тъп въпрос за портмоне

Модератор: Moderators

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 18:27

А това че абсолютно никога не съм имал такса от портфейла която да е различна от 0, 0.0002 и само веднъж или два пъти 0.0001 от десетки какво значи според теб вежия?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот marincho » 31 Окт 2013, 18:37

То от две транзакции, няма как да разбереш какви са таксите.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 18:52

ZAX написа:от десетки
marincho написа:То от две транзакции, няма как да разбереш какви са таксите.
много пъти по 2...

Виж по-интересно ми е ония двамата дето от вчера се занимават с това, дали и 2 транзакции имат или си говорят нещо на изуст защото така пишело някъде си...

Аз поне говоря от опит, но нещата се променят, така че всичко е възможно... Само дето такса от 0.0005 е кражба, а гледах някъде във форума и в десети нещо имаше... Което няма как да е редно!

Разбира се някой мозък ако иска може да си сложи сам такса 1 BTC и после да седне да обяснява "ето бе, ето... вижте че при мен винаги взима по 1 BTC, даже когато превеждам 0.00000001". Е при мен пък не взима повече от 0.0002, но и при 0 коините ми пристигат или си отиват за приблизително едно и също пренебрежимо малко време и нищо не е овиснало до сега.

Дори имам един забавен случай в който ми трябваха много спешно някаква смешна сума не ми достигаше за един търг и едно приятелче праща 0.02 с такса 0.001 за всеки случай, ама те се мотат, после праща с нормална такса 0.0002 същата сума и те се мотат, накрая праща без такса и те идват веднага, след малко и останалите, хаха...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот filchef » 31 Окт 2013, 19:27

Професоре @zax виж прочети това белким ти стане ясно как се формират таксите при транзакции все по малко пулове не спазват тези условия и по форумите съм чувал хора да реват за коините си защото са ги пуснали без транзакционна такса https://en.bitcoin.it/wiki/Transaction_fee - това че се случват транзакции без такси значи ,че все още има пулове които обработват блоковете безплатно но може да улучиш такъв пул от раз ,а може да чакаш и с месеци докато заявката ти се изпълнява и се прехвърля между отделните блокове докато не намериш пул който да ти я изпълни безплатно таксите се взимат от миньорите и понеже има и соло играчи които нямат настроен софтуер да прибира таксите и чат пат хващат по някой блок та за това има все още безплатни транзакции въпроса е дали твоята заявка за транслация е достигнала съответния блок който е прихванат от соло играч или пул които не вземат комисионни.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 20:24

Благодаря, но родният ми език е български и не мога да прочета така щедро предоставената от теб информация на друг език...

Явно моите транзакции винаги се уцелват където трябва и когато трябва, не знаех че съм толкова голям късметлия :mrgreen:

Всеки разумен човек, който може да си позволи достатъчно голяма изчислителна мощност разбира се че ще копае на соло и затова винаги ще има такива хора.

Всеки който не е лайнар, ще приема всякакви заявки, всъщност е "незаконно" да се филтрират по какъвто и да е било критерий, просто е в разрез със смисъла на всичко тук! Аз лично нямам нищо против да съм сред тези "глупаци" (според теб), които да копаят "безплатно" (пак явно само според теб). Защото според мен разликата между 25.1 BTC и 25.11 BTC е някак незначителна. Може би един ден това няма да е точно така, но този ден е много далеч. Но и тогава аз като миньор, ще съм навит на стандартните и заложени от самото начало такси, а няма да седна да изнудвам хората да плащат все по-големи такси.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот filchef » 31 Окт 2013, 22:26

ZAX написа:Благодаря, но родният ми език е български и не мога да прочета така щедро предоставената от теб информация на друг език...

Явно моите транзакции винаги се уцелват където трябва и когато трябва, не знаех че съм толкова голям късметлия :mrgreen:

Всеки разумен човек, който може да си позволи достатъчно голяма изчислителна мощност разбира се че ще копае на соло и затова винаги ще има такива хора.

Всеки който не е лайнар, ще приема всякакви заявки, всъщност е "незаконно" да се филтрират по какъвто и да е било критерий, просто е в разрез със смисъла на всичко тук! Аз лично нямам нищо против да съм сред тези "глупаци" (според теб), които да копаят "безплатно" (пак явно само според теб). Защото според мен разликата между 25.1 BTC и 25.11 BTC е някак незначителна. Може би един ден това няма да е точно така, но този ден е много далеч. Но и тогава аз като миньор, ще съм навит на стандартните и заложени от самото начало такси, а няма да седна да изнудвам хората да плащат все по-големи такси.

В един блок се събират много заявки и много такси съответно затова и таксите са на килобайт а и софта за соло копачите по някое време ще бъде направен да ги прибира тия такси както пуловете защото големината на блоковете непрекъснато се увеличава а от там и трудността и може таксите в един момент да са по доходни от наградата която след около 4 години ще е на половина.
Ти сам в крайна сметка си решаваш с каква такса да си пускаш коините - не ти го пожелавам но някой ден може да ти се случи да си чакаш транзакцията безкрайно дълго.
Колкото до езика има си гугъл преводач - куц е но все пак при добро желание и интерес най вече се разбира за какво иде реч.
Пропуснах да добавя и следното - транзакцията не може да бъде отменена защото винаги когато се пуска клиента той проверява дали е изпълнена и ако не е я пуска отново в блока който е в момента и даже да го изключиш за 2 седмици колкото ще са необходими за мрежата да "забрави" за транзакцията поради натрупването на новите блокове и архивиране на старите при пускане на клиента той отново ще поднови транзакцията без такса - единствения изход е да си запазиш приватните ключове да изчакаш тия 2 седмици да си инсталираш чисто нов портфейл и да си импортнеш приватните ключове с надеждата че мрежата е "забравила" за твоята транзакция
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: тъп въпрос за портмоне

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 23:37

Полезна информация, благодаря. Дано наистина не ми се налага да се възползвам от нея :mrgreen:

Да, един ден блоковете ще носят 0 и ще се копае само за таксите, но това ще е след десетки години. И ако всичко върви по план, до тогава ще има достатъчно транзакции, за да не е проблем на пръв поглед символичната за отделна транзакция такса. Така че причина за увеличаване на таксите просто няма. А още по-малко пък сега.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Предишна

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin