тъп въпрос за портмоне

Модератор: Moderators

тъп въпрос за портмоне

Мнениеот Spoon.Net » 29 Окт 2013, 22:29

здравейте. интересува ме как да си "смъкна" лайткойните на флашка и след това да ги върна в друг портфейл. имам някакви предположения но предпочитам да попитам. благодаря.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот 2GOOD » 29 Окт 2013, 22:32

Spoon.Net написа:здравейте. интересува ме как да си "смъкна" лайткойните на флашка и след това да ги върна в друг портфейл. имам някакви предположения но предпочитам да попитам. благодаря.


Само си взимаш wallet.dat файла после го слагаш на друг клиент и си готов.

Направи си повече копия на файла, разбира се защитен с парола, можеш също да ползваш функцията Backup на самия портфейл.

Поздрави
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот jkminkov » 29 Окт 2013, 22:45

май пита за dump и import private key - https://en.bitcoin.it/wiki/How_to_impor ... our_Wallet
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот ZAX » 29 Окт 2013, 22:49

Абе има начин всъщност портфейла ти да си седи на флашката по принцип и от там да си го ползваш.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот Spoon.Net » 30 Окт 2013, 01:40

заради множеството видео карти, драйвери, клокове и все "ебавки" с машината ще преинсталирам. просто искам на новия уйн всичко което сега е в портмонето ми да си е пак там.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот 2GOOD » 30 Окт 2013, 01:46

Spoon.Net написа:заради множеството видео карти, драйвери, клокове и все "ебавки" с машината ще преинсталирам. просто искам на новия уйн всичко което сега е в портмонето ми да си е пак там.


File -> Backup

Преди да триеш каквото и да било трябва да провериш дали работи ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот filchef » 30 Окт 2013, 21:42

Аз съм нов в материята но за мен най сигурния начин е да си запазиш номерата на private key на адресите защото чрез тях със сигурност ще можеш да си възстановиш средствата даже и wallet.dat да се повреди най доре е запиши ги на флашката заедно с wallet.dat но си ги запиши и на хартия ако стане нещо с флашката.

това се прави така от конзолата на BitCoin-QT
Ако портфейла е защитен с парола първо трабва да се изпълни в конзолата
Код за потвърждение: Избери целия код
walletpassphrase парола продължителност_в_секунди

Което ще ти даде времето необходимо ти да си ги експортираш чрез следния команден ред който трябва да напишеш за всеки един от адресите в които имаш коини.
Код за потвърждение: Избери целия код
dumpprivkey bitcoin_адрес

Запазваш си адресите и приватните ключове на които те съответстват в един текстов файл и си готов да ги имрортнеш след това ако нещо се случи с wallet.dat - даже мисля че и адреса не е необходим -само private key но за всеки случай си запази и адресите.

и в никакъв случай не поствай никъде из нета своите private key
може да ми ги пуснеш по мейла :lol: - като съответно първо ги кодираш с PGP - ще се разбрем :wink:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот Spoon.Net » 30 Окт 2013, 23:33

да, да .... далече съм от мисълта да ги кача в пощата си :). Колега описал си неща който се ползват при биткойн а аз разполагам само с лайткойн. Най удачно ми се вижда да инсталирам един портфейл на някой от другите ми компютри и да прехвърля там монетките. след като си оправя машината да ги пратя на обратно. не е ли това най добрия вариант ??!? благодаря.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот 2GOOD » 30 Окт 2013, 23:46

LTC, BTC, Всякакво ТЦ, едно и също е ;)

И не, не е най-удачно по ред причини - ще си загубиш старите адерси.

Най-лесно, отиваш във C:\Users\Твоето потребителско име\AppData\Roaming\Litecoin
там има wallet.dat

Копираш го и го слагаш на някой от другите ти компютри стартираш си лайткойна и виждаш дали всичко е наред, след това си преиснталриаш там каквото искаш.

wallet.dat го дръж на повече от 1 място ;)

Иначе експорта на ключовете е ОК, но в портфейла има много ресто адреси, които съдържат койни (евентуално) и трябва всичките да експортираш и има много предпоставки за грешки.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 00:09

Колегата дето го е страх от повреда на всички дигитални носители, може да си го запише и на перфокарта от някакъв неунищожим материал или поне такъв който гарантирано ще го надживее, че магнитните носители се разваляли (най-вече при ядрена война, но ме съмнявам да е по издръжлив на радиация от диск скрит в оловна кутия в бункер, ама то пък ще вземе да се размагнити с времето или там каквото се случва, ако въобще се случва нещо когато не се ползва... флашките пък се разваляли още по-бързо... дисковете (CD) пък са си ново поколение перфокарти напрактика, но те пък можело да хванат гъбички :mrgreen:

Затова най-доброто средство си остава фотографската памет, който я има пИчели, който я няма нИ пИчели, това е положението :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin