Въпрос за шансовете

Модератор: Moderators

Въпрос за шансовете

Мнениеот iana_crs » 03 Окт 2013, 10:26

Здравейте, колеги!
Май тъпо формулирах заглавието , дано се справя с въпроса !- хаха!
При гмурната копачка в басейн къртеща с 20терахаша- сингъл , примерно , която не е сама в басейна разбира се , какъв е шанса за прихващане на блок от копачка копаща с 6гигахаша - сингъл в същия басейн?
В смисъл , бавното сметало само заради скоростта си на копане ще копае бавно или скоростта му ще намали драстично и шанса му за резултат? - или получава ли се варианта , огромната купчина хардуер да изяде всичко и за много по- бавните от нея да не остава нищо?
ИЛИ ! - имат ли шанс три Нанофюри от Марто закупени с образователна цел да си правят стотинчици докато се образовам, пуснати в кошара с три , пет , десетглави лами-Спаска , или просто ще участват неефективно ?
Фу! - какъв въпрос само , на три ката :lol: :lol: :lol: .
Благодаря за вниманието !
iana_crs
 
Мнения: 47
Регистриран на: 18 Сеп 2013, 10:09

Re: Въпрос за шансовете

Мнениеот skrubalov » 03 Окт 2013, 10:33

Мисля че разбрах въпроса.
Всичко е въпрос на късмет, може този с 20 терахеша за един месец да не уцели нито един блок ( малко вероятно, но все пак..) а ти с 6 гиги да уцелиш 2(пак малко вероятно, но все пак..). Когато си в басейн обаче няма значение кой е уцелил блока, ти си получаваш пропорционално на това което си допринесъл.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за шансовете

Мнениеот iana_crs » 03 Окт 2013, 10:40

Много благодаря за точния , бърз , изчерпателен отговор !
iana_crs
 
Мнения: 47
Регистриран на: 18 Сеп 2013, 10:09

Re: Въпрос за шансовете

Мнениеот ZAX » 23 Окт 2013, 23:25

И за да не се объркват други нови, мисля че е важно да подчертаем факта, че няма такова нещо като "соло в басейн". Всички в басейна копаете заедно и все едно басейна копае соло с общата мощност. И поради тази причина вече умират по-малките басейни, поради невъзможност да хващат блокове достатъчно често, и малкото им копачи се махат и... хубави басейни преди, вече не хващат блок въобще...

Ако все пак си на соло в момента, шанса ти само с 6 GH/s е нещо от сорта 1 път на няколко години, но това не е вярно, защото трудността ще се променя (при BTC най-вероятно само нагоре) и реално ти никога няма да имаш никакъв шанс...

Не съм намирал никакво теоретично или практично доказателство за някакви по-точни изчисления или въобще за изчисленията на калкулаторите, относно по-малките мощности.

Имам обаче доказателства колкото искаш, за по-големите (достатъчно големите) в даден момент и то за абсолютно всяка валута, включително и за BTC. Например преди няколко месеца можеше да се хваща блок всеки ден, стига да имаш поне 1TH/s. Но и днес някой с 20TH/s ще хваща абсолютно всеки ден със сигурност. Проблемът е че само 1TH/s я хване 1-2 пъти в месеца, я не... Затова да кажем в момента 1TH/s е нещо като минимум, защото не мисля че има смисъл да се опитваш, ако не можеш да хванеш поне 1-2 блока на месец.

И все пак нямам представа колко е теоретичния минимум. Защото теоретичен максимум просто няма... В смисъл че на теория дори най-големия пул, може никога повече да не хване блок, но това съвсем не значи че обратното е вярно, а именно че най-малката скорост също има шанс... Надявам се някой да може да каже повече по въпроса.

А разликата между соло и в пул е че в пула взимаш съответния си дял, от свършената работа. Който може да е пропорционален или на друг принцип изчислен, но в крайна сметка винаги е по-малко отколкото би изкопала на соло, ако имаше шанс... И все пак по-добре по-малко отколкото нищо.

Съответно не мога да проумея какво правят по пуловете тези с достатъчно мощност за соло...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпрос за шансовете

Мнениеот Spoon.Net » 23 Окт 2013, 23:52

аз ще си позволя малко спам, НО това само и единствено защото познавам лично човека пуснал темата и знам че няма да се сърди :

за първи път чета нещо написано от закс което да има умисъл или поне на мен така ми се струва. Браво .. браво.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Въпрос за шансовете

Мнениеот 2GOOD » 24 Окт 2013, 01:17

Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars


Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, viniamin