Начинаещ в Биткойните...

Модератор: Moderators

Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот SSH » 20 Окт 2013, 20:18

Здравейте ,

Както виждате в заглавието , става въпрос за НАПЪЛНО начинаещ човек . Днес сутринта бях "светнат" за тези неща BitCoins за копаене на койнове и т.н.
Като казвам "светнаха" това означава , много отгоре отгоре . Направих си акаунт в http://www.bitcoinplus.com/ . И от там щракнах Generate . Знам за Ликовете,които мога да пращам на приятели да гриндят за мен и за сорс кода ,който мога да слагам в сайтове и блогове. И до там . xD
За съжаление днес почнах да се ровя в нета и да чета какво ли не за тези койнове , някои мнения , не си заслужават и т.н. Но като цяло съм решен да прочета възможно най-много за тази възможност за вадене на пари чрез интернет.
И както си сърфирах попаднах на вас , почетох малко из форумчето ви и много ми харесахте ,затова реших да направя тази тема с ОГРОМНА НАДЕЖДА да ми помогнете с осъзнаването на тази дейност и всичко постепенно свързано с нея.
Имам едни въпросчета който може би за няколко дена бих си отговорил и сам с четене из форумите и блоговете , а може би и не .
Малко ми е трудно да формулирам въпросите , понеже не знам толкова много за да питам точно ,но ще се пробвам , дано ме разберете.

Ако имам възможност да пускам 5-6 Лаптопа година на производство 2011-2012 , то заслужава ли си да копат "BitCoins"?
Днес ми показаха , как се копа , влизаш в сайта и натискаш генерейт 0.0000009 BTC ( и ми изписа, че ще е готов за 0.60, не знам дали е добре но на предишния ,който ми показваха там беше 3.6 ) , това ли е цялата филосовия ? Някои говорят за софтуери ,които инсталират на машините си и чрез тях копат?

БТВ , лаптопчетата са от този сорт : http://www.cnet.com/laptops/asus-n73sm- ... 23926.html
Можете ли да ми дадете някакви линкове като въведение в копането на койнове ? Много ще съм благодарен.
И ако има някой навит да ми обясни на бързо как стъпка по стъпка се правят тези койнове и ако има няколко начина ако може да ги вметне . Разбира се мислил съм и за инвестиране в машини и т.н. но това ще е за в бъдеще .


Като цяло нямам почти никаква информация за Тези койнове , не знам за какви басейни и софтуери хората говорят и затова се обръщам към вас с надежда... :roll:


Между временно отивам да се ровя и да се обогатя малко ,че съм много назаде с материала ;) .
Последна промяна SSH на 20 Окт 2013, 21:05, променена общо 1 път
SSH
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Окт 2013, 19:45

Re: Начинаещ...

Мнениеот ekrem » 20 Окт 2013, 20:53

здрасти, добре дошъл. като за начало забрави да копаш с лап топ
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Начинаещ...

Мнениеот filchef » 20 Окт 2013, 21:36

https://en.bitcoin.it/wiki/FAQ Ако знаеш английски
а тази е ако знаеш руски https://ru.bitcoin.it/wiki/FAQ
Първо ги прочети после като ти се изяснят някой неща пак си задай въпросите
На кратко мога да ти кажа че зада се сдобиеш с биткоини можеш или да си ги купиш или даси ги изкопаеш като за копането в момента се искат доста сериозни инвестиции иначе с видеокарти е по ефективно да се копаят лайткоини
а копането е или с видеокарти защото те имат много процесори между 800 и 1000 и сериозна памет 1-2 гб или със специализиран хардуер нойто е разработен специално за протокола SHA-256 и скоростите с които работи непрекъснато се увеличават а от там нараства и трудността на копането и скоростта на цялата мрежа това което копаеше ефективно преди 6 месеца вече е на загуба поради разходите за елекричество и ниските скорости прочети форума там има тема за това какда си определиш инвестицията в момента са актуални чиповете на технология 55нм и излизат и такива на 32 нм които достигат скорости до 500гн/с - предлагат се готови продукти на базата на такива чипове в диапазона 4500-20000 долара лошото е че дори и да рискуваш такива пари не се знае дали ще ти излезе сметката понеже са с предлащане и чакане да пристигне готовия продукт а до тогава трудността на мрежата може да се вдигне много.
Първото нещо е обаче ако решиш да търгуваш да се сдобиеш с портфейл тоес със програма в която да съхраняваш изработените или закупени биткоини както и с един или няколко адреса от които даги търгуваш
Такива прграми са BitCoin-QT която изисква към 10гб дисково пространство на диска ти С или там дето е инсталирана системата ти има и друга по лека програма MultiBit а и мисля още една две с които не съм запознат.
След като се синхронизират с мрежата тези програми ти дават твой уникален адрес от който можеш да изпращаш и на кайто можеш да получаваш биткоини тези две програми не са съвместими помежду си така че портфейла от едната не може да се прехвърли директно на другата както и уникалните им адреси не могат да се прехвърлят така че като почнеш с едната работи само с нея.
Омръзна ми да пиша така че почети малко и пак заповядай с конкретни въпроси.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот Spoon.Net » 20 Окт 2013, 22:42

Здравей. Форума е перфектното място за това което ти се върти в главата. Това първо. Второ аз съм чисто нов но изкарах няколко безсънни нощи пред монитора в четене, след това още няколко /включително и днес/ в експерименти да наглася хардуера с който разполагам да работи по най добрия за целта начин и ето ме тук с малко знания по темата. От моя гледна точка каквото и да са ти казали, показали и прочие става ли въпрос за БИТкойни си закъснял зверски. Но понеже си ентусиаст а на такива хора трябва да им се дава поле за изява едни добри хора са създали една друга криптовалута която се нарича ЛАЙТкойн. тя е мнооого по евтина от биткойна в момента, НО провери от създаването му до сега какво се е случвало с фиксинга на биткойна и ще разбереш защо изобщо ти говоря за така наречените алтернативни валути. Едни добри хорица тук ме насочиха към този сайт : https://litecoin.info/Mining_Hardware_Comparison на който много ясно и точно се вижда за какво иде реч. Понеже съм сигурен че ти е любопитно за колко ВРЕМЕ ще изкопаеш един .. лайткойн например, към днешна дата и трудност /която само ще се покачва/ ако имаш видеокарти който сумарно докарват 1032килохеша ще си го изкопаеш койнчето за 24часа. С видео карти НИКОГА няма да изкопаеш биткойн освен ако не разполагаш с няколко стотин машини който ще ти изгорят ток който ще е пъти повече от цената на единия биткойн който ще имаш. Общо взето е голяма веселба. Това тук .... дано не прозвучи кофти в нечий уши, но е повече хоби от колкото начин за препитание. Дано съм бил полезен и успех ;).
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот filchef » 20 Окт 2013, 23:29

Spoon.Net написа:Здравей. Форума е перфектното място за това което ти се върти в главата. Това първо. Второ аз съм чисто нов но изкарах няколко безсънни нощи пред монитора в четене, след това още няколко /включително и днес/ в експерименти да наглася хардуера с който разполагам да работи по най добрия за целта начин и ето ме тук с малко знания по темата. От моя гледна точка каквото и да са ти казали, показали и прочие става ли въпрос за БИТкойни си закъснял зверски. Но понеже си ентусиаст а на такива хора трябва да им се дава поле за изява едни добри хора са създали една друга криптовалута която се нарича ЛАЙТкойн. тя е мнооого по евтина от биткойна в момента, НО провери от създаването му до сега какво се е случвало с фиксинга на биткойна и ще разбереш защо изобщо ти говоря за така наречените алтернативни валути. Едни добри хорица тук ме насочиха към този сайт : https://litecoin.info/Mining_Hardware_Comparison на който много ясно и точно се вижда за какво иде реч. Понеже съм сигурен че ти е любопитно за колко ВРЕМЕ ще изкопаеш един .. лайткойн например, към днешна дата и трудност /която само ще се покачва/ ако имаш видеокарти който сумарно докарват 1032килохеша ще си го изкопаеш койнчето за 24часа. С видео карти НИКОГА няма да изкопаеш биткойн освен ако не разполагаш с няколко стотин машини който ще ти изгорят ток който ще е пъти повече от цената на единия биткойн който ще имаш. Общо взето е голяма веселба. Това тук .... дано не прозвучи кофти в нечий уши, но е повече хоби от колкото начин за препитание. Дано съм бил полезен и успех ;).

Да не помислиш че само лайткоина е изгодно да се копае сега - има и още доста криптовалути които са по изгодни от биткоина да се копаят с видеокарти. Тези които се кораят със scrypt могат да се копаят единствено с видеокарти а не с мощните машини на SHA-256 - ето тук дават сравнение между отделните криптовалути http://coinchoose.com/ а също и тук http://www.coinwarz.com/cryptocurrency
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот Странник » 20 Окт 2013, 23:43

Spoon.Net написа: ....Общо взето е голяма веселба. Това тук .... дано не прозвучи кофти в нечий уши, но е повече хоби от колкото начин за препитание.....

И хоби и предизвикателство предвид че няма абсолютно нищо сигурно.... :)

Съветвам начинаещите преди да се хвърлят да копаят най-изгодните скрипт валути според любезно предоставените линкове от колегата @filchef преди това да се вгледат и проследят за няколко дена как се колебае цената им и да си преценят сами дали ще имат нервите и времето да дебнат изгодна продажба по борсите.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот filchef » 21 Окт 2013, 00:11

Странник написа:
Spoon.Net написа: ....Общо взето е голяма веселба. Това тук .... дано не прозвучи кофти в нечий уши, но е повече хоби от колкото начин за препитание.....

