Bitcoin портфейл

Модератор: Moderators

Re: Bitcoin портфейл

Мнениеот ZAX » 01 Дек 2013, 07:33

Факт. Грешката е моя, преместил съм го заедно с блокчейна, сега проверих и наистина е само 2GB. Но докато ми беше на системния диск показваше 16GB, нямам идея защо... Така или иначе диска ми е само 55 и няма място за портфейли. Дори там където ще си пусна картите, целия диск ще е само 16GB, Та доста се зачудих и аз преди да го махна, след като дори биткоин портфейла е малко по-малко, мисля последно го гледах на 13GB. За сравнение мултибит е 5MB. И ако няма да копаеш соло не виждам за какво ти е стария смотан локален портфейл. Нима сигурността на домашния ти компютър е по-висока от тази в пула или борсата?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Bitcoin портфейл

Мнениеот DeepShadow » 01 Дек 2013, 12:47

Благодаря ви за напътствията,ще имам предвид това с размера на заетото пространство на твърдия диск... :D
DeepShadow
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Ное 2013, 10:28

Re: Bitcoin портфейл

Мнениеот steam » 04 Дек 2013, 14:20

Имам въпрос, относно трансфера на портфейл. Първо направих нов порфейл в BitCoin Wallet (mobile). Сега искам да прехвърля контрола в акаунта си в blockchain, no mi iska Импортиране на частния ключ, който си нямам на идея как да създам в BitCoin Wallet-a. Та има ли някой идея как става този трансфер.
steam
 
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:26

Re: Bitcoin портфейл

Мнениеот davidorento » 04 Дек 2013, 15:49

ZAX написа:Нима сигурността на домашния ти компютър е по-висока от тази в пула или борсата?!


Определено да !! и ква им е сигурноста на борсите като мгокс ги хакваха няколко пъти,тва за най-голямата борса навремето говорим,кво остава за некви който не съм ги и чувал :)
за пулове,те май не държат всичко на сайта
Но предпочитам аз да си създам сигурноста отколкото да разчитам на сулъо и пулъо.Пък и да не говорим че хакват вече за щяло и нещяло квото е свързано с койни :)
Хартиено копие,или имортиране на частния ключ,криптиран и качен на флашка и още 2-3 места за всеки случай :)
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: Bitcoin портфейл

Мнениеот ZAX » 04 Дек 2013, 17:57

Аха, Ти смяташ че защитата на домашният ти компютър е по-добра от тази на най-голямата борса. Разбирам!

И как по-точно те защитава качването на нещо някъде?

След като този адрес веднъж е генериран и го има, няма никаква нужда някой да влиза при теб, за да го хакне, осъзнаваш ли тази малка подронсност? Още по-малко пък има нужда да го взима от флашката ти, той е в мрежата!

И като ти изтегли коините, хартиения носител можеш да си го боднеш на пирона в тоалетната.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Bitcoin портфейл

Мнениеот davidorento » 04 Дек 2013, 18:14

ще ми изтегли оная работа :)
би ли ми казал чисто технически, как ще ми гепи криптирания частен ключ който даже не ми е на компа а е качен на флашка :)
май изобщо не си наясно къде се намираш :)
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: Bitcoin портфейл

Мнениеот ZAX » 04 Дек 2013, 18:28

Ще ти отговоря когато започнат да го правят.

А до тогава пак си помисли дали единствения начин е да го изтегли от някъде. Ами ако го генерира по друг начин?

Ами ако те е снифил докато ти го генерираш?

Мисли бе човек!

Сложил си го на флашката и до там?! Май ти не знаеш къде сенамираш? Това да не са ти монети в буркан, като ги сложиш в чекмаджето и да трябва пак от там да ги извадиш. Банковата сметка като си я запишеш на флашката, заедно с пинове и кодове, нима не могат да получат достъп до нея и без да получават достъп до твоята флашка?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Bitcoin портфейл

Мнениеот Flex » 04 Дек 2013, 19:33

Заксе и понятие си нямаш от криптография. Без частния ключ никой нищо не може да направи. Попрочети за асиметричната криптография. Атаките се правят въз основна на логване на паролите, няма "уцелване" иначе.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Bitcoin портфейл

Мнениеот jkminkov » 04 Дек 2013, 23:59

дръж заксе, импортирай ги всичките http://directory.io
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Bitcoin портфейл

Мнениеот ZAX » 05 Дек 2013, 09:19

Учител: Сега аз се смея и вие се смеете, но ще дойде време когато ще бъде обратното :mrgreen:

Не ми трябва да имам понятие от нещо за да знам че някой ден ще хакнат и него.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Spenchoni, viniamin