ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Модератор: Moderators

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот cnerd » 29 Окт 2013, 13:34

goros написа:НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ!!!
писах на съпорта на ihc.ru към които води този адрес, че се е случило това .... незнам какво направиха, но коините се върнаха

Земи им прати една почерпка.
Ако са ти ги пратили обратно като трансфер, предполагам, че човека е ползвал VPS/Cloud при тях и ги е оставил в портфейл там като пълен кретен.
Заксе, тихо, такива неща се случват. Само за последната година при нас сме намирали 5-6 клиента, които се занимаваха с точно такива неща и имаха портфейли на нашите сървъри.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот crab » 29 Окт 2013, 13:37

cnerd написа:Само за последната година при нас сме намирали 5-6 клиента, които се занимаваха с точно такива неща и имаха портфейли на нашите сървъри.


коя фирма представляваш, дай една бърза реклама :))
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот ekrem » 29 Окт 2013, 13:38

може би BTC-E няма да е зле ако е тя де
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот cnerd » 29 Окт 2013, 13:54

ekrem написа:може би BTC-E няма да е зле ако е тя де

хаха, ще ми се да бачкам там
Работя за една треторазрядна хостинг компания, на която няма да казвам името, понеже вече споменах, че сме таргет за много шанаджии. Като цяло аз се занимавам вече главно с fraud-а и не ми се ще да поствам покани на публичен форум :) Някак си би било тъпо сам да си отварям работа. Някой ден като се видим на по бира ще си кажа всичко
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот ZAX » 29 Окт 2013, 13:56

Наистина не мога да повярвам, че ще имаш уменията и знанията да обереш някой и в същото време ще си абсолютен идиот и ще ги оставиш там. Това е нещо като да влезеш в музея, да свиеш златната статуетка без да активираш алармата и да не събудиш пазача и после без да има кой да те спре да си излезеш с нея, ти да я оставиш в някоя ваза в музея... А после добрия чичко с ренгена да реши да провери целия музей да не би някой да е скрил нещо по вазите и да я намери. Даже чистачката може би ги е намерила и си е казала "бе тея кретени няма ли да спрат да ми разхвърлят в музея, ще ги е*а в професорите и върнала статуетката на мястото й"

А сега нека да споделя и моята версия все пак: В 99.99% от случаите хората в интернет биват обрани от обкръжението си. Не говоря за хора с финанси, към които има смисъл а има целенасочени атаки. Говоря за случайни хора с 3 LTC и 0.2 BTC, струва ли си занимавката, не е ли под достойството на великите хакери да се занимават с жълти стинки?

В продължение на няколко години съм се занимавал с разрешаване на подобни проблеми. Като през цялото време нито веднъж не съм си позволявал лукса да взема страна. Просто казвах на потърпевшите кой ги е обрал. И винаги се оказваше че IP-то на злосторника е на познат, приятел, колега, роднина и т.н... Над 50% от хората твърдяха че просто не е възможно да ги обере техен човек, още повече пък точно този на който са имали достатъчно доверие сами да си дадат паролата... Разбира се първоначално те не казваха че някой им знае паролите или има достъп до компютърът им, за да може да ми загубят времето да го намеря непредубедено предполагам, а аз определено си имах и друга работа, но както и да е :mrgreen:

В крайна сметка над 90% от случаите 2 шамара стигат за да върне откраднатото, а съответно понякога и доброволно, да си спести проблеми или въобще там каквато е логиката на идиота, не знам. Мисълта ми е че сега е станало точно същото... А именно факта че ти си се разревал като малко дете и твоя човек го е загризала съвестта, осъзнал е какъв жалък боклук е, станало му е жал и за теб и ти ги е върнал.

В крайна сметка има ли значение.

ЧЕСТИТО !!!

Дай боже всеки му такъв съпорт :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот cnerd » 29 Окт 2013, 14:15

Заксе, нищо общо с реалността няма това.
Атаки в днешно време се правят по следния начин:
1) Опъваш проксита и VPN-и, колкото повече, толкова по-добре
2) Хващаш произволна мрежа (локална, някоя хостинг компания, офисче, абе, квото капне), сканираш какво има отворено и незащитено и го прибавяш към своя си ботнет, ако има нещо ценно, взимаш си го
3) Започваш да чупиш сайтове на доверени източници (пример: човека, който разбие sourceforge за 2 дена може да има десетки хиляди машини на разположение) и да plant-ваш вируси/спайуеър/троянци/уотевър. Ако се налага, за целта може да се ползва ботнета, който вече си си създал
Ашуробадженашките кражби са запазени за хората, които влизат с взлом.
Всичко това го казвам, защото би било много неприятно ако човека, на който всички ние искаме да помогнем, вземе да се наплаши супер много и да подозира всичките си роднини/приятел. По-скоро има 99% шанс да не познава човека, който го е хакнал
П.С. Сега се замислих, че 100% ще следва отговор на Закс, за това искам да добавя анотация:
@Закс: не си прави труда, няма да ти прочета мнениенто, само ще заспамиш още повече темата
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот Странник » 29 Окт 2013, 14:24

И на мен по вероятно ми се вижда снифенето около борси и пулове предвид потока данни засягащи реални средства.
Но си остава интересен факта за обратното връщане на всичко в съвсем човешки план.
Ботнета едва ли ще направи такова нещо.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот goros » 29 Окт 2013, 15:04

Като трансфер се върнаха

Който не вярва да види файла :)
Прикачени файлове
wallet-ltc.jpg
wallet-ltc.jpg (350.29 KiB) Прегледано 1974 пъти
1L8eV6zNq2MA4tH7oamzVvcsUrgPd3U2uh
goros
 
Мнения: 74
Регистриран на: 24 Юли 2013, 20:59

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот Mr.Mighty » 29 Окт 2013, 15:13

то снифене хубаво, ама криптираните конекции не са много лесни за разбиване. особено ако са 256 битови :)

Не че нещо, ама идвам от този "бизнес" и повечето добри хакери са или в затвора или бачкат за службите.

и това което казва cnerd e много вярно, чак се чудя дали е получил тази информация от първа ръка
<p>Read The Funniest Stories and Facts on the Internet. </p>
http://mydailymix.eu/
Аватар
Mr.Mighty
 
Мнения: 208
Регистриран на: 24 Сеп 2013, 10:45

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот marincho » 29 Окт 2013, 15:58

ZAX написа:
В продължение на няколко години съм се занимавал с разрешаване на подобни проблеми.
Най-накрая си призна, че си губил основната част от времето си, в опити да получиш достъп до голите снимки на мацките в гепи ме. :lol:
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin