BTC портфейл

Модератор: Moderators

BTC портфейл

Мнениеот Flasher » 11 Авг 2017, 17:34

Здравейте, трябва ми сигурен портфейл който да ползвам. Докато се ровя по-паднах на Ledger и Trezor. Някой от вас ползва ли ги доволни ли сте ? Също по-паднах и на хартиен портфейл. Който не ми стана много ясно как стават нещата там. Явно трябва да прочета още малко за него. Имали и други портфейли дори и софтуерни който примерно да инсталирам на някоя флашка.
Като цяло:
1. Мнения за хардуерните портфейли Ledger и Trezor. ( Имали и от къде да ги закупя във България. )
2. Имали софтуерен който да инсталирам на флашка.
3. Кое е по-надеждно.
БТС което ще държа ще седи там доста време и поради тази причина трябва да е сигурно :)

Поздрави :)
Flasher
 
Мнения: 94
Регистриран на: 01 Апр 2016, 19:25

Re: BTC портфейл

Мнениеот greo » 11 Авг 2017, 17:36

flasher: знаеш отговорите на всичките въпроси 8)
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: BTC портфейл

Мнениеот Flasher » 11 Авг 2017, 17:53

greo написа:flasher: знаеш отговорите на всичките въпроси 8)

Аз ако ги знаех нямаше да пускам тая тема. На ясно съм че хардуерния портфейл е по добре от колкото софтуерния. Просто не знам кой да избера. Имали във България от къде да го закупя ? Дайте някое друго мнение кой е по-добър имали ли сте проблеми. И едно нещо което до сега не съм намерил отговор. Когато получавам БТС нужно ли е хардуерния портфейл да е включен или когато го включа примерно след ден / седмица / месец ще се синхронизира и всичко ще е както трябва ?
Flasher
 
Мнения: 94
Регистриран на: 01 Апр 2016, 19:25

Re: BTC портфейл

Мнениеот NAKATA » 11 Авг 2017, 18:06

Има тема въб форума и за двата портофейла в която е казано че 1-вия е много добър а 2-рия още по добър( RGcoins им е представител) 2Май Jaxx беше софтуерен , хе съм сигорен , но със сигорност не ти го препоръчвам 3. Хартиен за дълго съхранение
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: BTC портфейл

Мнениеот Flasher » 12 Авг 2017, 13:46

Идеята ми е всеки месец да купувам бтс за някаква сума примерно за 200лв и да ги държа. А кога ще ги продам не се знае може след година може след 10. Затова търся нещо по-сигурно да неги мисля тия пари. rgcoins дай на ЛС цена на всички устройства който предлагаш. И да си избирам 1 :)
Flasher
 
Мнения: 94
Регистриран на: 01 Апр 2016, 19:25

Re: BTC портфейл

Мнениеот Flasher » 12 Авг 2017, 15:33

Някой ползвал ли е XAPO портфейл ?
Flasher
 
Мнения: 94
Регистриран на: 01 Апр 2016, 19:25

Re: BTC портфейл

Мнениеот dianski » 27 Авг 2017, 16:14

Щом мислиш да купуваш койни(BTC) като инвестиция и да ги ползваш след 10 години да речем, можеш да ползваш просто JAXX, като едно много добро решение nна портфейл. Само трябва да си пазиш частния ключ. Успех в начинанието!
dianski
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Авг 2017, 16:09

Re: BTC портфейл

Мнениеот smalldick » 02 Сеп 2017, 15:30

Flasher написа:Някой ползвал ли е XAPO портфейл ?

XAPO-то е малко ташак. Писах им преди да ги ползвам,пратих си документите, верификацията мина и уж ме ъпгрейднаха.
Получих си картата, гледам лимити като на не верифициран. Пиша им - "Ами още един път ще трябва да те проверим".
Според мен, ако имаш повечко btc събран токувиж си останал без него, мен XAPO и Е-coin ме кефят, но и на двете има проблеми и бъгове, тези дето ги държат са коректни, но не се знае до кога.
smalldick
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 07:34

Re: BTC портфейл

Мнениеот ianiovski » 03 Сеп 2017, 13:12

Да не отварям нова тема ,но преди 1 ден си синхронизирах биткойн портфейла ,обаче на хард диска ми остана малко място . Въпроса ми е ако си купя нов по-голям хард диск, има ли начин да копирам сегашния синхронизиран портфейл на новия хард диск и да не чакам на ново да синхронизира ?? Ползвам Bitcoin Core
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 112
Регистриран на: 30 Авг 2017, 20:37

Re: BTC портфейл

Мнениеот jkminkov » 05 Сеп 2017, 20:21

запази си wallet.dat
предполагам преинсталираш:
пускаш нова инсталация, стартираш веднъж, при първа възможност пишеш в конзолата stop, чакаш да спре, провери и в task manager
отиваш \user\... и изтриваш всичко, изкопираш файловете от стария диск

има и вариант да направиш шорткът веднага след инсталацията на клиента, подобен: C:\bitcoin\bitcoin-xxxx-win\64\bitcoin-qt.exe -datadir=D:\Bitcoin където ти се намират файловете изкопирани от стария диск.

p.s. най-важното е да унищожиш стария портфейл на стария диск, ако ще го продаваш, да не те надупи някой некромант!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin