Ако може някой да ми обясни, че се обърках нещо...

Модератор: Moderators

Ако може някой да ми обясни, че се обърках нещо...

Мнениеот kiddo69 » 24 Окт 2017, 01:30

Има 21.000.000 ВТС. Това е- няма повече- поне така казват хората. Има 17м+ изкопани, евентуално един ден ще бъдат изкопани останалите 4м. И после???? ... Логиката ми е проста/опростена/ първобитна ако щете. С повишената трудност на блоковете, да кажем, че остатъчната наличност от койновете ще се изкопае в следващите 5г. Ще поскъпне със 100 % от сегашната си стойност... или с 500% ... кой знае... ама като се изкопаят всчките- какво се случва? нямат материално покритие, не мисля, че криптовалутата има особена нумизнатична стойност... ще има една куха търговия из борсите... докато всичко затихне... Щото дигиталната ябълка според мен не става за ядене... Или ще се обедини с друга валута? Та погледнато от този ъгъл, какви са перспективите на ВТС според вас?
kiddo69
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Окт 2017, 13:14

Re: Ако може някой да ми обясни, че се обърках нещо...

Мнениеот marcoin » 24 Окт 2017, 03:57

Последния биткойн няма да го изкопаят скоро, нито след 5 нито след 25 години. А като ги изкопаят миньорите ще получават само такси от трансфери. В момента не виждам как може да получаваш нещо по различно от монети (жетони), в зависимост кой алгоритъм използваш. След време като се вкарат регулации видовете койни ще намалеят, може би ще останат 5-10 крипто валути, както в момента в световен план можеш да си пазаруваш онлайн с около 5 валути. Та до тогава ако не са го забранили на всякъде по света биткойна, би трябвало да е минал 100000$ за брой, даже май трябва да добавя още някоя нула. То за това има толкова символа след запетаята :)
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

Re: Ако може някой да ми обясни, че се обърках нещо...

Мнениеот danisapfirov » 24 Окт 2017, 07:27

Мисля, че мрежите ще изпълняват различни функции и всяка ще си намери място под слънцето.

1. Идват роботите и те ще искат да контактуват през интернет - Internet of Things. Те ще искат евтини и бързи транзакции за да
се следят параметри на процеси и да се управляват дистанционно.
2. После идва Artificial Inteligence - изкуствения интелект, който да обработва и управлява огромното количество информация в мрежата.
3. После идва добавената реалност - Augmented Reality. Там има други нужди. Да се съчетаят данните с човешките сетива.

Проблема, не е в това какво ще се прави, а в това че тези мрежи към момента не могат да го правят и не са готови. :)
Така че пространството за иновации е огромно.

Специално BTC мрежата... може и... да... нали разбираш, разбираш ли ме? :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Ако може някой да ми обясни, че се обърках нещо...

Мнениеот kkirilov » 24 Окт 2017, 10:28

Ако някой ден добива на злато в световен мащаб свърши, колко ли ще ти струва да си направиш златен накит?
kkirilov
 
Мнения: 87
Регистриран на: 12 Юни 2017, 16:37

Re: Ако може някой да ми обясни, че се обърках нещо...

Мнениеот danisapfirov » 24 Окт 2017, 11:42

kkirilov написа:Ако някой ден добива на злато в световен мащаб свърши, колко ли ще ти струва да си направиш златен накит?


Ако една глобална производствено фирма има 1000 робота по целия свят и те имат нужда да обменят общо 1 000 000 съобщения на ден
къде отиваме? :) И само една фирма и само един производствен процес ли ще бъде автоматизиран?
Ами умните градове? Те от колко транзакции ще имат нужда на ден за да управляват трафика, осветлението, транспорта?
Ами умните къщи и всичките уреди в тях?

Много по-скоро от колкото си мислим никой няма да гледа сериозно на глобални мрежи с капацитет от 350 000-400 000 tx/дневно.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24


Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, Pago85