Начинаещ в Биткойните...

Модератор: Moderators

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот ZAX » 22 Окт 2013, 13:57

Всъщност, едва ли "децата на прехода" са виновни че не са учили нищо. Ако има значение кой е виновен, единствените които можем да посочим, това са точно по възрастните, нали? Но за едно си прав, вашите грешки са на нашата сметка...

По темата: Мога да му предложа доста варианти, но те обикновено са с афилиейт програми, за което нямаше проблеми преди, но откакто се заядоха с мен, вече има проблем, даже някак взе че стана нарушение на правилата направо... Ест. аз няма да дам само основния линк към нещо за което мога да дам афилиейт линк. Хубаво е да се реши този проблем!

И за да не нарушавам правилата, ще дам само линкове за сайтове без афилиейт програма или такива в които не я ползвам, а за останалите който му трябва може да си поиска на ЛС.

http://www.freebtc4all.com/

Всъщност един ти стига, защото има препратки и въпреки че повечето са през половин до 1 час, когато извъртиш всичките, вече е дошло време да започнеш отново :mrgreen:

Има и на 24 часа, има и през 5 минути. Но точно в момента не ми се търси. А и смятам че въртележката на която те пращам ще ти стигне, но все пак ако искаш още, ще ти дам довечера.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот ZAX » 22 Окт 2013, 14:16

filchef написа:Да си изгориш скъпата машина за да копаеш стотинки - просто без коментар.
При правилна експлоатация, ако не претоварваш никой от компонентите, няма какво да изгориш. Освен това точно скъпите машини идват с гаранция, нали така?

Пример: Купих си скъпа видеокарта за 400 лева, изкопах 300 с нея. Нито изгоря, нито се повреди или износи, продадох я в перфектно състояние за 300 и си взех карта за 100. Равносметката е че съм си купил карта за -100 лева (е вярно че ако плащах ток сметката поне до тук нямаше да излезе или в най-добрия случай щях да съм на 0). Но след това съм изкопал достатъчно и тока да си покрия, ако го плащах и т.н. Съответно ако не си бях харчил коините, сега щях да съм на 100% печалба или дори повече. Така че не знам как толкова категорично заявяваш кое има или няма смисъл.

За мен по-скоро евтината, стара (без гаранция) карта, която копае по-малко отколкото ток харчи няма смисъл да мъча, но аз така или иначе съм си я взел за игри.

Колкото до процесорното копане, т.е. XPM, там пък съвсем не виждам какъв е проблемът, сподели ако можеш.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот ekrem » 22 Окт 2013, 14:35

ZAX написа:З
Също не е вярно че не можеш да копаеш с лаптопи. Просто зависи какви са, като вероятността да имаш подходяща карта, т.е. достатъчно мощна и в същото време да не стане беля от прегряване е доста малка, но пък идва зима от друга страна и супердупер геймърските лаптопи нима не стават? Освен това няма никакъв проблем да си копаеш и XPM с процесорите на тези лаптопи, а после на ЛС ще ти дам линк и за една програмка за процесор, понеже видиш ли било реклама, да ти предоставя това което търсиш...


SSH написа:Здравейте ,
Ако имам възможност да пускам 5-6 Лаптопа година на производство 2011-2012 , то заслужава ли си да копат "BitCoins"?
.

човека пита за биткойн не за XPM
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот ZAX » 22 Окт 2013, 14:52

Човека е начинаещ и пита за копане, разбира се че първо е разбрал за основната валута. Нещо лошо да му предоставим повече възможности?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот filchef » 22 Окт 2013, 22:03

ZAX написа:
http://www.freebtc4all.com/

Всъщност един ти стига, защото има препратки и въпреки че повечето са през половин до 1 час, когато извъртиш всичките, вече е дошло време да започнеш отново :mrgreen:

Има и на 24 часа, има и през 5 минути. Но точно в момента не ми се търси. А и смятам че въртележката на която те пращам ще ти стигне, но все пак ако искаш още, ще ти дам довечера.


Ти получи ли си биткоина от този линк че го даваш и какви лични данни предостави.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот ZAX » 22 Окт 2013, 22:32

1. ДА, получих си парите, иначе нямаше да ти давам линка.
2. Не разбирам въпросът за личните данни, от теб се иска само да си напишеш BTC адреса на който да ти ги пратят. Ще трябва да свикнеш да даваш този адрес, ако искаш да получиш нещо на него. Можеш да имаш безкрайно много такива адреси и това е безплатно, освен това не са като банковите сметки, а много по-добре защитени, ако си забелязал мнозина са си ги плеснали направо в подписите.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот filchef » 22 Окт 2013, 22:55

ZAX написа:1. ДА, получих си парите, иначе нямаше да ти давам линка.
2. Не разбирам въпросът за личните данни, от теб се иска само да си напишеш BTC адреса на който да ти ги пратят. Ще трябва да свикнеш да даваш този адрес, ако искаш да получиш нещо на него. Можеш да имаш безкрайно много такива адреси и това е безплатно, освен това не са като банковите сметки, а много по-добре защитени, ако си забелязал мнозина са си ги плеснали направо в подписите.


И колко ВТС ако не е тайна ти изпратиха.

и за това те питам - пише го на заглавната им страница
Second
Get Bitcoins. Go and fill out the form. you can do it in an hour. We will transfer the Bitcoins in about one day.

Не ми е ясно какво като лични данни исат да попълниш.Това че ти вкарват IP адреса ти в базата си данни също е притеснително ако са хакери.
Трето от какъв зор ще правят такава благотворителност.Колкото до биткоин адреса не е ставало въпрос изобщо за него - ясно е че всеки биткоин клиент може да ти генерира колкото пожелаеш такива адреси пък и са добре защитени криптографски за което си прав.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот peshan » 22 Окт 2013, 23:38

" Go and fill out the form" имат в предвид да напишеш captcha-та в лявото поле и биткоин адреса си в дясното поле ... иначе и тук http://bitvisitor.com/ можеш да си докараш някоя биткоин стотинка... плащат при достигане минимума от 0.0001 BTC...
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот ZAX » 22 Окт 2013, 23:54

Ако си толкова силно притеснен за IP адресът си или каквито и да било други неща откъм анонимността ти, можеш да използваш прокси, пуснато през tor с интернет без реален и статичен IP адрес... И там още каквото се сетиш.

Да попълниш формата означава както ти казах да си въведеш адреса (можеш да ползваш и депозит адрес от борса, например) и каптчата, която е тяхната защита че не си бот, а го правиш ръчно.

Понеже не ми харесва тонът ти, последният глупав въпрос на който отговарям в тази тема е "каква им е далаверата". А тя е повече от очевидна: Ти влизаш всеки ден и им трупаш посещения, а дори по-често си там и отваряйки страницата се отчита че им разглеждаш рекламите, дори да не го правиш. И освен това според статистиката еди какъв си процент от посетителите ще цъкне все някоя от тези реклами и то наистина заинтересован от това което се рекламира, а от там печалбата им е достатъчно голяма, за да могат да си позволят да ти дават някакви жалки стотинки. Ако не ти харесва колко малко ти дават, намери по-доходен начин да правиш биткоини от абсолютно нищо. Всички тук ще се радваме да го научим.

П.П. Само за статистиката, ще е добре да знаеш, че от законните неща на тази планета, нищо не носи повече пари от рекламата. А единственото по-доходоносно от тази сфера, са наркотиците. Така че стана ли ти ясно каква им е далаверата? НЕ, този или който и да е такъв сайт, не събира данни, най-малкото защото дори не ти ги иска. От друга страна аз не съм спец в интернет сигурността и не мога да отговоря достатъчно компетентно за да задоволя на 100% параноята ти, но лично съм се регвал (забележи терминът регистрация е най-често маската зад която се крие фишинга) в сайтове които съвсем очевидно правят всичко друго, но не и да раздават койни, просто за да видя какво ще стане. И познай? До сега нищо не е станало. Даже нямам спам по пощите които съм използвал. А ти се притесняваш да си дадеш само BTC адреса, майтапиш ли се?! Къде видя да ти искат нещо друго?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Начинаещ в Биткойните...

Мнениеот filchef » 23 Окт 2013, 21:18

ZAX написа:Понеже не ми харесва тонът ти, последният глупав въпрос на който отговарям в тази тема е "каква им е далаверата". А тя е повече от очевидна: Ти влизаш всеки ден и им трупаш посещения, а дори по-често си там и отваряйки страницата се отчита че им разглеждаш рекламите, дори да не го правиш. И освен това според статистиката еди какъв си процент от посетителите ще цъкне все някоя от тези реклами и то наистина заинтересован от това което се рекламира, а от там печалбата им е достатъчно голяма, за да могат да си позволят да ти дават някакви жалки стотинки. Ако не ти харесва колко малко ти дават, намери по-доходен начин да правиш биткоини от абсолютно нищо. Всички тук ще се радваме да го научим.


Дойдохме си на думата ,че става въпрос за жълти стотинки.Колкото до тона - всички тук виждат кой държи тон и кой се опитва да предпази питащия начинаещ от празно губене на време в гледане на реклами.


ZAX написа: А ти се притесняваш да си дадеш само BTC адреса, майтапиш ли се?! Къде видя да ти искат нещо друго?!


Мисля ,че не си чел внимателно какво съм писал по въпроса за ВТС адреса ми - просто както е написано там ми се стори двусмислено защото ставаше въпрос да се попълни някаква форма за 1 час -явно не съм разбрал че става въпрос за кода в картинката и ВТС номера.
Както и да е - не смятам да се възползвам от любезното ти предложение да гледам реклами за биткоини - в нета има безброй такива предложения за реални пари но никога не съм ги взимал на сериозно - предпочитам да си уплътнявам времето с нещо по полезно и по доходно - рекламния бизнес наистина е доходен но за фирмите които се занимават с него - не за крайния потребител кавито се явяваме ние.
Мисля да приключа тая дискусия повече няма да ти отговарям без да искам да те обиждам но мисля че си казахме всичко.
Разбира се някой от колегите ако има да каже нещо с радост ще го обсъдим - това се отнася особено за начинаещия който откри тази тема.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, viniamin