Бъдещето на биткоин и алтернативните криптовалути

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот monopola » 14 Авг 2018, 13:42

Ти си ясен, според теб ще пада, ама не защото няма причина да струва повече, а защото тайните масонско-рептилски организации на китове натискали цената :)
Знанието е фундаментална ценност и сега и в последните хиляди години и в следващите хиляди години, ще надживее и златото и долара и криптото, ти си гледай клипчетата, а докато ги гледаш помисли тия дето ги пускат тия клипчета дали "ако наистина разбираха парите, нямаше да работят тази работа или да" пускат клипчета. Цитата е от теб :) Толкова за аргументите ти.
Иначе съм на 35, предполагам за 20 годишните наистина съм друга генерация, от тая дето е ходила в Лондон преди да могат да четат :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 14 Авг 2018, 16:17

monopola написа:Ти си ясен, според теб ще пада, ама не защото няма причина да струва повече, а защото тайните масонско-рептилски организации на китове натискали цената :)
Знанието е фундаментална ценност и сега и в последните хиляди години и в следващите хиляди години, ще надживее и златото и долара и криптото, ти си гледай клипчетата, а докато ги гледаш помисли тия дето ги пускат тия клипчета дали "ако наистина разбираха парите, нямаше да работят тази работа или да" пускат клипчета. Цитата е от теб :) Толкова за аргументите ти.
Иначе съм на 35, предполагам за 20 годишните наистина съм друга генерация, от тая дето е ходила в Лондон преди да могат да четат :)

Може да се окаже, че съм по-голям от теб. Истинския проблем за теб е, че не можеш да видиш - аргументите ти не струват. Финансовите пазари и спекулации не могат да се научат по учебниците. Искинските далавери и схеми, от които се вадят пари, много малко хора ги знаят и всички са практикуващи, като много малка част са в този форум, други в youtube, 3-ти в разни блогове. Естествено е по-лесно да критикуваш филма в youtube без дори да го погледнеш. Гурутата от които ти се учиш са на много висока позиция, оядени отвсякъде - за моя и твоя сметка. Те отдавна са се доказали като контра-индикатори на пазара, тъжно е, че има хора които четат учебниците им. То ако имаше полза от това, всички финансисти щаха да са милионери, вместо да работят в банка за 700 лева чиста заплата.
Но тъжната действителност е друга. Парите са вадят трудно и определено не като се следва системата и стадото. Аз все пак те съветвам да си направиш спестовен влог. Най-доброто за теб е, вярвай ми!
От тук нататък каквото и да пишеш - нямам какво да ти кажа. А искрено искам да ти помогна, лошото е, че дори не си отворил Youtube и сериала, който ти препоръчах.

EDIT: Много съм ясен, затова току що купих за 50% от приготвената сума коини. Човек който не може да определи дори мен, по-добре да не се мъчи да определя целия пазар.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот eliteware » 14 Авг 2018, 18:10

Момчета айде на лични давайте...пак се обсеби на най-важната тема във форума...и то все като пада цената...кой няма нерви да не се занимава...
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот monopola » 14 Авг 2018, 18:42

Ми то ти сам не може да се определиш бре :) Как така можело да се окаже, че си по-голям от мен, та аз съм написа точно на колко съм :) Ти за себе си съмнения ли имаш :D :D :D
А всъщност тези епизоди съм ги гледал, още преди да реша да подхвана криптото, то отдавна са много модерни.
Всъщност разликата е, че повечето форми на инвестиране (даже и влог) отдавна съм ги пробвал и за бая време вече съм с успех. Ама това не ми е ясно какво общо има с темата.
След като сега казваш, че си купил с половината от предвиденото значи очакваш ръст. Преди това писа, че щял да пада. Не разбрах кое е вярното, но ако очакваш ръст, то били споделил защо?
Лично аз смятам, че ни чака още мъка, просто защото в момента липсва някаква причина за ръст. ETF е само финансова спекулация, какво като ще има ETF, да не би сега да не може да се търгува крипто? Какво би накарало хората да вложат пари в ЕТФ, което им пречи да го направят сега? Наистина ли смятате, че истински големите инвеститори чакат да има ЕТФ, че да влязат. Аз лично просто не намирам особена логика в това. Единственото в което съм се убедил, че огромна част от крипто феновете взимат решения на база ей такива новини като за ЕТФа, без да ги обмислят много. Може и да греша разбира се, но все пак мисля, че поне още 2 месеца ще е такова люшкане с постепенно потапяне. А пък ако тази акумулация не избие нагоре няма да са два месеца, а доста повече. Да видим, дано да греша :: drinks ::
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Бъдещето на биткоин и алтернативните криптовалути

Мнениеот 2GOOD » 14 Авг 2018, 19:36

Последната дискусия е преместена тук. Тази тема е по-подходяща за дискутиране на фундамента в Биткойн и како бъдеще/приложение има самата валута
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Бъдещето на биткоин и алтернативните криптовалути

Мнениеот steffo » 14 Авг 2018, 21:12

Волатилността създава у хората чувство на несигурност. Несигурността намалява доверието, а без доверие BTC просто няма бъдеще. Представям си как се чувства днес човек, който в края на миналата година е купил BTC за 16 000$.
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

Re: Бъдещето на биткоин и алтернативните криптовалути

Мнениеот miner99 » 14 Авг 2018, 21:15

Таман навреме. То и без това вече няма какво да пиша...
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Бъдещето на биткоин и алтернативните криптовалути

Мнениеот marcoin » 15 Авг 2018, 12:16

steffo написа:Волатилността създава у хората чувство на несигурност. Несигурността намалява доверието, а без доверие BTC просто няма бъдеще. Представям си как се чувства днес човек, който в края на миналата година е купил BTC за 16 000$.

Представи си хората които са купили на 1200$ в края на 2014 година. Дали 2021 няма да е минало 16000$, как мислиш. Принципно всеки бизнес който за 5 години си е избил инвестицията е много добър, та тук нещата са много много много добре :)
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

Re: Бъдещето на биткоин и алтернативните криптовалути

Мнениеот Mateev » 20 Авг 2018, 15:08

Ако ще сравняваме биткойна (криптовалутите) с парите, веднага ще открием дълъг списък от недостатъци, но си има и друг списък с преимущества, който няма как да го пренебрегнем с лека ръка. И тъй като недостатъците прекалено ги фаворитизирате в последните няколко страници от темата, за да има баланс, ще спомена няколко преимущества.

1. АНОНИМНОСТ - Определено биткойна и другите криптовалути предлагат едно доста по-високо ниво на анонимност от фиатните пари.
2. Компактно съхранение на стойност - Тука биткойна и другите криптовалути са абсолютен лидер. Милиарди могат да се съхраняват в чип с нищожни размери и тегло.
3. Инвестиция с потенциално високо ROI - Инвестицията в биткойн е рискова, но в същото време е почти неограничена като ПОТЕНЦИАЛ ЗА БЪДЕЩА ПЕЧАЛБА. Няма други активи по света, които да са в състояние за по-малко от един човешки живот да донесат дохдност от десетки или стотици хиляди проценти.
4. Международни транзакции без контрол от властимащите - Няма да повярвате, но дори и само това преимущество да остане, пак съдбата на криптовалутите е да просперират все повече и повече.
5. Средство за криене на размера личното богатство - Това е също много важно преимущество, което масово се използва от престъпноста и от властимащите, които повече или по-малко също са престъпници дори и според собствените си закони, които те сами си ги гласуват.
6. Средство за анонимно даване и получаване на подкупи - това също е любимото качество на криптовалутите, което се оценява от всички властимащи, защото няма опасност следствените органи да организират акция и да заловят парите в момента на тяхното предаване.

Всичките тези фактори ще спомогнат за бъдещия просперитет на криптовалутите и в частност на Биткойна, като техен цар, а самото повишаване на неговата цена ще се предопредели от НОВИТЕ ИНВЕСТИТОРИ, които започнат да го използват. Разбирайте нови престъпници, нови властимащи, нови бизнесмени и не на последно място - нови кандидат-богаташи от простолюдието, които медиите ще ги подлъжат по време на следващия бум. А такъв ще има така или иначе, като професионалистите и старите холдери трябва само да направят началото на UP тренда. Медиите ще го видят, ще започнат да шумят, и остатъка от тренда ще го поемат и издигнат в небесата самите лапнишарани.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Бъдещето на биткоин и алтернативните криптовалути

Мнениеот jamesdavidso » 20 Авг 2018, 21:23

Mateev написа:Всичките тези фактори ще спомогнат за бъдещия просперитет на криптовалутите и в частност на Биткойна, като техен цар, а самото повишаване на неговата цена ще се предопредели от НОВИТЕ ИНВЕСТИТОРИ, които започнат да го използват. Разбирайте нови престъпници, нови властимащи, нови бизнесмени и не на последно място - нови кандидат-богаташи от простолюдието, които медиите ще ги подлъжат по време на следващия бум. А такъв ще има така или иначе, като професионалистите и старите холдери трябва само да направят началото на UP тренда. Медиите ще го видят, ще започнат да шумят, и остатъка от тренда ще го поемат и издигнат в небесата самите лапнишарани.


Хубав пост. Аз очаквам 1M цена за биткойн през 2024 година, точно заради описаните по-горе фактори.
Разбира се, нищо не го гарантира, но всъщност до момента сме свидетели на многократно по-голям ръст (декември 2011 BTC падна до $2 и скочи 10 000 ПЪТИ точно 6 години по-късно). А през следващите 6 години ни трябват само 16 пъти, за да стигнем 1M.
Последна промяна jamesdavidso на 20 Авг 2018, 22:47, променена общо 2 пъти
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, viniamin