Проблем със захранване

Модератор: Moderators

Проблем със захранване

Мнениеот Spoon.Net » 14 Окт 2013, 23:41

здравейте. имам неприятен проблем. ползвам 2 сървърни захранвания по 514вата всяко. макар да знаех че са редундат силно се надявах ако едното не смогне на натоварването другото да удари едно рамо и да продължат. да ама не. до вчера машината беше с 7870 на сапфир. днес сложих още една и се получи следното. пускам първата да копае / скрипт/ ... всичко е 6. пускам и втората да копае и брадЪ всичко изгасва :(. зайграх се малко с интензитета и едната работи на 16 а другата на 17, като заедно двете правят 740 килохеша. тези 80килохеша който не ползвам не са кой знае какво, но от където и да ги погледнеш са 10% на долу. въпроса ми е следния : някой зайгравал ли се е да "помага" на захранване като е пускал повечко карти на едно дъно ??!? благодаря.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Проблем със захранване

Мнениеот ekrem » 14 Окт 2013, 23:53

пусни едно захранване за дъното и второ само за 2,те видео карти
пп: мисля че паметта ти беше на 1250 слез малко надолу 1200.1190,1180 където закрепи от прекален клок нямаш прекалено много далвера като се земе предвид че разхода ти се качва повечко
Последна промяна ekrem на 14 Окт 2013, 23:59, променена общо 1 път
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Проблем със захранване

Мнениеот Spoon.Net » 14 Окт 2013, 23:56

пробвано ли е това ??!? питам защото мой приятел собственик на компютърна къща преди известно време пробвал да пусне 3870 с 2 не маркови захранвания /със същата идея/ и писти по дъното се запалили !!! дъното ми струва 200+ долара ... не искам да му се случи същото :)

п.п като се заговорихме по темата защо се е запалило дъното стигнахме до извода че по някакъв начин двете захранвания трябва да бъдат синхронизирани /никак/ защото видеото освен от допълнителните пинове взема някой друг ват и от дъното
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Проблем със захранване

Мнениеот tedik » 15 Окт 2013, 00:02

пробвано е даваи смело
tedik
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Юни 2013, 14:35
Местоположение: София

Re: Проблем със захранване

Мнениеот Spoon.Net » 15 Окт 2013, 00:02

оптималната конфигурация е 950 на ядрото, 1250 на паметта и -20 на волтажа. не смятам че тия 50мегахерца на паметта са някакъв клок който да окаже влияние като се има в предвид ъндърволтажа и 50мхз на ядрото

п.п колега Ekrem което от двете да променя с повече от 10мегахерца, без значение на долу или на горе, картата не прави повече от 320кх !!! по дефолт честотите и на двете карти който са идентични са 1000/1200. промяната на напреженията няма никакъв ефект освен върху консумацията съответно температурата която в момента боря с огромни вентилатори с индустриални лагери . Утре ще снимам да покажа нагледно.
Последна промяна Spoon.Net на 15 Окт 2013, 00:07, променена общо 1 път
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Проблем със захранване

Мнениеот ekrem » 15 Окт 2013, 00:05

той като е вързал някави пиратки можело да му се запали и и залата :lol: карал съм месеци с ортак захранване тоест 2 компа с по 1000в и още едно 1000 по средата разпределено към двата компа не съм имал ядове, а на твоя приятел му се запалило дъното защото тока пак не му е стигнал и е дърпало яко от дъното и са му се стопили пистите
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Проблем със захранване

Мнениеот Spoon.Net » 15 Окт 2013, 00:12

хммм това което чувам ме радва :))) утре ще престигне още едно видео и ... сигурно е супер нагло от моя страна спрямо захранването ми :), но въпроса леко се измества и става следния :

ако имам 3 видео карти на дъното /то си има 3х 16 слота/ а допълнителните захранвания на трите видеокарти се осигуряват от нещо което прави 12волта примерно 30ампера, ще има ли някакъв проблем за хардуера ми ?
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Проблем със захранване

Мнениеот ekrem » 15 Окт 2013, 00:14

Spoon.Net написа:п.п колега Ekrem което от двете да променя с повече от 10мегахерца, без значение на долу или на горе, картата не прави повече от 320кх !!! по дефолт честотите и на двете карти който са идентични са 1000/1200. промяната на напреженията няма никакъв ефект освен върху консумацията съответно температурата която в момента боря с огромни вентилатори с индустриални лагери . Утре ще снимам да покажа нагледно.

и двете карти еднакви ли са ти 1:1 знам че едната ти е 2гб другата каква е това че дефолта им е еднакъв не значи че ще копат еднакво примерно има карти 5870 който на клок над 900 загиват а има 5870 които карат и на 990. а пробва ли втората карта сама как копа

пп: направил си няколко грешки
1. няма нужда от дъно за 300-350лв. докато има дъна за 100лв. където може да закачиш 6 карти
2.купуваш втора трета карта и продължаваш с грешките,просто ГПУ мининга вече отмина или отминава

по добре вместо една карта която прави 400мгх да даваш 300-350лв земи 4-5 флашки за тези пари и ще имаш скорост 2000+ не че ще изкараш кой знае какво но поне харчат 50 пъти по малко ток и няма да мислиш нито за дъно нито за захранване докато видео картите те дърпат яко назад.
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Проблем със захранване

Мнениеот Spoon.Net » 15 Окт 2013, 01:47

ще карам по ред :
видеотата са 1:1
работят по абсолютно идентичен начин /тествах втората и на бързо се убедих/
хубаво дъно с видеокарта на която вечер като се прибера да изиграя една игрица вече имах когато научих за мининга
до преди няколко месеца имах 5850 но я продадох защото ми предложиха много пари и беше грехота да откажа
няма как специализираните за ша256 флашки да ми вършат същата работа, защото копам лайткойн и съм повече за идеята от колкото да правя пари
друг много тънък момент е че ако реша да спра да тормозя картите пускам крайзис 3 на МАКС на 1080p и се кефя на слънцето :)
гълта много ток ... така е ама около мен винаги има няколко работещи машини /работата ми/
щом гълта значи отдава ... ЗИМА ИДЕЕЕ не ме мислете :)) ... сега ще си сипя още едно и дано съм бил изчерпателен

п.п. вчера изкарах първия си лайткойн .... почерпих яката щото си е голяма работа /на всичкото от горе не е и 1 а е 0.977 заради комисионата/ ... нали знаеш коко пари е един LTC :)
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Проблем със захранване

Мнениеот Spoon.Net » 15 Окт 2013, 03:28

реших си проблемите и ще споделя какво направих и какво научих. 7870 не е от най бързите, нито от най евтините карти, но виждам че притежава една много добра черта и тя е да работи на много ниски напрежения.
http://prikachi.com/images/375/6657375y.jpg

както се вижда от скрийншота съм ги пуснал на 0.95волта и си копаят и свирят. от това следва че проблемите със захранването заради по ниската консумация са решени и както сериозно се бях замислил да слагам водя ... намалих почти до минимум всичките вентилатори с който е пълна кутията. единственото неприятно нещо е че след като е пусната да копае, ако се спре за малко и се пусне отново задължително драйвера крашва. оправя се с рестарт. ако си го пуснеш да копа и си легнеш да спиш ... всичко е ток и жица. Много поздрави и дано съм полезен на някого.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13


Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin, yaro

cron