Бъдещето на биткоин и алтернативните криптовалути

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот shulio » 13 Авг 2018, 21:10

miner99 написа:Така или иначе повечето тук не са случайни и разбраха, че нищо не знаеш за крипто-света.


Аз пък си мислех, че всички сме случайности на Х. Вече зависи някой са ХХ други са XY :)
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот monopola » 13 Авг 2018, 21:34

Майко мила :) Направо е като клуб на феновете на популярната психология за домакини. Само отбелязвам, че всъщност никой не отговаря на въпроса ми.
Един по един:

Наката, де ги тия хора дето го ползват? Ако си чел даже whitepapera на Сатоши, който е единственият автентичен документ за биткойн, щеше да знаеш, че е предвиден за разплащателно средство. Като такова търпи пълен провал вече почти близо 10 години. Консенсуса за размера на блока и от там броя транзакции е наникъде, съответно към настоящият момент и в близкото бъдеще биткойн не може да изпълни целта си.
Както написах още в началото си имам моите отговори, интересно ми е да чуя други, явно и ти само ще се правиш на остроумен, но няма да напишеш нищо.

Джеимдавидсон, викаш при биткойн загуба няма. Абе да не сме в различни реалности баси :) Тия мантри за диферсификацията са много хубави за форуми, аз всичко това го правя отдавна и е за хора на ниво аматьори. Когато разбираш от нещо, което ти носи доход няма нужда да диверсифицираш, а просто да черпиш доходност от знанията си. Като нямаш знания - диверсифицираш и стискаш палци все нещо да проработи.

Маинър99, ти си ми любимец и легенда. Кажи пак за масоните, китовете и всякакви такива. Жертва си само на собствения си мозък. Аз имам три висши и разбирам каква ценност е знанието, ти ми обясняваш да съм се учел от ютуб клипчета. Просто нивата са ни различни пич, Лондон и Лом е работата. И разбира се и ти нямаш отговор, но пък компенсираш с хеит :)

Ако пък някой с истинско разбиране за нещата реши да се включи - Защо смятате, че биткойна заслужава цена по-висока от сегашната при положение, че няма приложение, стойност, полезност и т.н.?
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот 2GOOD » 13 Авг 2018, 22:09

rossibg написа:Понеже съм роден в Лом, с голямо желание бих се включил, но ще отворя много работа на Ники... затова ще замълча :wink:

P.S. Шефе темата отдавна няма нищо общо с цената на биткойна, ако искаш направи нещо... :wink:


Да, да днес са се поотпуснали малко със фундамента, ще размятам ей сега :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот monopola » 13 Авг 2018, 22:10

Е, извинявам се ако съм те засегнал за Лом, в никакъв случай не ми е била това целта. Просто такава е приказката, а никога не съм срещал човек от Лом :oops:
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот jamesdavidso » 13 Авг 2018, 22:49

monopola написа:Джеимдавидсон, викаш при биткойн загуба няма. Абе да не сме в различни реалности баси :) Тия мантри за диферсификацията са много хубави за форуми, аз всичко това го правя отдавна и е за хора на ниво аматьори. Когато разбираш от нещо, което ти носи доход няма нужда да диверсифицираш, а просто да черпиш доходност от знанията си. Като нямаш знания - диверсифицираш и стискаш палци все нещо да проработи.


Уважавам тезата ти, но не си съвсем прав. Първо, диверсификацията е абсолютно необходима ако имаш едни 100-200 милиона, какво да говорим за онези, които имат много повече. А иначе, виж пазара на злато, сребро, платина, и т.н. Имаш ли рационално обяснение за срива им и какво очакваш в близко бъдеще (до 2022 да речем)? Това е огромна индустрия, как изкарваш пари от търговия, ако я разбираш? С short?
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 373
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот monopola » 13 Авг 2018, 22:57

Е то на мен най ми е дерт за тия с 100-200 милиона, че обкръжението ми е пълно с такива хора и ме е грижа за тях :)
Стига бе пич, айде малко да слезем на земята :) За това и ти казах, че тия приказки са хубави за форуми, че изглеждат много сериозни и около тях витае усещане за важност, ама всъщност полза никаква. Мен не ме интересува търговията и не искам да изкарвам пари от търговия. Искам да инвестирам. В неща със стойност. Биткойна има ли стойност?
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот marcoin » 13 Авг 2018, 23:12

monopola написа:Е то на мен най ми е дерт за тия с 100-200 милиона, че обкръжението ми е пълно с такива хора и ме е грижа за тях :)
Стига бе пич, айде малко да слезем на земята :) За това и ти казах, че тия приказки са хубави за форуми, че изглеждат много сериозни и около тях витае усещане за важност, ама всъщност полза никаква. Мен не ме интересува търговията и не искам да изкарвам пари от търговия. Искам да инвестирам. В неща със стойност. Биткойна има ли стойност?

Няма, не се занимава с него че може да се опариш. Занимавай се с това за което си учил, там ти е силата. Биткойна скоро ще му мине модата, както на всичко.
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот jamiemirror » 13 Авг 2018, 23:33

monopola написа:Е то на мен най ми е дерт за тия с 100-200 милиона, че обкръжението ми е пълно с такива хора и ме е грижа за тях :)
Стига бе пич, айде малко да слезем на земята :) За това и ти казах, че тия приказки са хубави за форуми, че изглеждат много сериозни и около тях витае усещане за важност, ама всъщност полза никаква. Мен не ме интересува търговията и не искам да изкарвам пари от търговия. Искам да инвестирам. В неща със стойност. Биткойна има ли стойност?


1. важно е биткойна да не умре
а това става като има вярващи (и инвестиращи $), това пък определя има ли стойност или не (това не е присъща стойност, там гледай комодити валутите като солта)
2. при ограничено количество търсенето е повече от предлагането - достатъчна причина цената да расте
напомням - цената на биткойна, измерена в $
Последна промяна jamiemirror на 14 Авг 2018, 19:53, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Herzog » 13 Авг 2018, 23:50

monopola написа:Ако пък някой с истинско разбиране за нещата реши да се включи - Защо смятате, че биткойна заслужава цена по-висока от сегашната при положение, че няма приложение, стойност, полезност и т.н.?



Не мога да се похваля с "истинско разбиране за нещата", но ще се опитам(за което се извинявам, разбира се) да отговоря на въпроса " Защо смятате, че биткойна заслужава цена по-висока от сегашната при положение, че няма приложение, стойност, полезност и т.н.?" .

Биткойн-а не "заслужава" нищо!
Приложението, стойността и полезността му се определят от фактори, независещи от него!
Със същия успех можеше да зададеш въпроса:
"Православната църква заслужава ли си цената, при положение че "няма приложение, стойност, полезност и т.н.?"
Защото, когато нещата опират до вяра, въпросът става религиозен! :)





Ъпджекшънс? :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 14 Авг 2018, 10:37

monopola написа:Майко мила :) Направо е като клуб на феновете на популярната психология за домакини. Само отбелязвам, че всъщност никой не отговаря на въпроса ми.
Един по един:

Наката, де ги тия хора дето го ползват? Ако си чел даже whitepapera на Сатоши, който е единственият автентичен документ за биткойн, щеше да знаеш, че е предвиден за разплащателно средство. Като такова търпи пълен провал вече почти близо 10 години. Консенсуса за размера на блока и от там броя транзакции е наникъде, съответно към настоящият момент и в близкото бъдеще биткойн не може да изпълни целта си.
Както написах още в началото си имам моите отговори, интересно ми е да чуя други, явно и ти само ще се правиш на остроумен, но няма да напишеш нищо.

Джеимдавидсон, викаш при биткойн загуба няма. Абе да не сме в различни реалности баси :) Тия мантри за диферсификацията са много хубави за форуми, аз всичко това го правя отдавна и е за хора на ниво аматьори. Когато разбираш от нещо, което ти носи доход няма нужда да диверсифицираш, а просто да черпиш доходност от знанията си. Като нямаш знания - диверсифицираш и стискаш палци все нещо да проработи.

Маинър99, ти си ми любимец и легенда. Кажи пак за масоните, китовете и всякакви такива. Жертва си само на собствения си мозък. Аз имам три висши и разбирам каква ценност е знанието, ти ми обясняваш да съм се учел от ютуб клипчета. Просто нивата са ни различни пич, Лондон и Лом е работата. И разбира се и ти нямаш отговор, но пък компенсираш с хеит :)

Ако пък някой с истинско разбиране за нещата реши да се включи - Защо смятате, че биткойна заслужава цена по-висока от сегашната при положение, че няма приложение, стойност, полезност и т.н.?

Не обичам тролове, но нека си отговоря на въпроса към мен. Имам отговор. Написал съм го преди страници - че цената ще пада. И тя пада.
Докато си от старата генерация, за които "висше"-то е някаква ценност, а не задължитено ниво, след което започва истинското знание, няма как и да разбереш Биткоин. Дори да си висшист по финанси или счетоводство, което и аз съм учил за малко, сигурно ще знаеш, че ако тези "добри" преподаватели наистина разбираха парите, нямаше да работят тази работа или да пишат учебници.

Въпроса ти защо Биткоин заслужава по-висока цена е радикано тъп. Той сам по себе си издава твоите познания за криптомрежата. Все едно във форум за кулинари да питаш "защо печката е гореща и заслужава ли такава температура" и да се чудиш защо никой не ти отговаря.

Хората ти казаха, че BTC не си заслужава цената, да не инвестираш в него, а в нещата за които си учил. Напълно подкрепям това мнение! Вече доста хора посъветвах да си открият спестовна книжка, не знам дали предлагат в долари - истинското съхранение на стойност!

EDIT: И мнението ми за Лондон ще го спестя, че няма да ти хареса. За да го величаеш толкова, явно и там не си бил, ама хайде, на думи го докара...
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin