Някой на свободния пазар на ток?

Модератор: Moderators

Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот kmetax » 02 Апр 2017, 00:02

Интересно ми е някой пазарил ли се е с енергийната мафия и каква цена е докарал при съответни заявени мощности ит.н.Чувал съм, че до 30% можеш да изкрънкаш.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот mitice » 02 Апр 2017, 00:03

kmetax написа:Интересно ми е някой пазарил ли се е с енергийната мафия и каква цена е докарал при съответни заявени мощности ит.н.Чувал съм, че до 30% можеш да изкрънкаш.

Аз знам комшия дето е в мега голяма плд компания и копа на -50% ток от евн :twisted:
mitice
 
Мнения: 433
Регистриран на: 19 Яну 2014, 13:37

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот kmetax » 02 Апр 2017, 00:12

Имам предвид наблюдения от първо лице с детайли, това за комшията е ясно.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот shulio » 02 Апр 2017, 01:58

5 мегавата - 900лв. Доближавам се до цена за физическо лице. Преди на ЧЕЗ плащах за същия ток 1250лв, но това е ако плащаш така наречения стопански ток. Ако копаеш с ток от вкъщи за да докараш по добра цена от тази която ЧЕЗ ти дават трябва да направиш поне 10мегавата потребление за да направиш 2ст на киловат икономия
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот Chris__ » 02 Апр 2017, 11:25

mitice написа:
kmetax написа:Интересно ми е някой пазарил ли се е с енергийната мафия и каква цена е докарал при съответни заявени мощности ит.н.Чувал съм, че до 30% можеш да изкрънкаш.

Аз знам комшия дето е в мега голяма плд компания и копа на -50% ток от евн :twisted:


Чул недочул. -50 от цената само на тока, втората част на фактурата остава непроменена и общата икономия е максимум 25-27%.
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот mitice » 02 Апр 2017, 11:35

Е ,че аз какво говоря?Нали ти казвам цената на тока.
mitice
 
Мнения: 433
Регистриран на: 19 Яну 2014, 13:37

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот Chris__ » 02 Апр 2017, 11:38

mitice написа:Е ,че аз какво говоря?Нали ти казвам цената на тока.


Цената е това, което плащаш на ЧЕЗ/ЕВН/ЕОН. Е, да не би да казваш, че плаща половината от това, което е плащал досега? Аман от недомлъвки...
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот opper » 02 Апр 2017, 11:48

Крис, не се хаби бе човек ...
opper
 
Мнения: 206
Регистриран на: 06 Ное 2014, 09:37

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот jkminkov » 02 Апр 2017, 15:16

Chris__ написа:
mitice написа:
kmetax написа:Интересно ми е някой пазарил ли се е с енергийната мафия и каква цена е докарал при съответни заявени мощности ит.н.Чувал съм, че до 30% можеш да изкрънкаш.

Аз знам комшия дето е в мега голяма плд компания и копа на -50% ток от евн :twisted:


Чул недочул. -50 от цената само на тока, втората част на фактурата остава непроменена и общата икономия е максимум 25-27%.


ако си приспада ДДС-то е 40%
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Някой на свободния пазар на ток?

Мнениеот shulio » 02 Апр 2017, 15:39

Ако направиш фирма и плащаш ток като юридическо лице. При консумация от порядъка на 10 мегавата очаквай ток в рамките на 18ст на киловат с ДДС. Това не значи че при 20 мегавата потребление ще плащаш 10ст. При повече потребление цената пада естествено, но не драстично. Естествено може да си вземаш ДДС-то от тока, обаче и това няма да продължи дълго. При необявен оборот от някаква дейност ще дойдат да видят какво става при теб. Имаш само разходи пък приходи никакви. В момента тока на физическо лице е около 20ст на киловат дневна по спомени. Трябва да се спомене също и че на свободния пазар нямате дневна и нощна тарифа. Има само една тарифа и при мен тя е 7.6ст на киловат, но с всички добавки като /зелена енергия, задължение към обществото пренос и така нататък/ се получава цена близка до тази за физически потребител. А задължение към обществото е 3.6ст на киловат за да може НЕК да плаща на всички които имат ВЕИ инсталации. Тоест аз им плащам на собствениците на ВЕИ за тяхната инвестиция. От къдя на къдя незнам, но това е реалноста.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, scorpy, UserX1XO, viniamin