Непотвърдена транзакция

Модератор: Moderators

Непотвърдена транзакция

Мнениеот botsi90 » 12 Дек 2017, 23:40

Здравейте колеги имам от 5 дни вече две непотвърдени транзакции с Такса за байт 56.163 sat/B (Такси 0.00029205 BTC) (Low fee) , някой може ли да каже колко време може да седи така транзакцията и това 56.163 много малко ли е или нормално?
botsi90
 
Мнения: 99
Регистриран на: 26 Дек 2016, 12:24

Re: Непотвърдена транзакция

Мнениеот ixch » 13 Дек 2017, 00:52

Аз имам транзакция от 9.12 (вече близо 4 дни) на 182сат/байт.

Под 120 е много ниско в момента и 56 няма да успееш, но можеш да пуснеш нова транзакция с по-голяма такса..
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Непотвърдена транзакция

Мнениеот Metamorph » 13 Дек 2017, 07:54

ixch написа:Аз имам транзакция от 9.12 (вече близо 4 дни) на 182сат/байт.

Под 120 е много ниско в момента и 56 няма да успееш, но можеш да пуснеш нова транзакция с по-голяма такса..

Това не го разбирам. Нали като пусне по-голяма, след това ще отиде и другата. Тя така или иначе е вкарана в мрежата, не става да се прекрати.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Непотвърдена транзакция

Мнениеот filchef » 13 Дек 2017, 10:51

Metamorph написа:
ixch написа:Аз имам транзакция от 9.12 (вече близо 4 дни) на 182сат/байт.

Под 120 е много ниско в момента и 56 няма да успееш, но можеш да пуснеш нова транзакция с по-голяма такса..

Това не го разбирам. Нали като пусне по-голяма, след това ще отиде и другата. Тя така или иначе е вкарана в мрежата, не става да се прекрати.

Зависи как си я пуснал ако си предвидил и си чекнал възможността да увеличиш таксата преди да я изпратиш можеш да я увеличиш другия начин е да пробваш да направиш Double Spend като исхарчиш от същите инпутс същото количество коини но първо трябва да я изчистиш от портфейла си - някой портфейли го позволяват накой не и не се знае коя от транзакциите ще мине първа и дали повечето нодове в мрежата няма да отхвърлят втората транзакция .
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2271
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Непотвърдена транзакция

Мнениеот botsi90 » 13 Дек 2017, 13:34

По принцип колко трябва да се чака преди да изтече една транзакция, също това много малка такса ли е?
botsi90
 
Мнения: 99
Регистриран на: 26 Дек 2016, 12:24

Re: Непотвърдена транзакция

Мнениеот filchef » 13 Дек 2017, 14:30

botsi90 написа:По принцип колко трябва да се чака преди да изтече една транзакция, също това много малка такса ли е?

Погледни тук https://bitcoinfees.earn.com/ според състоянието на мемпула в момента твоята транзакция никога няма да се изпълни а и никога няма да се канцелира щото даже и да я изтриеш от твоя портфейл останалите нодове в мрежата ще продължават да я пропагандират но пуловете никога няма да ти я включат в блок поради малката такса - това е направено да не се спами мрежата но от конкуренцията се изхитриха и направиха клиент който спами мрежата и изпраща транзакции от по малко от едно сатоши но с нормална такса - борбата е да се наложи биткоинкеша ама няма да им мине номера.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2271
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Непотвърдена транзакция

Мнениеот botsi90 » 13 Дек 2017, 14:51

Някакви предложения?
botsi90
 
Мнения: 99
Регистриран на: 26 Дек 2016, 12:24

Re: Непотвърдена транзакция

Мнениеот ixch » 13 Дек 2017, 20:40

72 часа са достатъчни за повечето нодове да приемат нова транзакция. Ако пък си пуснал възможност за RFB можеш по всяко време да излъчиш нова с по-висока такса..
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Непотвърдена транзакция

Мнениеот botsi90 » 13 Дек 2017, 21:03

Не съм пуснак транзакцията е от 2017-12-06 вече 6 дни , колко може да продължи това чакане докато евентуално или има потвърждение или се върнат обратно в уолета , друго може ли да се направи?
botsi90
 
Мнения: 99
Регистриран на: 26 Дек 2016, 12:24

Re: Непотвърдена транзакция

Мнениеот filchef » 13 Дек 2017, 21:45

botsi90 написа:Не съм пуснак транзакцията е от 2017-12-06 вече 6 дни , колко може да продължи това чакане докато евентуално или има потвърждение или се върнат обратно в уолета , друго може ли да се направи?

Ти не можеш да разбереш ,че никога няма да се върнат в уолета ти а може да минат и години докато се пусне лайтинг нетуорка и се разтовари мемпула за да ти се изпълни транзакцията - в някой уолети можеш да я изчистиш и да направиш Double Spend с надеждата да мине втората първо и да ги изхарчиш коините или да увеличиш транзакционната такса но само ако си изпратил транзакцията с такава възможност както ти каза колегата.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2271
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, scorpy, shulio, UserX1XO, viniamin