И хоби и предизвикателство предвид че няма абсолютно нищо сигурно.... :)

Съветвам начинаещите преди да се хвърлят да копаят най-изгодните скрипт валути според любезно предоставените линкове от колегата @filchef преди това да се вгледат и проследят за няколко дена как се колебае цената им и да си преценят сами дали ще имат нервите и времето да дебнат изгодна продажба по борсите.


Прав си колега останалите криптовалути са с много по малка ликвидност в сравнение с биткоина и лайткоина като ако за биткоина имаме 96% от общия пазар а за лайткоина около 2.5% то за всички останали криптовалути се падат общо 1.5% от пазара затова волатилноста им и риска при тях е много по голям.Но понякога именно с риска идва и печалбата -това всеки сам си преценява - затова бях "така любезен" благодаря все пак че отворихте дума за този аспект от търговията.Да уточня и още нещо - НЯМА БОРСИ ЗА ОСТАНАЛИТЕ КРИПТОВАЛУТИ ОСВЕН ЗА БИТКОИНА КЪДЕТО МОЖЕТЕ ДА ГИ ОБМЕНИТЕ ЗА РЕАЛНИ ПАРИ освен борсата на @BGanio в форума където се обменят и лайткоини.При всички случаи за останалите криптовалути трябва да се мине през борса за криптовалути там да се обменят за биткоини и тогава биткоините да се обменят отново за долари ,евро или друга валута.При всички случаи плащаш двоен спред двойни такси за борсите и двойни такси за транзакция.
Последна промяна filchef на 21 Окт 2013, 10:45, променена общо 1 път
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот SSH » 21 Окт 2013, 08:43

Здравейте отново ,
Като гледам коментарите и ги анализирам , разбирам че смисъл да почвам няма.. освен за някакви други койнове ,за които няма пазар.
Какво ще кажете за варианта да се слагат скриптовете от моя акаунт в сайтове ?Разбрах ,че има такава функция ,та няма ли да е доходоносно ако се сложат такива скриптове в сайтове с посещения ,хопотетично 50 000 посетителя ?
Поне така ме посъветваха ...
Иначе огромно благодаря на отзовалите се , доста полезна информация понатрупах.
SSH
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Окт 2013, 19:45

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот ZAX » 21 Окт 2013, 10:34

Здрасти, добре дошъл, ей ти малко на английски, още малко на руски и още повече на китайски. Ей сега ще намеря и нещо на староегипетски...

А един не се намери да ти каже че това което правиш няма много общо със същинското копаене. Даже при мен никъде не работи, ако въобще ползва моя ресурс де... Иначе мога да ти дам линкове по-късно, където можеш да си цъкаш по цял ден като идиот за тея жълти стотинки... Просто сега нямам време да ги търся.

Също не е вярно че не можеш да копаеш с лаптопи. Просто зависи какви са, като вероятността да имаш подходяща карта, т.е. достатъчно мощна и в същото време да не стане беля от прегряване е доста малка, но пък идва зима от друга страна и супердупер геймърските лаптопи нима не стават? Освен това няма никакъв проблем да си копаеш и XPM с процесорите на тези лаптопи, а после на ЛС ще ти дам линк и за една програмка за процесор, понеже видиш ли било реклама, да ти предоставя това което търсиш...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот filchef » 21 Окт 2013, 11:09

ZAX написа:Здрасти, добре дошъл, ей ти малко на английски, още малко на руски и още повече на китайски. Ей сега ще намеря и нещо на староегипетски...


Колега - дадох тия линкове защото старото поколение знае руски а младото английски - поне това се учеше в училище аз разбирам и двата езика като руския ми е по добър, защото съм на възраст - ти ако нищо не си учил си е за твоя сметка.

ZAX написа:А един не се намери да ти каже че това което правиш няма много общо със същинското копаене.


Колегата не е стигнал до въпроса със същинското копаене - до колкото разбирам той търси някъде възможност да изкара едни пари за , което му пожелавам успех. То възможности много и аз съм опитвал и на форекс и на БФБ ама резултатите ми са около нулата сега се оглеждам да почна да купувам биткоини щото в момента е бичи тренда но сигурно ще очаквам втората корекция първата като гледам историческите графики вече е минала а втората ще е когато тия които купуват мощните машини започнат да ги изплащат и да си връщат инвестициите.

ZAX написа: Даже при мен никъде не работи, ако въобще ползва моя ресурс де... Иначе мога да ти дам линкове по-късно, където можеш да си цъкаш по цял ден като идиот за тея жълти стотинки... Просто сега нямам време да ги търся.

Също не е вярно че не можеш да копаеш с лаптопи. Просто зависи какви са, като вероятността да имаш подходяща карта, т.е. достатъчно мощна и в същото време да не стане беля от прегряване е доста малка, но пък идва зима от друга страна и супердупер геймърските лаптопи нима не стават? Освен това няма никакъв проблем да си копаеш и XPM с процесорите на тези лаптопи, а после на ЛС ще ти дам линк и за една програмка за процесор, понеже видиш ли било реклама, да ти предоставя това което търсиш...


Да си изгориш скъпата машина за да копаеш стотинки - просто без коментар.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin