ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Модератор: Moderators

ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот goros » 29 Окт 2013, 10:24

Здравейте,

днес с ужас установих, че са ми изтеглили всичките LTC-та от Wallet-а който ми е на PC-то
Копелето се беше опитало и да ми хакне и Bitcoin.de акаунта, но слава богу сайта беще блокирал акаунта поради 4 сгрешени пароли
В лога на сайта видях IP адреса му :46.254.16.184

На кой мога да се оплача и изобщо какво мога да направя ???

Помагайте pls...

Разрешено: viewtopic.php?f=3&t=407&start=10#p5815
1L8eV6zNq2MA4tH7oamzVvcsUrgPd3U2uh
goros
 
Мнения: 74
Регистриран на: 24 Юли 2013, 20:59

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот Mr.Mighty » 29 Окт 2013, 10:27

Като начало що не сканираш за вируси и троянци ....
<p>Read The Funniest Stories and Facts on the Internet. </p>
http://mydailymix.eu/
Аватар
Mr.Mighty
 
Мнения: 208
Регистриран на: 24 Сеп 2013, 10:45

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот Flex » 29 Окт 2013, 10:30

:( Освен да си почистиш машината и да седиш зад рутер поне да няма връзка пц-то ти директно до мрежата май друго не може да направиш, няма как да се върнат въпросните.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот goros » 29 Окт 2013, 10:31

Сканирах... нищо не намери... с AVG Pro съм
1L8eV6zNq2MA4tH7oamzVvcsUrgPd3U2uh
goros
 
Мнения: 74
Регистриран на: 24 Юли 2013, 20:59

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот kopacha » 29 Окт 2013, 10:33

тая програма авг про преспокойно може да я изтриеш и да си сложеш на майкрософт есентиала или аваст най добре
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот kopacha » 29 Окт 2013, 10:35

виш дали нямаш кей локерче някой да ти е сложил и да ти е думнал паролите, ама така и паролата от битцоин де щеше да отиде освен ако биткойн де някак си не го правят като блокчайн, техните пароли също немогат да бъдат откраднати със кейлокер
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот Flex » 29 Окт 2013, 10:39

Има няколко варианта:
- имаш троянче/рууткит, което или е ударило и антивирусната вече и тя само изглежда, че работи, но всъщност е само паметник, това може да провериш ако или занесеш диска при приятел или сканираш с буутабъл цд, пример: http://www.thewindowsclub.com/bootable- ... e-download
- проникнато е през уязвимост на програма - обичайните заподозряни, които обичат да ги правят тея работи - интернет експлодър, макромедия флаш, адобе пдф риидър и вече следите са зачистени
- проникнато е през уязвимост на ос-а, но това значи да не си слагал ъпдейти от години, не си спомням кога дори беше последния такъв бъг, много е удобно да имаш едно руутерче да седи пред машината
- проникнато е през пуснат сървис, примерно ремоте десктоп с парола на админа 1234 например...

В общи линии трябва да ги прегледаш тея възможности, или ще ти се случи пак.
пс: уоллета ти с парола ли беше? Ако не, има още една възможност
- проникнато е през административ шеровете на уиндоус и ти е дръпнал уолета, рутер пак спира подобни.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот Mr.Mighty » 29 Окт 2013, 10:53

Flex написа:Има няколко варианта:
- имаш троянче/рууткит, което или е ударило и антивирусната вече и тя само изглежда, че работи, но всъщност е само паметник, това може да провериш ако или занесеш диска при приятел или сканираш с буутабъл цд, пример: http://www.thewindowsclub.com/bootable- ... e-download
- проникнато е през уязвимост на програма - обичайните заподозряни, които обичат да ги правят тея работи - интернет експлодър, макромедия флаш, адобе пдф риидър и вече следите са зачистени
- проникнато е през уязвимост на ос-а, но това значи да не си слагал ъпдейти от години, не си спомням кога дори беше последния такъв бъг, много е удобно да имаш едно руутерче да седи пред машината
- проникнато е през пуснат сървис, примерно ремоте десктоп с парола на админа 1234 например...

В общи линии трябва да ги прегледаш тея възможности, или ще ти се случи пак.
пс: уоллета ти с парола ли беше? Ако не, има още една възможност
- проникнато е през административ шеровете на уиндоус и ти е дръпнал уолета, рутер пак спира подобни.


Много добро изказване на колегата по-горе. НИКОГА, АМА НИКОГА не ползвай Internet explorer. Гледай винаги да си на последната версия на браузара. един зоне-аларм няма да те спаси, от като цяло ще ги забави и ще направи задачата на хакера по труда. Намери си го и си го инсталирай.

ако знаеш как да влезеш в командият ред удари едно msconfig и виж какви процеси се стартират когато бутнеш.
<p>Read The Funniest Stories and Facts on the Internet. </p>
http://mydailymix.eu/
Аватар
Mr.Mighty
 
Мнения: 208
Регистриран на: 24 Сеп 2013, 10:45

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот Странник » 29 Окт 2013, 11:00

Руснак ти е влязъл в компа колега:

http://www.whois.com/whois/46.254.16.184

Ако беше българин - по IP не е много трудно срещу някой лев на админа при доставчика на нета да разбереш и адреса на въпросния за '' приятелска визита'' на добра воля с още 3-4 приятеля с теб.
Но в случая - просто забрави.
Сложи си Symantec Еndpoint който е антивирусна и firewall едновременно и няма да имаш грижи повече... има кракната версия в пиратския залив че е комерсиална иначе.
Пробвал съм я в боя вече.
А за тия LTC пиеш една студена вода за жалост...
Ползвай Chrome или Chromium като вариант за браузер - последния не е много известен.
Идеята да си зад рутер също е много добра както споменаха колегите.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: ПОМОЩЩЩЩ ОБРАХА МЕ!!!

Мнениеот ekrem » 29 Окт 2013, 11:13

кофти колега. беше ли криптиран валета
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, julyboy, Kartoff, viniamin