Някой на свободния пазар на ток?

Модератор: Moderators

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот kmetax » 02 Апр 2017, 22:27

Не коментирам ценообразуването.Въпросът ми е за крайна цена с ДДС колко бих могъл да сваля на киловат? Може ли да се докарат 13-14ст. при заявени мощности от 6-7000хил. лв? :think:
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот shulio » 02 Апр 2017, 22:51

Според мен не може да постигнеш таква цена, но щом имаш сериозни намерения хващай телефона и звъни на фирмите за доставка на енергия и питай за цена. Като се има предвид, че само за (пренос и другите акцизи и задължения към обществото) ЧЕЗ ти вземат 9,3ст с ДДС на киловат - ти трябва да се бориш за цена от 37 до 47лв на мегават с ДДС. Което според мен е невъзможна цена за момента. Но както ти казах обади се и питай. Ако при твоята консумация 30-40 мегавата месечно ти дадат цена 35лв на мегават без ДДС ще се включиш в цената 14ст на киловат с ДДС. За справка на мен миналия месец ми дадоха цена 76лв без ДДС на мегават при обявена консумация 5 мегавата месечно.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот shulio » 03 Апр 2017, 12:20

По скоро около 7кв на час
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот guBaHe » 03 Апр 2017, 16:53

shulio написа:Според мен не може да постигнеш таква цена, но щом имаш сериозни намерения хващай телефона и звъни на фирмите за доставка на енергия и питай за цена. Като се има предвид, че само за (пренос и другите акцизи и задължения към обществото) ЧЕЗ ти вземат 9,3ст с ДДС на киловат - ти трябва да се бориш за цена от 37 до 47лв на мегават с ДДС. Което според мен е невъзможна цена за момента. Но както ти казах обади се и питай. Ако при твоята консумация 30-40 мегавата месечно ти дадат цена 35лв на мегават без ДДС ще се включиш в цената 14ст на киловат с ДДС. За справка на мен миналия месец ми дадоха цена 76лв без ДДС на мегават при обявена консумация 5 мегавата месечно.


Не знам кой ще ти даде цена 37 до 47 лв/MW с ДДС, при условие че от АЕЦ Козлодуй (там е най-евтиния ток от микса) излиза на 52-56 лв/МW с ДДС.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот shulio » 03 Апр 2017, 17:07

Аз за това съм му написал, че според мен тази цена е непостижима.
Обаче има малка заблуда в разсъжденията ти. На свободния пазар АЕЦ Козлодуй изобщо не ме бърка. Моят доставчик примерно купува тока от борсата, а там продават всички който имат излишъци. Не е задължително производителя на ток да е от България.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот guBaHe » 03 Апр 2017, 17:32

От вън тока е по-скъп от козлодуйския. Най-ниската цена е (доколкото ми е известно) $34 на MW от Турция (или Македония беше) и то когато продават, защото по принцип там имат дефицит и купуват от нас. На Балканския полуостров най-евтината енергия произвежда АЕЦ Козлодуй.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот olele » 03 Апр 2017, 17:46

shulio написа:5 мегавата - 900лв. Доближавам се до цена за физическо лице.


Даже биеш физическите лица. На мен е.он като физическо лице ми доставят ток на 187лв мегавата. Това е със двутарифен.Със ддс и прочие лапачи от клона.
При консумация 7.5-8 мгв почвам да се замислям да търся по евтин ток. Имате ли идея към коя фирма да се обърна?

едит
Не е.он енерго про било
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот shulio » 03 Апр 2017, 17:55

Миналия месец ми изтече договора и събирах оферти и да ти кажа за моята консумация всички ми дадоха приблизително еднаква цена - 75-76лв на мегават. Аз специално съм на future energy. Но предполагам за който и да се хванеш ще е едно и също.

5МW - 900 го написах доста грубо. Последната ми фактура е 887лв за 4804 киловата, което прави 185лв на мегават крайна цена. Така, че сме почти на една цена с физическите лица клиенти на ЧЕЗ. В твоя случай ако си с моята цена ще спестиш 16лв месечен разход, което пак си е нещо - все пак тока си е един и същи :)
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот jkminkov » 12 Апр 2017, 12:15

на ЧЕЗ груп фирма за свободния пазар, 79лв. без ДДС на MW с всички такси излиза 19ст. с ДДС, с тритарифен електромер сметките бяха по-високи от ЕВН
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот bullrager » 27 Ное 2017, 11:36

Ако говорим за доста висока инсталирана мощност,

какви биха били цените на ел.енергия при доставка с високо или средно напрежение ?

В случаи че се инсталира собствен трафопост, има ли спестяване в сравнение с ползуването на трафопоста на разпределителя?
bullrager
 
Мнения: 38
Регистриран на: 16 Ное 2017, 15:12

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], guBaHe, ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin