Криптовалутите в данъчните декларации

Модератор: Moderators

Re: Криптовалутите в данъчните декларации

Мнениеот Sheremon » 21 Дек 2023, 20:57

Здравейте колеги,
Бих искал да попитам когато декларирате приходи в приложение 5,какво точно е нуждно да се попълва в колона 3 и 4.
Искат да се представят заверени копия на документи:
1. Доказващи "Общ размер на продажната цена при продажба или замяна на финансови активи".
2. Доказващи "Общ размер на цената на придобиване на финансови активи".
Това важи ли за нас които се занимаваме с криптовалути,тъй като това е много трудно да се каже,особено ако човек е купувал преди много години,продавал е и не е сигурен за какви документи точно става въпрос.Нещо от борсата ли трябва да се изиска?Благодаря!
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Криптовалутите в данъчните декларации

Мнениеот niki » 21 Дек 2023, 21:12

Sheremon написа:Здравейте колеги,
Бих искал да попитам когато декларирате приходи в приложение 5,какво точно е нуждно да се попълва в колона 3 и 4.
Искат да се представят заверени копия на документи:
1. Доказващи "Общ размер на продажната цена при продажба или замяна на финансови активи".
2. Доказващи "Общ размер на цената на придобиване на финансови активи".
Това важи ли за нас които се занимаваме с криптовалути,тъй като това е много трудно да се каже,особено ако човек е купувал преди много години,продавал е и не е сигурен за какви документи точно става въпрос.Нещо от борсата ли трябва да се изиска?Благодаря!


Натъкмяваш си ги така че накрая да ти излезе като разлика печалбата.... не би трябвало да ти искат документи, но ако пък толкова се заинтересуват - вадиш им всички сделки от хисторито на борсата и им връчваш топа листи с всички подробности - да се оправят (ако могат)...
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Криптовалутите в данъчните декларации

Мнениеот Sheremon » 21 Дек 2023, 21:33

Мерси,ами искат да ти кажа :) ,стана ми интересно как е правилно да се попълни,то в крипто сферата е някакъв пълен хаус.
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Криптовалутите в данъчните декларации

Мнениеот niki » 21 Дек 2023, 22:22

Кой и какво ти е искал - аз досега не познавам човек, на когото да са искали каквото и да е било ....
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Криптовалутите в данъчните декларации

Мнениеот Sheremon » 22 Дек 2023, 10:31

Искат тези 2 неща:
1. Доказващи "Общ размер на продажната цена при продажба или замяна на финансови активи".-на каква точно цена съм продал
2. Доказващи "Общ размер на цената на придобиване на финансови активи".-на каква точно цена съм купил,като това е било преди години работа
Тоест от къде точно идва тази печалба която съм декларирал.
Става въпрос за приложение 5,колони 3 и 4.В приоложение 5 до колкото разбирам става въпрос за много финансови инструменти,ще говоря допълнително с тях да попитам какво точно им трябва,тъй като в крипто не е толкова просто да се изкарат тези неща.
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Криптовалутите в данъчните декларации

Мнениеот niki » 22 Дек 2023, 13:45

Sheremon написа:Искат тези 2 неща:
1. Доказващи "Общ размер на продажната цена при продажба или замяна на финансови активи".-на каква точно цена съм продал
2. Доказващи "Общ размер на цената на придобиване на финансови активи".-на каква точно цена съм купил,като това е било преди години работа
Тоест от къде точно идва тази печалба която съм декларирал.
Става въпрос за приложение 5,колони 3 и 4.В приоложение 5 до колкото разбирам става въпрос за много финансови инструменти,ще говоря допълнително с тях да попитам какво точно им трябва,тъй като в крипто не е толкова просто да се изкарат тези неща.


Отиваш на хистори, леджер или там каквото има подобно в съответната борса, експортираш цялата информация и им я принтираш на хартия - ако успеят да разберат нещо, главата си отрязвам .... :lol:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Криптовалутите в данъчните декларации

Мнениеот futureworld » 22 Дек 2023, 15:27

niki написа:Отиваш на хистори, леджер или там каквото има подобно в съответната борса, експортираш цялата информация и им я принтираш на хартия - ако успеят да разберат нещо, главата си отрязвам .... :lol:


И ще го обложат върху оборота хахахаха!
futureworld
 
Мнения: 681
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Криптовалутите в данъчните декларации

Мнениеот jkminkov » 22 Дек 2023, 15:31

за да питаш този въпрос сигурно си сложил цена на придобиване нула, в осраните им декларации, които нарочно са ги направили да нямат контрол тази година, за да има за какво да се заяждат...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Криптовалутите в данъчните декларации

Мнениеот niki » 22 Дек 2023, 15:32

Ами искат - даваш им ... това че трябва да се ровят като кокошки в тонове хартия си е тяхна работа :mrgreen:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Криптовалутите в данъчните декларации

Мнениеот Sheremon » 22 Дек 2023, 15:40

Не съм сложил цена на придобиване колега,просто декларирах каквото съм изкарал :) ,а иначе ще им пратя каквото ми дадът от борсата,няма проблем
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin