Много се чудя отностно наемателите на ригове

Модератор: Moderators

Много се чудя отностно наемателите на ригове

Мнениеот BGanio » 23 Окт 2014, 17:42

От един месец горе долу всички ригове си ги давам под наем, защото съм установил че няма как да изкопая толкова колкото ми плащат като наем - ще говориме специално за Ша256
Опитвал съм се да копая по доходоностни валути с Асиците и обикновенно съм назад от тия начинания - 1во тва дет излиза в Coinwars като по доходоностно 90% от случаите докато изкопаеш нещо за да го продадеш вече е по не доходоностно
2 Опитвал съм се и аз да откривам монетки които в момента дават доходоностност като на БТЦ и имат потенциал да дадат по добра - имал съм добри успех както и някои провали - като цяло съм на + само че и там прогнозите са ми доста краткосрочни и катро трайни - става въпрос за 1до 4 дена копане което ако си уцелил верната монета трудността нараства до толкова че доходността пак пада пот тази на БТЦ - това отнема много време за минимален ефект като примерно 20-30% по добра доходоностност и то да кажеме за 2 дена само
За това съм стигнал до извода че най доходоностно и без никакъв риск е да даваш риговете под наем
Обаче идва въпросът след като от наем взимаш 20-30% по добър доход който ти е сигурен и без риск, а с риск и много труд да намериш какво да копаеш по доходоностно също може да изкараш максимум 20-30% по добър доход - какви са тия идиоти дет наемат риговете
Требва да са някакви дето не виждат че като дадат наем за риг примерно 0.5 БТЦ изкопаното от тях е 0.45 БТЦ
Естествено най лесно е да предположиш че са некакви наивни оптимисти или пък хора които искат просто да пробват какво е това копаене
Само че един от най важните уроци които ме е научил живота е да не подценявам хората които ми изглеждат най прости и наивни
Та за това се чудя много сериозно - кой наема ригове и какво копа с тях
Ще се радвам да споделите вашите предположения или опит
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Много се чудя отностно наемателите на ригове

Мнениеот Drakyla » 23 Окт 2014, 17:50

От личен опит напоследък мога да гарантирам , че при копаене в собствен пуул се вадят повече отколкото пише в coinwarz. Но за целта трябва да хванеш поне 60-70% от скороста на мрежата (пример мрежова скорост според coinwatz 200мх/с (скрипт) , ти влизаш директно с 150мх за да хванеш 60-70%) . И тогава със сигурност правиш повече (като добив на монети , не бъркайте добив на монети с крайна печалба според coinwarz , тъй като 30мин след като се закачите ще показва нещо съвсем друго (смята там вече новата глобална скорост (от която вие държите 60-70%) и после си смята разни други глупости и блабла)). Ако нацелите монета в която действително има трайд (не само продажби като повечето монети които ги вади в топ10 по доход) още на 24-тия час ще се осети малък недостиг на монети след като вие си прибирате вашите си от общия дохот за деня.

Другата причина за наемите е излизането на нови монети които се копат още от 1-вата минута и повечето са PoW до определен блок и после само PoS. Там или влизаш директно с голяма скорост и наеми и стискаш палци да се дигне после да избиеш инвестицията (ток/наеми бла бла) или купуваш малко монети директно и пак стискаш палци .

Това са мойте наблюдения по темата .


Поздрави
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Много се чудя отностно наемателите на ригове

Мнениеот crab » 23 Окт 2014, 17:53

Ето я моята хипотеза: Излиза нова монета, виждам "бъдеще в нея", ама съответно не копая или ламтя за още ама сега, не след месец като съм поръчал. Наемам за 12 часа в началото ударно да взема монети докато трудността е ниска и се надявам на добър пазар. Като цяло нормално да платиш малко повече за това. Вече какъв е допустимият процент според мен всеки различно го смята.

Edit: егати, колегата кога успя с толкова думи да го опише това което имах в предвид, а аз 2 реда пиша... :lol:
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Много се чудя отностно наемателите на ригове

Мнениеот kopacha » 23 Окт 2014, 19:01

Как става отдаването на риговете за копане? Къде намираш клиенти ?>
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Много се чудя отностно наемателите на ригове

Мнениеот BGanio » 23 Окт 2014, 19:07

http://www.miningrigrentals.com?ref=6639 referalniq mi link

Те те намират - ти само гледаш да си с актуална цена която доста варира
Ша 256 от 0.000000017 сутрин тука когато спят американцитя до 0.000000018-19 по това време когато са станали до към 0.000000020-22 по късничко когато вече са пили по едно
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Много се чудя отностно наемателите на ригове

Мнениеот guBaHe » 23 Окт 2014, 20:18

Coinwarz не взима под внимание максималния брой монети, които можеш да изкопаеш за дадено време при изчисляване на профита. Примерно за монета, при която блока е на 30 секунди и е 32 монети, ако си сметна колко трябва да добивам на час според профита който е сметнат излиза че.. трябва да копая средно по 150 блока на час, което прави средно блок на по-малко от 25 секунди и това дългосрочно за 24 часа, което няма как да стане, тъй като алгоритъма ще регулира трудността така, че да излиза средно блок на 30 секунди пак... и цялата сметка отива на кино.

Колкото до наемането - аз също съм наемал, даже вчера пак бях наел - за 24 часа - малко под 11% печалба изкарах, което е супер. Обикновенно си докарвам по 5-6% така, стига да намеря подходящо за копане. Имам си собствен пул с няколко монети, подходящи за соло и пускам наетите да копаят там.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 528
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Много се чудя отностно наемателите на ригове

Мнениеот Drakyla » 23 Окт 2014, 20:38

Диване, не съм много съгласен с начина ти на смятане.
Формулата е нещо от рода на 24 часа/еди колко си зададено време= еди колко си блока = цялостната скорост на мрежата / твоята скорост (тук не съм сигурен * или / е) */ трудноста .

Нещо такова .. Mpos-а автоматично ги смята по този начин (точно както coinwarz) без да взима информация от никъде .



Поздрави


Добавено: Coinwarz май дори не играе с диф на монетата .. средният добив на 24 часа който показва е се смята по тази формула (ако не съм объркал нещо):

86400 (броя секунди на 24 часа) / таргета на монетата за блок (да кажем 1 мин за експеримент)(=1440 блока за 24 часа)* наградата / (глобална скорост/твоята скорост)= добив .

(Секунди/таргет)*награда на блок /(глобална скорост/твоята скорост) = 24 часов добив

Ако някой не е съгласен , моля да ме поправи
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Много се чудя отностно наемателите на ригове

Мнениеот guBaHe » 23 Окт 2014, 21:02

Ето ти пример от актуалната таблица в момента:

IFC - Infinitecoin

Калкулатора смята при 40мх че ще имаш добив от 0.04+ БТЦ за 24 часа (137315 монети) или 5720 на час средно изчислен добив от калкулатора.

Блок на 30 сек, 8 монети на блок - за 1 час можеш да изкопаеш 120 блока МАКСИМУМ (ако ти намираш всички възможни блокове), по 8 монети/блок са 960 монети МАКСИМУМ на час които можеш да изкопаеш с 40,60 или 100 мх или 5Гх. Съответно за 24 часа не можеш да изкопаеш повече от 120 х 24 х 8 = 23040 монети, което е 6 пъти по-малко от това, което ти го смятат или разликата е над 80%.

Няма начин да стане това, което калкулатора смята, тъй като както казах не взима под внимание времето за блок на монетата. Профита в цялата таблица на главната страница се смята по тази формула и за големи хашрейти не излиза сметката в някои случаи.

Пробвай на KDC (Klondikecoin) да зададеш 150мх в калкулатора и после виж как показва 338 монети на час, при условие че блока е на 1 мин и reward-a е 4 монети, т.е. 240 монети макс на час.

Просто във формулата им трябва да се вкара и проверка, дали не показва повече от макс възможния брой монети за определено време и ако е така - да показва тази цифра, не изчислената, за да се знае че и г**а си да съдереш - няма как да изкараш повече, колкото и да ти е хашрейта.
Последна промяна guBaHe на 23 Окт 2014, 21:13, променена общо 1 път
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 528
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Много се чудя отностно наемателите на ригове

Мнениеот Drakyla » 23 Окт 2014, 21:12

guBaHe , мерси за поправката .. видях къде е грешката на coinwarz .

Те използват точно тази формула която аз съм написал .. проблема идва когато сложиш да смята по-голяма скорост от моментната глобална .
Тоест реалната формула която е в момента е :
(Секунди/таргет)*награда на блок /(глобална скорост/твоята скорост) = 24 часов добив

А за да е вярна когато ти навлизаш с по-голяма скорост , тогава трябва да смениш местата на глобалната и твоята и да стане :
(Секунди/таргет)*награда на блок /(твоята скорост/глобална скорост) = 24 часов добив

И тогава нещата си идват на мястото . Тествай и ще видиш как излизат вече възможни статистики .

Поздрави

Послепис: BGanio извинявай ,че се отплеснахме от темата .. ама пак е част от нея
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Много се чудя отностно наемателите на ригове

Мнениеот guBaHe » 23 Окт 2014, 21:21

Ей сега пробвах на KDC да задам моята скорост да е равна на тази на мрежата в момента. Примерно влизам със 100%, т.е. да правя 50% от нея (след като вляза в мрежата) и ми показа 157+ монети за час (от 240 общо), което е 30% отгоре половината, която би трябвало да имам с половината скорост на мрежата (теоретично). Или просто калкулатора ме смята като голям късметлия :)

Пробвах и със 15% по-ниска скорост, т.е. ако скоростта е 100% аз добавям още 85% от нея към хашрейта на мрежата и профита ми го показа 135 монети от 240 възможни, което е 10% над половината при условие че държиш около 40% от скоростта на мрежата - един вид с 40% от мрежата прибираш над 60% от блоковете, което не е невъзможно на практика, но е математически неправилно. Пак не излиза сметката :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 528
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin