Инициатива: Небанкова система за обмен фиат - крипто

Модератор: Moderators

Re: Инициатива: Небанкова система за обмен фиат - крипто

Мнениеот ixch » 10 Дек 2017, 17:48

Пейпал изобщо не харесват крипто.. дори всичко да е точно с колегите във форума и да върви търгувия, надушат ли може да замразяват сметки..
Принципно банков превод, ипей/изипей и кеш са си добри опции за p2p.. аз лично бая btc сделки съм правил с колеги и то повечето кеш без ескроу... особено преди да се появят посредниците ("бг борсите", както ги наричат), но този вариант не е много удобен за малки суми и рисков за по-големи.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Инициатива: Небанкова система за обмен фиат - крипто

Мнениеот maerc » 11 Дек 2017, 02:02

Как ще те разберат PayPal за какво пращаш пари - няма начин освен ако не си пуснал обява някъде :D
maerc
 
Мнения: 9
Регистриран на: 08 Дек 2017, 19:57

Re: Инициатива: Небанкова система за обмен фиат - крипто

Мнениеот jamiemirror » 11 Дек 2017, 02:24

maerc написа:Как ще те разберат PayPal за какво пращаш пари - няма начин освен ако не си пуснал обява някъде :D

Ако ще се ползват за протекшън - трябват си верни основания за превода на кинти.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Инициатива: Небанкова система за обмен фиат - крипто

Мнениеот maerc » 11 Дек 2017, 03:40

jamiemirror написа:
maerc написа:Как ще те разберат PayPal за какво пращаш пари - няма начин освен ако не си пуснал обява някъде :D

Ако ще се ползват за протекшън - трябват си верни основания за превода на кинти.


Не разбирам. Да не би ако пращаш да ти искат основание, да пишеш някъде ? Поне досега май, като съм пращал или получавал, е нямало такова нещо. :shock:
maerc
 
Мнения: 9
Регистриран на: 08 Дек 2017, 19:57

Re: Инициатива: Небанкова система за обмен фиат - крипто

Мнениеот jamiemirror » 11 Дек 2017, 03:43

maerc написа:
jamiemirror написа:
maerc написа:Как ще те разберат PayPal за какво пращаш пари - няма начин освен ако не си пуснал обява някъде :D

Ако ще се ползват за протекшън - трябват си верни основания за превода на кинти.


Не разбирам. Да не би ако пращаш да ти искат основание, да пишеш някъде ? Поне досега май, като съм пращал или получавал, е нямало такова нещо. :shock:


Колко пъти са ти възстановявали парите в Пейпал - при измама?
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Инициатива: Небанкова система за обмен фиат - крипто

Мнениеот maerc » 11 Дек 2017, 03:47

jamiemirror написа:
maerc написа:
jamiemirror написа:
maerc написа:Как ще те разберат PayPal за какво пращаш пари - няма начин освен ако не си пуснал обява някъде :D

Ако ще се ползват за протекшън - трябват си верни основания за превода на кинти.


Не разбирам. Да не би ако пращаш да ти искат основание, да пишеш някъде ? Поне досега май, като съм пращал или получавал, е нямало такова нещо. :shock:


Колко пъти са ти възстановявали парите в Пейпал - при измама?


1X :lol:
Втория ме изкараха мен виновен :roll:
maerc
 
Мнения: 9
Регистриран на: 08 Дек 2017, 19:57

Re: Инициатива: Небанкова система за обмен фиат - крипто

Мнениеот jamiemirror » 11 Дек 2017, 10:17

Не знам кой е бил виновния, но затова се описват сделките - да може да се реши :)
Аз имам към 700 разплащания там и освен бързината - го ползвам предимно заради защитата. Въпреки 3% такса...
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Инициатива: Небанкова система за обмен фиат - крипто

Мнениеот maerc » 11 Дек 2017, 18:35

Да наистина за защита е супер, просто до сега не бях чувал за такова описване.
jamiemirror написа: Въпреки 3% такса...

Да новата идиотия - махнали са функцията да се превалутира от твоята банка като теглиш. Гориш с техния измислен курс :romance-ballandchain:
maerc
 
Мнения: 9
Регистриран на: 08 Дек 2017, 19:57

Re: Инициатива: Небанкова система за обмен фиат - крипто

Мнениеот jamiemirror » 11 Дек 2017, 19:59

maerc написа:Да наистина за защита е супер, просто до сега не бях чувал за такова описване.
jamiemirror написа: Въпреки 3% такса...

Да новата идиотия - махнали са функцията да се превалутира от твоята банка като теглиш. Гориш с техния измислен курс :romance-ballandchain:



Аз не тегля, при мен дори да влезе нещо в Пейпала - се харчи :)
Но за целите в темата е нужно теглене, да. От което следва че просто пейпал акаунта трябва да ти е във валутата на сметката - т.е. всичко в евро примерно и си цар в СЕПА зоната. Естествено БГ банка със сметка без такса на входящите преводи ... дискутирано е вече, сметките в чужбина нямат подобни драми.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Инициатива: Небанкова система за обмен фиат - крипто

Мнениеот MañanaMoney » 22 Дек 2017, 21:36

Колеги, какво и да се измисли, не трябва да се осветяваме никъде с лични данни.
Защото най-лесното е да се вкарат няколко агента под прикритие и горим всички.

Да измислим нещо, базирано на крипто трансфер и крипто комуникация(може и да е измислено вече, просто трябва да се провери напълно).

И най-важното, всеки от нас трябва да знае, че доверието е най-важно, защото без него отново горим всички.

Хубаво е да не се познаваме лично, защото много лесно службите ще дадат няколко пачки на някого от нас и процентът да ни изпее е 99%.

Да дейстаме разумно, че в панделата крипто няма все още...
Купувам/продавам биткойн и малка част от другите видове криптовалути.
MañanaMoney
 
Мнения: 25
Регистриран на: 21 Дек 2017, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], Hristo, ionicle, Kartoff, Sando_83, shulio, UserX1XO, viniamin