осигури властта пост апокалиптично и с негови разчети са определени териториите които ще бъдат най-слабо засегнати. Според тях Америка е бита карта, за това и са всичките тези размирици там, за да може кадърните да мигрират. (Няколко факта за замисляне - празните градове в Китай - копия на световни градове, преместване на столицата на Бразилия от икономическо по целесъобразното място край океана на вътре в джунглата и още факти - за който му е интересно има един руски автор, който доста добре сглобява пъзела (не всичко е вярно)- https://cont.ws/@sahalara )

За съжаление този автор не е запознат с явлението Дишането на Земята, при което при сегашното топене на ледовете, не се наблюдава повишаване на световния океан, водата се поглъща от Земята и при обратното си движение може рязко да повиши нивото на повърхността с километри.
Последните години се наблюдава и синхронизиране на ставащите катаклизми, и всички тия глупости за глобално затопляне по вина на човека са за пари, реално причината е глобална и не зависеща от хората. Независимо от това на къде е криптото, когато няма ток, няма и крипто, добре да се замисли човек, колкото и смешно да звучи това. Когато хората са доведени до пълно затъпяване и са забравили кои са, от къде са, защо са тук, какво представлява това тук и мисленето е сведено до задоволяване на физическите потребности... бъдеще няма.
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin