тъп въпрос за портмоне

Модератор: Moderators

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот Странник » 31 Окт 2013, 00:22

ZAX я ме светни как става тоя номер с фотографската памет и запазването на wallet файла че не ми е ясно.Ти нали си много напред в материала.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 00:35

Не са много хората които го могат, но всъщност може дори само с много добре тренирана нормална памет. А колкото до фотографската памет, някога си мислех че ще я имам за винаги, а сега нямам достатъчно от каквато и да било дългосрочна памет, така че не мога да ти помогна за съжаление... И мозъкът може да бъде повреден...

Нямам средства да проверя, но предполагам че е необратимо... И споко, когато никога не си имал нещо, боли много по-малко отколкото ако си го имал но си го загубил...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот 2GOOD » 31 Окт 2013, 00:56

Странник написа:ZAX я ме светни как става тоя номер с фотографската памет и запазването на wallet файла че не ми е ясно.Ти нали си много напред в материала.


Колега използвай http://brainwallet.org/ пишеш си някаква любима твоя фраза и то ти генерира ключ, който пък генерира адрес, ако случайно уцелиш любимата фраза на някой с много койни да почерпиш после ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот filchef » 31 Окт 2013, 14:28

Spoon.Net написа:да, да .... далече съм от мисълта да ги кача в пощата си :). Колега описал си неща който се ползват при биткойн а аз разполагам само с лайткойн. Най удачно ми се вижда да инсталирам един портфейл на някой от другите ми компютри и да прехвърля там монетките. след като си оправя машината да ги пратя на обратно. не е ли това най добрия вариант ??!? благодаря.

Не е така и двата клиента имат едни и същи функции обнови си клиента до последна версия и ще разбереш че е така. Това което те посъветва @2GOOD също е правилно но има риск да си загубиш портфейла ако дат файла ти се повреди и не виждам смисъл да плащаш двойни такси за да ги прехвърляш през интернет.
И преди да си обновиш клиента също си запази wallet.dat ,да не би да стане нещо при обновяването.
Последна промяна filchef на 31 Окт 2013, 16:23, променена общо 1 път
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот Spoon.Net » 31 Окт 2013, 14:38

тоест ако ги пратя в друг мой портфейл и след това още веднъж ги пратя ще ми удържат такса ??!?
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 14:57

таксата е символична... от 0 до 0.0002
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот filchef » 31 Окт 2013, 16:25

ZAX написа:таксата е символична... от 0 до 0.0002

за лайткоините таксата е 0.02 на килобайт ако искаш да не ти се стикнат в нета и да не си ги получиш никога.
а за биткоините вече е 0.0005 на килобайт всъщност клиента сам ти изчислява и ти предлага таксата доколкото съм запознат - можеш да я промениш но на свой риск.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 16:53

Не че нещо, ама точно в момента 0.02 лайткоина са 0.0002 биткоина, така че каква е разликата?!

Таксите на всички монетки винаги са символични.

Пропуснал съм момента в който са станали на килобайт, каквото и да значи това. Преди броени дни превеждах BTC и таксата както винаги ми беше 0.0002 в Cryptsy, следователно за какво да ползвам портфейли, когато всичко постъпва там без такса за мен, понеже не копая в пулове с такси, а нещата които копая на соло, също много рядко излизат от портфейла към борсата с такса. Остава ми само таксата за изход и ако тя е по-малка от портофейлната, защо по дяволите да ми заема 20GB на харда...

Увеличаването на таксата е самоубийство за дадена монетка, защото по-голямата печалба от такси трябва да идва от повече транзакции, а не от по-висока такса. Когато се дигне таксата, намаляват транзакциите, намалява и цената... И кой решава всъщност колко да е таксата?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот filchef » 31 Окт 2013, 17:20

Ако те е страх да не направиш някаква грешка при експортването и импортването на твоите ключове премини в тестов режим както е указано тук https://forum.litecoin.net/index.php/topic,6342.0.html прочети внимателно целия топик влючително моите постове юзера ми е същия - аз очаквам да ми изпратят някакви тест коини и ще ти пратя и на теб когато ги получа.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот filchef » 31 Окт 2013, 17:35

ZAX написа:Не че нещо, ама точно в момента 0.02 лайткоина са 0.0002 биткоина, така че каква е разликата?!

Таксите на всички монетки винаги са символични.

Пропуснал съм момента в който са станали на килобайт, каквото и да значи това.

Не ми се търси линка в викито за таксите но те винаги са били на килобайт затова и са различни за различните преводи а това че ти не знаеш а си доста по отдавна от мен в бизнеса показва единствено твоето невежество.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin