ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Модератор: Moderators

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот Flex » 29 Окт 2013, 11:31

По принцип на темата файъруолл препоръчвам рутер.
- евтини са - за 30 можеш да си намираш един тп-линк
- можеш да си направиш вътрешна мрежа, лаптопче, мобилки...
- работят като файъруол и спират всякакъв достъп навътре,
- не е програма на пц-то ти

Последната точка заслужава малко повече внимание - софтуерните файъруоли не бавят много, така е, но си е още един процес. По-кофтито е, че са софтуер, реално филтър драйвер на мрежовата карта. В момента, в който си свалиш току що излезлия ассассин'с криид, заразен с най-новия моден писък из рууткитовете и по желание на въпросния рууткит (кърнел моде драйвер) и антивирусната ти и файъруола могат да станат празни обвивки, които само весело показват, че работят. И от там си отворен за света.
Не, че има много такива случаи, само 3-4 пъти съм виждал пц, което защитите му бяха активни само на интерфейс, а реално си беше много добре "сготвено", а бая машинки съм оправял, но след като алтернативата да си предпазен и от такива неща не струва почти нищо, а и дава други предимства вече не се занимавам с файъруоли.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот svetlim » 29 Окт 2013, 11:38

относно:
"AVG Pro съм"

то все едно да си пуснеш Notepad и да чакаш той да те пази. AVG, Umbrella ... това неможе да се програми за защита.

1. използвай рутер
2. използвай надежна програма: Norton Internet Security, Kasperski, ...
3. ако анти-вирусната няма Firewall задължително си сложи Firewall програма
4. забравете да използвате програмите на Microsoft: Internet Explorer, Outlook, ... за сега може би само анти-вирусната им може. и то докато и нея не я обладаят :-D хакери.
5. задължително Wallet-a да е криптиран. да, ако има Keyloger на компа ти и това няма да ти помогне. но колкото повече защити, то това са повече затруднения на неправомерен достъп до компа ти.

относно LTC:
според мен няма да си ги получиш.
щом някой е имал акъл да ти влезе в компа и да ти източи LTC. едва ли би си ги пазил на компа от който е влязъл при теб. та дори и да го намериш трудно би си ги взел.

гадно, но е това.
Аватар
svetlim
 
Мнения: 43
Регистриран на: 07 Юни 2013, 11:16

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот tel » 29 Окт 2013, 12:20

Mного лоша новина.
Много ли загуби имаш?
Ако съм помогнал с нещо:
Изображение 1Lo29gCsoqs6QNN1w3jenR69v1ST1ao6WH
Аватар
tel
 
Мнения: 146
Регистриран на: 05 Юни 2013, 16:09
Местоположение: Sofia

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот cnerd » 29 Окт 2013, 12:42

goros написа:В лога на сайта видях IP адреса му :46.254.16.184
На кой мога да се оплача и изобщо какво мога да направя ???

Такааа. От тук нататък не можеш да направиш кой знае колко, за да си върнеш монетките, но можеш да се опиташ да направиш нещо за да му го нахакаш на тоя пич възможно най-много.
1) Пиши на провайдъра, който е наел съответното АйПи. Информация за това можеш да намериш на един от постовете на Странник-а. Бас държа, че това е някакъв VPN/тунел и зад него стои още някой такъв потърпевш като теб, но въпреки това, тоя пич никак няма да се изкефи да види, че му е паднал един от хоп-овете. (това разбира се предполага, че провайдъра ще те отрази)
2) Разгледай подробно навсякъде, където може да е ровил съответния човек (започни с браузър хисторито си и всички логини от там). Виж пощи, пуулове, сайтове, събери колкото се може повече информация, IP-та по възможност и тн. Прати всяко IP на неговия си провайдър и тн, ако имаш късмет и напишеш хубави, трогателни писма на провайдърите можеш доста да го преебеш.
3) Прати писмо по върпоса и на ARIN, това ще влезе в регистрите на тези IP-та и ако още някой се оплаче или се е оплакал, АРИН ще напънат директно провайдърите, които, ако се окаже че съответният човек не е от Русия, ми от Англия или Щатите, са длъжни да вземат мерки
4) *стъпка с повишена трудност* Намери си приятелче, което да работи в сферата на интернет банкиране/финанси (billing) и му дай всичко, което си намерил. Повечето хора в този сектор ежедневно пращат репорти на Visa&Mastercard с IP-та и инфо за CreditCard измами (fraud), от там нататък съответните пък повдигат досъдебно производство когато е възможно.

Лично аз ако бях на теб щях да направя всичко възможно да му го нахакам обратно на тоя... или поне до колкото мога.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот ZAX » 29 Окт 2013, 13:18

След дъжд качулка... По-добре насочи повече усилия към намиране реалния адрес и ако все пак се окаже БГ но просто през руско прокси, мога да окажа съдействие за физическа саморазправя, която в доста по-голяма степен гарантира връщане на средставата :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот goros » 29 Окт 2013, 13:20

НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ!!!
писах на съпорта на ihc.ru към които води този адрес, че се е случило това .... незнам какво направиха, но коините се върнаха
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Имало ГОСПОД!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
1L8eV6zNq2MA4tH7oamzVvcsUrgPd3U2uh
goros
 
Мнения: 74
Регистриран на: 24 Юли 2013, 20:59

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот svetlim » 29 Окт 2013, 13:22

честито.

сега си остави пак тази готина програма която позлваш за защита.
и не послушай хората във форума.

;)

бъди по-умен.
Аватар
svetlim
 
Мнения: 43
Регистриран на: 07 Юни 2013, 11:16

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот ekrem » 29 Окт 2013, 13:24

и как се върнаха колега като трансфер ли или се появиха ей така :)
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот Странник » 29 Окт 2013, 13:28

goros написа:НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ!!!
писах на съпорта на ihc.ru към които води този адрес, че се е случило това .... незнам какво направиха, но коините се върнаха
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Имало ГОСПОД!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


По правилно е да кажеш че има още читави хора с някакво чувство за чест и достойнство...пък било то и руснаци...
За разлика от някои съграждани наши тук.
А ти сега вземи се погрижи по мерките за безопасност и най-вече с някой твой приятел си тествай защитите - той да ти атакува компа отвън.
Късметлия си колега - дума да няма!
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот ZAX » 29 Окт 2013, 13:29

Все повече започвам да не вярвам на филма в който колегата се мъчи да ни вкара :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin